• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

ASTRONOMSKI MAGAZIN

Started by Sasa, December 29, 2010, 11:21:49 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hciki

Stigao u Nis.

Kako kazu stari - da ce Bog da dugo pozivi - SRECNO !
150/750 EQ3 (25mm,10mm,6mm,2.5 Barlow),Canon A650,Canon 650D 18-55mm

Sasa

Eh, izgleda da je ovaj broj dugo putovao. Ali to je uglavnom zato što se nisu svi prijavili na vreme. Ubuduće treba očekivati bržu isporuku.

Yagodinac

Časopis mi nije izgužvan, moraću da pohvalim poštara  :P
Zaboravio sam da pohvalim običaj iz starog AM-a: objavljivanje naučnih radova u drugom delu časopisa. Ovde se mogu pročitati zaista zanimljive stvari koga to interesuje, kao i upoznati naučni metod izbliza. Uz astrofoto-rubrike, intervju i recenzije opreme to su neke celine koje daju pečat časopisu.
Samo napred  ;D

Sasa

Quote from: Yagodinac on February 09, 2011, 01:13:34 pm
...........Zaboravio sam da pohvalim običaj iz starog AM-a: objavljivanje naučnih radova u drugom delu časopisa. Ovde se mogu pročitati zaista zanimljive stvari koga to interesuje, kao i upoznati naučni metod izbliza....


To je korisna informacija.

NemanjaM

E, a kad popunim uplatnicu i uplatim, jel trebam još neke podatke negde da ostavim, ili samo da sačekam da mi dođe poštar?

mravic

A otkud ti uplatnica tj. broj računa na koji treba uplatiti ???
Ako si dobio prvi broj to znači da si već popunio formular. Ako nisi, onda na sajtu AM-a prvo popuni formular.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

e prijavio sam se samo sto sam u broj godisnjih pretplata ukucao 5
misleci na 5 casopisa godisnje
ali valjda ce stici bar 1 casopis ,, a mozda i 5 pretplata hehehe
🌠

mravic

Kako ti ono beše ime i prezime da proverim dali si na spisku. Tj. dali ti je već poslat časopis. Ima oko tridesetak njih kojima još nije poslat jer su se kasnije prijavili, ali i oni će uskoro dobiti...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NemanjaM

Nemanja Miladinović. Na onoj promociji u centru sam se upisao i dobio prvi broj, sa uplatnicom. Tako da meni treba tek drugi broj, al ima vremena do njega.
Ne trebate mi slati prvi broj kad izvršim uplatu budući da sam ga dobio na promociji, al valjda to i sami znate...

r2d2

February 17, 2011, 07:38:39 am #114 Last Edit: February 17, 2011, 08:28:04 am by r2d2
Da pohvalim:
Grafika
Casopis je sa tvrdim koricama , primecuje se svesni napor grafickog dizajnera da se krajnje dodvori publici. Danas to nije lako ispuniti, ali mislim da ovaj broj prolazi graficki taj test sa ocenom 9 (na skali od 1 do 10).  Slike  su nove (uglavnom nema ponavljanja, sa drugih medija koliko sam mogao da primetim),  tekst nije razvucen kao dolape (vrsta harmonike), vec je po mom ukusu bogat i  raznolik, ali to smo vec navikli i usvojili kao standard. Stil casopisa je prepoznatljiv, jasan i sa ukusom (ne mislim bukvalno). Posebno su me dojmili astrofotogfaski kolazi...  
Koncepcijski raspored slika je ok, mada moze da se tumba i po nekom drugom rasporedu jer sasvim prirodna pomoc cine astrofotografije koji su unikatni.

Text
Po obicaju tekstovi su krajnje zanimljivi. Posebnu radost (meni licno) su vesti, jer nakako sam uvek gladan za novim otkricima ili nagovestajima novih otkrica, ali sam uzivao u bas svim textovima i zaista ne mogu ni jedan posebno izvodijiti- Astrofizika, astronautika, bilogoja, osmatracka mesta,tehnologije, komentar, strucni dodatak....  ma BAS sve je po mom misljenju vrhunski - bogato i sadrzajno. Ne znam za druge ali ovaj casopis koji je postar doneo  u jednom komadu- nepresavijen je jedan od kvalitenijih na nasem trzistu iz bilo koje oblasti naucne ili nenaucne, sto je neuobicajeno na ovim prostorima na kojim caruju sund i kic.

Zamerke , pokude, predlozi

Zamerki je zaista malo, krajnje su subjektivne prirode i minorne su:

Grafika

Iako puno simbolike "naslovnica" je mogla bolje da se napravi, jer potencijalnom kupcu ona prva privlaci paznju. Nekom potpuno novom citatelju bice manje jasna, mada mozda i gresim (na kraju krajeva ovaj broj i jeste namenjen nama staroj publici, dizajn je vrhunski...)....

Tekstovi u vestima su slabije vidljivi (u enterijeru sa delimicnim prirodnim osvetljenjem)

Textovi sadrzaj
Nema zamerki

Predlog
Intervju sa g.dinom Djelicem, ili nekim novim ministrom za nauku, regionalni razvoj, predsednikom drzave, evropskim komitetom za nauku, sa nasinim i RKA strucnjacima, kao i sa nasim stalnim naucnim populatorima...

Prosiriti krug sa vise naucnopoularnih tekstova iz matematike, hemije, medicine, astrobilogije. Osvrt i link ka srodnim stranim internet izdanjima.
Licno bih voleo  8)  jedan feljton o neobicnim i neusvojenim kosmoloskim teorijama.


"Ko na brdu a i malo stoji , vise vidi no onaj pod brdom...."  

Moja ukupna i najveca kritika se odnosi na distribuciju, mada sam svestan da kritika i nije bas realna s obzirom na ukupno iznenadjenje cinjenicom da casopis uopste izlazi, ali jace je od mene..
Zasto nema casopisa na kioscima....    ???   ???    ???   ???   ???

Svakako mislim da je odgovornost velika na izdavacu i urednicima jer su (kao i uvek) pokazali da umeju, mogu i "hocedu", pa samim tim jesu opste dobro ovog regiona ili drzave ili dela Evrope. Onaj ko poseduje ovakve kvalitete je u moralnoj obavezi da daje doprinos bez obzira na cesto neodgovarajuci feed back od strane publike, laika, strucnjaka, drzave, naucnih krugova, jer progres nastaje kada je vece ulozeno od dobijenog na licnom nivou...

Ne zelim da budem nepravedan prema urednicima i tvorcima ovog casopisa (svi mi znamo koliko je nikada vracenog truda ulozeno, svakoga momenta i zahvalni smo zbog toga), ali ljudi ovo je stvarno kvalitetno dobro - Vrhunski...

Da se razumemo ja sam pre mnogo godina kupovao i "vasionu" koja je bila graficki koncepcijski patuljak u odnosu na ovaj casopis, jer prosto to me zanima, ali prava je steta ne izbaciti AM na kioske...

Predrag

Kad možemo da očekujemo drugi broj na kućnim adresama?
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

mravic

Do kraja nedelje je kod Vas...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

MILOŠ

Prvi broj sam čitao u delovima dok se pripremao časopis.
Drugi nisam ni pogledao i sad sam nestrpljiv. Jedva čekam da stigne

trut

Samo jedno pitanje dok čekam broj 2, kako doći do broja 1 ?