• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Poroci grada Beograda

Started by r2d2, December 16, 2010, 10:47:32 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

December 18, 2010, 12:21:10 am #15 Last Edit: December 18, 2010, 01:05:01 am by r2d2
Nekako mi se cini da ste svi veliki optimisti po ovom pitanju. A opet se stalno pitam preterujem li,  jer to je ipak moje licno subjektivno iskusto?


Oglasi gatara i onih koji umeju da bacaju cini, su pored uobicajenih usluga ljubavno, poslovnih, zdrastvenih cinodejstva nudili usluge i studentima za lakse prolazenje ispita. Mislim nije im neka ciljna grupa u strategiji marketinskog osvajanja trzista ali je dovoljna cinjenica da postoji.

Porazila me je cinjenica da sam upoznao i pricao sa nekoliko fakultetski obrazovanih osoba koje pojam madjija dozivljavaju kao cinjenicu. Jedna osoba je zavrsila medicinski fakultet koji i sam znam nije bas lagan za nekog sa slabim IQ-om. Nju konkretno je jedna ciganka zavrnula za lepu cetvorocrifrenu sumu para u evrima. Na kraju je doktorica tuzila sudu pomenutu gataru, ali pojeo vuk magarca, mada je smeh tuziti za takvo nesto bilo koga .
Pre neki dan sam neobavezno pricao sa uvazenom profesorkom, kompozitorkom muzike, koja je decidno tvrdila da postoje zle sile, a posebno bacanje cini. Zgrozio sam se!

Pravoslavno hriscanstvo sa sve popovima nije imuno na te ruzne zablude. Sa jednim starijim popom (koga vec dugo znam pa nije bilo neumesno i degutantno) sam usao u zucnu raspravu oko darvinove teorije evolucije, malo po malo debata se preselila i na to polje. Bio sam iznenadjen da je iz njegovih usta izaslo cvrsto uverenje da su cini fakat. Na kraju sam ga ja kao nekakav ateista zamolio da mi citira deo biblije u kome se  pominjanju madjije, jer sam bio uveren do srzi da se hriscanstvo  bavi samo bogom. I rece on neki citat iz starog zaveta. Cak mi je dao dobronameran savet da je opasno neverovati.  ;D

Moj poznanik- rodjeni beogradjanin, covek sa briljijantnom inteligencijom ali upitnim moralom mi je priznao da je prestao da odlazi u kladionicu jer mu je zena to "sredila". Bivsi kolega iz Energoprojekta masinac, covek koji je video sveta  je ostavio alkohol zbog nekih cajeva koje mu je na "kvarno" spremala zena. Tu pricu su mi ispracle kolege iz biroa, sa napomenom da mu to slucajno nikada ne pomenem. Te kolege iz biroa su renomirani strcnjaci koji su po svetu izgradili silne hidrocentrale.!!!!!

Siguran sam da u svim selima, na celom balkanu ljudi masovno gaje takvu vrstu zatucanosti, samo se niko nije bavio tom tabu temom. Gore pomenuta profesorka muzike zivi u centru centra Beograda. Poznanik "kladionicar bez recidiva" je treca generacija Dorcolaca (siri krug centra). I u gradovima slicna prica za nijansu blaza.


Ponekad se uzasnem kada se setim mojih bliskih rodjaka i njihovih opisa susreta sa madjijama. Srecom svima u mojoj okolini je zabranjeno da pricaju o tome jer padam u vatru sa:Kako mozes u to da verujes....

Moguce ja kao sto rece Yagodinac da negde u biti ljudi zele da budu prevareni. Uspavani polusvet. Problem je u kvantitetu.Ova pojava je po mom mislenju veca stetocina od svih astologa, i pseudonaucnika zajedno jer stepen primitivnosti je abnormalan.  Cini mi se da su u pitanju promili onih sa zdravim razumom. Nadam se da preterujem....


Zarnija- dimenzija ludilo!