• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRONOMSKI MAGAZIN

Started by Sasa, December 29, 2010, 11:21:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mravic

Da da naravno da će biti, pogotovo ovo sa nekim besplatnim primercima starijih brojeva i prodajom aktuelnih...Naravno Plakate i neke flajere ćemo takodje naštampati ali evo čeka se prvi broj pa ćemo to tek onda moći...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Adis A.

Kao što rekoh u jednoj poruci, prijavio sam se za godišnju preplatu na časopis, još pre petnaestak dana. Zanima me kako će se i kada vršiti uplata za tu godišnju preplatu, preko uplatnice, poštaru ili...?

P.S. Časopis će mi stizati na kućnu adresu, a pošto ja studiram u drugom gradu nisam često prisutan na kućnoj adresi, pa bih voleo da uplatim novac što pre bude moglo, da ne opterećujem sa obavezama moje ukućane.

spadej

Razmisljao sam kako da i ja dam neki doprinos ovom projektu. Vec sam svim svojim prijateljima poslao mail sa link-om za pretplatu na casopis, pa mi je palo na pamet da to isto uradim malo sire. U imeniku imam par stotina mail adresa, a clan sam jos nekoliko foruma koji se bave tehnikom, racunarima itd.
Sve u svemu, za par sekundi bi mogao da obevestim nekoliko hiljada ljudi, samo bih voleo da znam da li je to OK? Naravno, potrudio bih se maksimalno da vest ne izgleda kao spam, jer bi to onda bila potpuna antireklama.

mravic

Uskoro će biti objavljeno sve u vezi uplate i načina uplate a sledeće nedelje će na kućne adrese stići i prvi broj koji je besplatan.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sasa

Quote from: spadej on January 26, 2011, 11:14:53 am
Razmisljao sam kako da i ja dam neki doprinos ovom projektu. Vec sam svim svojim prijateljima poslao mail sa link-om za pretplatu na casopis, pa mi je palo na pamet da to isto uradim malo sire. U imeniku imam par stotina mail adresa, a clan sam jos nekoliko foruma koji se bave tehnikom, racunarima itd.
Sve u svemu, za par sekundi bi mogao da obevestim nekoliko hiljada ljudi, samo bih voleo da znam da li je to OK? Naravno, potrudio bih se maksimalno da vest ne izgleda kao spam, jer bi to onda bila potpuna antireklama.


Da, naravno da je OK, hvala! Sad će biti valda i više vremena za nove podatke, pa i poster - flajer i sl.

(hm, sutra je kritičan dan, jer iz štamparije treba da dojave da li je sve u redu)

spadej

January 28, 2011, 09:37:00 am #50 Last Edit: January 28, 2011, 09:45:28 am by spadej
Prosledio sam informaciju na bar 500 adresa do sada, ali nemam nikakav feed back, jos uvek. Mozda bi bilo efektnije kada bi ovaj prvi broj okacili kao PDF na AM sajt, i kada bi mail-om mogli dalje da distribuiramo, poput M111. Kad bi ljudi videli sta je to sto nudimo, kako izgleda, i na kraju koliko kosta, verujem da bi mnogi kupovali stamapani primerak.

U dosadasnjim marketinskim aktivnostima, a fokusirao sam se na one koji nemaju pojma o astronimiji ali ih kopka sta je to, primetio sam da:
- mnogi ne prave razliku izmedju astronomije i astrologije
- oslanjanju se na zutu i ostale takve stampe kad traze informacije o nekim nebeskim pojavama
- imaju dovoljno obrazovanja ali nemaju izvore informacija

to je moje zapazanje, na uzorku od oko 200 ljudi sa kojima se svakodnevno srecem na poslu, na faksu, u prevozu itd. Zato mislim da bi bilo dobro i pokazati proizvod, a ne samo pricati o njemu. Ja cu svakako svoj stampani primerak, kad stigne, pokazati svim zainteresovanima, cak i po cenu da ostanem bez njega.

Predrag

Quote from: spadej on January 28, 2011, 09:37:00 am
U dosadasnjim marketinskim aktivnostima, a fokusirao sam se na one koji nemaju pojma o astronimiji ali ih kopka sta je to, primetio sam da:
- mnogi ne prave razliku izmedju astronomije i astrologije
- oslanjanju se na zutu i ostale takve stampe kad traze informacije o nekim nebeskim pojavama
- imaju dovoljno obrazovanja ali nemaju izvore informacija


Nije samo tvoje zapažanje, već je to nažalost činjenica.
Zato samo napred sa reklamiranjem časopisa.
Na svom blogu i FB grupi bloga redovno objavljujem informacije i primećujem po statistici da se formular za pretplatu redovno otvara. Međutim pouzdano znam da su samo nekoliko njih popunili, za ostale ne znam.

Na ovom forumu ima dosta onih sa blogovima i sajtovima, ali je malo njih prosledilo informaciju o časopisu. Ne kažem naravno da moraju, ali bilo bi dobro. Smatram da je takav način popularizacije časopisa neophodan i nikako nije uzaludan.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

spadej

Eh, da smo tako radili za Astronomiju, ne bi se ugasila. U stvari, ja i ne smatram da se ugasila, za mene je samo bila u hibernaciji, poput Spirit-a. Evo, sad je u povoljnom polozaju, napunila je baterije i krece ... Nije vazno kako se zove, vazno je sta se nalazi izmedju korica.

