• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Vreme

Started by Danijel, December 17, 2010, 08:57:44 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Vrijeme na forumu ide jedan sat naprijed, dakle, još uvijek je na ljetnom računanju vremena pa bi to trebalo uskladiti. Ovo je napisano u 8:57, a piše da je napisano u 9:57 sati.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

gile.ms

Odeš u svoj profil, sa leve strane klikneš "Izgled foruma" i tu imaš "Vremenski pomak" koji postaviš na -1
Ja tvoju poruku vidim ovako:
QuotePoslano: Danas u 08:57:44 am
Autor: danijel


... naravno, ako nisi ulogovan i dalje je netacan sat, ali jos je netacniji za goste izdaleka ;)
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Danijel

Eto jesam ;D

Kod mene na AstroForumu se to automatski samo podešava tako da je uvijek svima točno vrijeme, bez obzira na promijenu računanja ljetno-zimsko vrijeme. To valjda ovisi o postavkama servera... ne znam kako je to recimo onima koji dođu iz Australije, no nisu se ništa žalili do sada pa im je valjda dobro :D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mmilan

Zbog toga svaki profil ima mogućnost podešavanja vremena :)

ps. Vreme se čita sa servera, a forum može da doda korekciju.
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Danijel

Primijetio sam da se na forumu prikazuje krivo vreme, forum prikazuje dva sata manje od stvarnog vremena, kao da ide po UT vremenu. Ovo sam napisao u 3:22, a prikazat će da je u 1:22 ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Predrag

Nisam siguran, ali mislim da to svako može podesiti u svom profilu.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Danijel

Može se, no to se treba raditi svaki puta nakon prelaska na ljetno-zimsko vreme. U opciji Automatska detekcija opet prikazuje krivo vreme, jedan sat manje od stvarnog vremena. Dodao sam +1 i sada je dobro, no kad pređemo na zimsko vreme, opet će trebati prepravljati.

Nego, sad vidim, već sam kukao o tome tu. ;D
Molim admine da spoje ove dvije teme radi urednosti foruma.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mmilan

Danijele, stalno se žališ na vreme :D

Ovde server radi po GSM vremenu i mi to ne možemo da promenimo a SMF nema mogućnost da se sam adaptira na promene vremena. Kad me podsetiš ubacujem korekciju za letnje računanje i to je maksimu koji može da se uradi :)

http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

mmilan

Koliko je sati? 18:18 :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Danijel

Quote from: mmilan on May 23, 2011, 06:17:44 pm
Koliko je sati? 18:18 :)


Ne, kod mene pokazuje da je to bilo u 19:18.
Sada je 23:18, a forum pokazuje da je 0:18

Idem sad promijeniti u profilu, pa da vidim što će biti...
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Evo, sad sam vratio sat za 1 u natrag i sad je opet dobro. Postavka je 0.

Piše da je ovo postano u 23:21
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Dakle, prvo je bilo -1 sat, onda sam pomaknuo +1 sat i bilo je dobro. Sada sam to opet morao pomaknuti na 0 sati da bi dobro pokazalo vrijeme. Vidjet ćemo što će se događati dalje, ovo je kao napeto putovanje kroz vrijeme, nikada ne znaš kad ćeš se pojaviti ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

mmilan

Proradiće sigurno, bar do jeseni a tad će ponovo malo da popričamo u ovoj ili nekoj sličnoj temi :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz