• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRONOMSKI MAGAZIN

Started by Sasa, December 29, 2010, 11:21:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

To oko sandučeta u zgradama jeste veliki problem. Jedino da se nekako naglasi da se ne savija, gužva i slično ili da određeno pakovanje to onemogućava.

Quote from: 5ja on February 02, 2011, 06:57:05 pm
Ili da stiže u vidu paketa pa da se preuzima u pošti? Ne znam..


Ovo bi bilo solidno rešenje, ali je pitanje koliko je izvodljivo.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

r2d2

Hm, i kod mene nije stigao, mozda treba jos malo sacekati...

Igor

Stigao magazin, jutros, bačen preko ograde... Da nije pulin lajao, ne bih ni znao... Sreća pa je zapakovan... A imam veliko drveno sanduče, pravljeno da u njega stane A4 format, jer dobijam i druge časopise... Kod mene, jako zavisi od poštara, stariji uredno ubaci poštu u sanduče, mlađi kako kad i kako šta...
Inače, magazin je prošao naročitu kritiku, i ustanovljeno je da se u njemu nalaze :"Zezde, planete, telebok, mesec (pomračeno Sunce) ,ljudi i jaje (šema elektroslabe zvezde na str. 32)"

Sasa

5tja, u kom gradu živiš? Za BG je isplanirano takvo rešenje, a pokušaćemo i za neka druga mesta.

Sasa

Igore, možemo li staviti na sajt (a možda i u štamani časopis) slike ove lepe čitateljke?

Sasa

I meni je danas stigao. OK, presavijen je, ali nije jako strašno (to je zato što su vrata na sandučetu pokvarena pa se ne zatvarju dobro).

Predrag

Očigledno je da je veliki problem to bahato ponašanje poštara prema časopisu i da bi to trebalo da se reši nekako. Jer ne bi valjalo da svaki primerak, koji očekujemo s nestrpljenjem, bude uništen kad ga dočekamo.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sasa

Quote from: Predrag on February 02, 2011, 10:45:43 pm
Očigledno je da je veliki problem to bahato ponašanje poštara prema časopisu i da bi to trebalo da se reši nekako. Jer ne bi valjalo da svaki primerak, koji očekujemo s nestrpljenjem, bude uništen kad ga dočekamo.

Da, toga smo svesni. Rešenje? Hm, poštanski fah.. možda ćemo za neke gradove imati posebnu lokaciju za preuzimanje časopisa, recimo neku knjižaru.

mravic

Kome nije stiglo verovatno će sutra ili za koji dan. Greškom sam i svoju adresu poslao u štampariju a ni meni još nije stiglo, Nadam se sutra...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sekula

Quote from: Predrag on February 02, 2011, 07:22:54 pm
To oko sandučeta u zgradama jeste veliki problem. Jedino da se nekako naglasi da se ne savija, gužva i slično ili da određeno pakovanje to onemogućava.

Quote from: 5ja on February 02, 2011, 06:57:05 pm
Ili da stiže u vidu paketa pa da se preuzima u pošti? Ne znam..


Ovo bi bilo solidno rešenje, ali je pitanje koliko je izvodljivo.


Nema šanse da se izbegne savijanje. Poštari jednostavno ne žele time da se bave. Iako sam na par Microsoft diploma imao napisano da ne trebaju da se saviju oni su ipak to savijali. Isto tako je prošao i moj danas pristigao časopis. Navodno treba država sve da nas natera da imamo neke velike sandučiće, što će kao biti must. Bojim se da lična dostava kurirskom službom bi dodatno opteretilo troškove odnosno i samu pretplatu. Što se mene tiče, bolje i izgužvan AM od strane poštara nego nikakav...
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sekula

Broj je odlično odradjen, naravno ima mesta gde možda treba intervenisati tehnički i malo doraditi neke detalje oko članaka mada je to samo na par mesta bio problem koliko sam video. Ali to su zaista sitnice. Čini mi se da je časopis odlično startovao!  :)

Neka je sa srećom. Naravno, moje finansijske obaveze prema izdavaču i redakciji ispuniću ASAP.  ;)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

webmasteryoda

Ni ja još uvek nisam dobio.

To za p.fah je odlična ideja. Evo ja mogu da pomognem u Kuli. Rado bih pomogao u tom smislu da se časopisi preuzimaju kod mene.

Pozdrav i molim Vas proverite status moje pošiljke
Bane Grbić, Kula

r2d2

February 03, 2011, 07:43:11 am #87 Last Edit: February 03, 2011, 08:30:41 am by r2d2
Daje se na znanje!

Jutros 3 februara 2011 u 06h 00 min. po srednjevropsokom vremenu na nadmorskoj visini od 75 metara, na 450 48`;20024` primećena je ptica Feniks. Obavestavamo javnost-da ljubitelji, zaljubljenici i posmatrači ponovo imaju priliku da učestvuju u avanturi koja sa ovom pticom obavezno dolazi....

Izveštaji stizu sa lica mesta širom nase zemlje (a bogami i sire) o novim mestima na kojoj je ova retka, dragocena ptica vidjena. Očevidci se za sada slazu, da je to ona ista ptica, koja je volšebno nestala u godini Astronomije.

Čestitam!

Uzdravlje!

spadej

Problemi su nam uglavnom isti, zato sam ja odlucio da mi casopis stize na adresu firme. Prvo, nema sanducica, nadam se i guzvanja, potencijalnih "pozajmljivaca".... Drugo, i najvaznije, postu prima vise ljudi, sortiraju je i odlazu na mesto gde je takodje mnogo zaposlenih u prolazu, a dodatno cu jos zamoliti kolege da nekako posebno istaknu bas moju posiljku. I izdrzacu, necu je uzeti odmah.Dnevno kroz zgradu prodje bar 400 ljudi, ko zna, mozda se neko zainteresuje.
Molim Janka da proveri da li je sve u redu sa mojom prijavom.

MILOŠ

možemo da idemo na direktnu poštu. cena je nešto viša.
problem sa časopisom i slanjem je taj što naš časopis prelazi 250 grama i to ga je drastičnio poskupljuje pri slanju. do 250 grama tiskovina slanje je 22 dinara a od 250g - 500g slanje je 38 din, još na to dodati adresiranje u štampariji i prevoz do pošte. za zemlje u regionu je slanje časopisa isto 308 din. više nego štampanje časopisa
ZAKLJUČAK
ukoliko vam se dopada kvalitet papira, štampe i sadržaja ne bi taj kvalitet smanjivali nego ga samo poboljšavali i povećavali broj stranica. Još neki dodaci za decu npr. i još neke oblasti. Časopis je težak oko 300 grama tako da ga ne bi smanjivali već dodavali strane a da pritom ne premašimo 500 grama.
Sašina ideja oko formiranja mesta gde bi časopis čekao da ga preuzme korisnik (knjižare, prodavnice, i slično).
ova vaša iskustva su više nego dragocena
naša želja je da svi budu zadovoljni
S obzirom na cenu časopisa i slanja poštar bi bio u obavezi i da vam nešto otpeva :)