Upravo sam prosledio informaciju na jedan forum za digitalnu fotografiju. Pozvao sam 1100 clanova tog foruma da pogledaju AM sajt, i da nam se prikljuce ovde. Imamo istu ljubav, ljubav prema prirodi, tehnici, nauci... Mnogi od nas vole da fotkaju ne samo nebo, a i mnoge od njih zanima svemir, licno sam se uverio. E sad, koliko je njih potencijalno zainteresovanih za casopis videcemo...

'ajmo, idemo! Blogovi, sajtovi, forumi, mail-ovi.... Treba da iskoristimo sve potencijale elektronskih medija, oni su najjeftiniji. A ako preteramo... javljam se dobrovoljno da me urednici casopisa javno ovde izgrde ako tiraz ne bude dovoljan.:)


mmilan

Moja praksa kaže da je, posle masovnog slanja e-mailova, veća šansa da neko prijavi spam nego kupi proizvod :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

spadej

da, ako samo prosledis link. Vec sam napomenuo da mail obavestenje treba napraviti krajnje oprezno. A i ove mail-ove sto sam do sad poslao nisam slao tako sto sam pokupio gomilu adresa vec sam slao tacno odredjenim grupama za koje znam da ce procitati i proslediti dalje.
Za dve nedelje imam ispit iz Internet marketinga, nadam se da sam nesto naucio.:)

Sekula

Quote from: spadej on January 29, 2011, 12:29:16 am
da, ako samo prosledis link. Vec sam napomenuo da mail obavestenje treba napraviti krajnje oprezno. A i ove mail-ove sto sam do sad poslao nisam slao tako sto sam pokupio gomilu adresa vec sam slao tacno odredjenim grupama za koje znam da ce procitati i proslediti dalje.
Za dve nedelje imam ispit iz Internet marketinga, nadam se da sam nesto naucio.:)


U principu slanje letter mailova se tretiraju kao spam. I na njih reakcija pojedinih bude vrlo burna. Obicno pitaju ko Vam je dao pravo da to radite a neko reaguje i vulgarnije,. Ne znam sta je pokriveno nastavnim programom tog predmeta, ali moja poslovna praksa u bivsoj firmi i iskustvo koje iz nje nosim nimalo nije pozitivna po ovom pitanju i pridruzujem se mmilan-ovom skepticizmu.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Danijel

Istina, ja takve ljude obično nepovratno strpam u filter i baj-baj. Naročito kad u njima vidim 555 primatelja za koje nikada nisam čuo.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

January 29, 2011, 01:49:19 am #57 Last Edit: January 29, 2011, 01:03:52 pm by Sasa
Ne vredi o ovome raspravljati kada ne znamo kome i kako je Spadej pisao. U svakom slučaju njegova namera i akcija zaslužuje pohvalu. Uostalom, on je pitao da li da to radi ili ne.

Nego nešto drugo sam hteo. Ovaj časopis se radi iz sve snage. Mnogo više znanja, iskustva i logistike je uloženo u njega nego u Astronomiju. Svi koji najneposrednije učestvuju u izdavanje ovog časopisa su toliko rešeni da stvar uspe da su se svi i sami pretplatili. Da, i ja sam se pretplatio, i Dušan Mrđa i Janko. Janko je čak pretpaltio i svog oca. A povod nam je dao Miloš, koji je prvi najavio svoju pretplatu. E, Miloša nismo još ni predstavili, ako sam dobro primetio, i o njemu ću u narednom postu.

Sasa

Miloš. Miloš je sve ovo i zakuvao, obezbedio, pogurao, podstakao itd. Ima veliko iskustvo i energiju. I hoće da imamo štampane novine. On je već nekoliko godina sa nama samo ga nismo primetili. Posle se ispostavilo da je posmatrao sa strane i malo govorio. Onda je rekao da bi da pomogne. Sada upravlja marketingom časopisa i kada govori o Astronomskom magazinu govori s puno prava i zvanično.

Uskoro ćete imati dve prilike da se upoznate sa Milošem. Prva će biti sledeće nedelje kada otvorite svoj primerak Astronomskog magazina. U prvom broju objavljujemo intervju s Milošem.

Druga prilika će biti na Mesijeovom maratonu koji smo zakazali na Andrevlju od 1. do 3. aprila. Prvog dana biće priređen koktel za takmičare, medije, poslovni svet. Sledećeg je takmičanje. I da znate, Miloš se sprema da pobedi!

spadej

Quote from: danijel on January 29, 2011, 01:43:48 am
Istina, ja takve ljude obično nepovratno strpam u filter i baj-baj. Naročito kad u njima vidim 555 primatelja za koje nikada nisam čuo.


Primedba ti je na mestu, ali ja sigurno to nisam tako radio. Mail sam slao kolegama, poslovnim saradnicima i prijateljima.Sa njima i tako dnevno razmenim desetine poruka. Nije svaka prepiska koa ima vise od 5 primalaca spam. I ne moraju da se vide svi primaoci. Na kraju, nisam reklamirao kristalnu kuglu ili talisman za rast kose, vec sam informisao ljude koji se bave tehnikom o novom casopisu, u kojem svako od njih sigurno moze naci nesto zanimljivo.

Takav nacin marketinga nije bas najbolji, to priznajem. Ali, ako bi svako od nas, na bilo koji naicn, nasao bar 5 potencijalnih citalaca, casopis bi sigurno imao svetlu buducnost. Najvise bih voleo da je klima u nasem drustvu takva da niko od nas ne mora da se mesa u ovo, i kad bi svako radio svoj posao. Na zalost, nije tako. I nece jos dugo biti.