• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Refleksije Meteora iznad južne Srbije

Started by Sekula, December 14, 2010, 05:55:07 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Evo šta nam najavljuje jedna dnevna novina:

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/srbiji-prete-meteori-64538.php

Mislim, šta reći nakon ovakvog jednog teksta...
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Kizza

Aaaaaaaaaaaaaaaaastrolaži se nastavljaju  :'( Bilo bi pošteno od njih da se javno odreknu daljih prognoza ako nešto ne pogode  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kasper007

Ne mogu da otvorim tog "kurira". O čemu se radi, naime, ako smem da pitam?

cola

Opet oni protiv nase Nebeske Srbije :(
QuoteI dok astronomi tvrde da je ovo potpuno bezopasna pojava jer će se meteori potpuno razgraditi prilikom ulaska u našu atmosferu, astrolozi tvrde da se učestale nebeske pojave ne dešavaju ,,bez razloga".

Bog nam pomogo :P
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

kasper007

Pardon, uspeo sam, ali džaba. Sad smo stvarno gotovi.

spadej

Jeste li videli komentare na tu "vest"?
Ljudska glupost je stvarno bezgranicna.

kasper007

December 15, 2010, 12:40:25 pm #6 Last Edit: December 15, 2010, 01:53:34 pm by Sekula
Ja mislim da je ovo za novu temu, Bog iznad Srbije, tužne, pa da se malo poigramo, oko ovih predivnih praznika. DeKad porastem biću Deda Mraz.,

Yagodinac

Ne bih ovde o politici ali Kurir nikad nije bio novina u kojoj možete pročitati nešto istinito. Ovaj članak se uklapa u dosadašnji kliše pisanija honorarnih saradnika sa (jedva) srednjom školom i samozvanih eksperata opšte prakse. Nije me iznenadilo ovo mada sam pre očekivao da takav tekst izađe u Trećem Oku  ;D

bear

Mozete reci kuriru da sam pitao Deda Mraza, i on porucuje: (i) ove godine nista od poklona

gile.ms

U stvari, astrologijom se uopšte nije teško baviti...

evo ja sam gledajući u zvezdane karte i radeći matematičke proračune (tačnije, huškajući kompjuterske programe da urade proračune umesto mene  ;D)
izveo zaključak da će za tačno dve nedelje i šest dana mnogi ,,informativni" mediji ponovo biti krcati glupostima o ,,znacima sa nebesa"  i sl.
Jer ako pomračenje Meseca koje se ne vidi iz Srbije istoj donosi toliko zlih slutnji, šta onda da očekujemo od (makar delimičnog) pomračenja Sunca koje se vidi...
A tek komentari koje predviđam da će biti pisani o ovim glupostima... jako su smešni... neki čak i žalosni...
uostalom videćete i sami kada se ova moja predviđanja obistine  ;D

Još samo da mi neko da pare za ovo nadasve tačno i stoprocentno ostvarivo predskazanje  8)
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

kasper007

Quote from: bear on December 15, 2010, 01:55:27 pm
Mozete reci kuriru da sam pitao Deda Mraza, i on porucuje: (i) ove godine nista od poklona


    Kako ništa šinko, pa meteoriti, puni gvožđa, leda (somboled) su li ti loši. Nemoj me ljutiš, pa da počnem spanać da frljam s neba, žabe, babaVange, pijavice, ž(g)aravice i ostalu jestivu kolekciju... A ima ih puno, punooHoHoHo.
    Pitam se i ja šta će biti pred Novu, ništa mi nisu javili,...,ovi moji iz sazvežđa Rangifer tarandus

                                                                          Dedo Beli, svašta Vi želi


kasper007

Oprostite na mom žargonu. Šta ću, jezik materinji, meni najdraži. Ali, avaj odosmo u podrum.

Sekula

Quote from: kasper007 on December 17, 2010, 12:32:40 am
Oprostite na mom žargonu. Šta ću, jezik materinji, meni najdraži. Ali, avaj odosmo u podrum.


Tema je takva da je došlo do komentara. Poslednja tri komentara koja su data neminovno temu odvode u podrum. Poslednje što ćemo da radimo je da brišemo poruke.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kasper007

    Ma nema veze, važno je da se piše, nije uvek sve za ozbiljno. Malo šale nije na odmet. A na stranu to, što nećete da dobijete poklon. Šalim se, ima za sve. Široko je nebo i ima svačega na njemu i pod njim.