• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Gravitaciona turbina

Started by zdravkojovicic, January 05, 2011, 02:48:38 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Laci

Quote from: zdravkojovicic on January 07, 2011, 01:51:11 pm
... Ovo sam doziveo licno srecom bez ikakvi posledica Poluga sa osovinom 45mm pun materijal poluga 1m duzine Dva balansirana tega po 10kg koi su bili fiksirani po jednim sarafom od 12mm Pre nego sto sam to trebalo da pustim da se vrti na 3000oum rekao sam  nemoj da se zezas otkinuce se pa ces viteti i video sam Ajte da probam Navukao sam tu turbinu na 1500oum saonim jednim sarafom i fenomenalno radi kao pcelica maja znas onda u sebi osecas i dozivljavas neko stanje svesti koi te vodi ka uspehu i  naletim na dejstvo negativne energije koi  neki put covek nemoze da kontrolise dignem na 1650oum i otkine se jedan saraf  nastane razjika u masi energije odnosno ekspanzija energije Znate koja je tada sila bila da je podigla samu sebe mislim na turbinu pa podigla generator od 11kv koi je tezak oko 150kg pa podigla turbinu od 100kg koja fukcionise u centri petalnoj sili i do kraja pomeri motor koi to sve pokrece e sada vi tvrdite krajni rezultat nula a ja sa moje tacke gledista kazem nemoguce ja bi da se to izracuna KAKO poz


Gosn. Jovičiću, ovo što radite jako podseća na ogled vitlanja sinhronog generatora i ne bih vam nikako preporučio da se igrate s njim :o :o :o :o :o. Posledice, srećom po bližnje i vas nisu bile tragične :'( :'( :'( :'( :'(! Vitlanjem velikih zamajnih masa tipa poluga sa tegovima će i za malo ne uravnoteženje dovesti do razvijanja snažnih centrifugalni sila po obodu zamajca i njegovo razletanje u param-parčad sa brzinama parčića poput onih od šrapnela bombe :o :o :o :o :o! To, dakle, nije ništa novo i iskreno Vam savetujem da sebi nađite neku bezazleniju zanimaciju.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

bear

Quote from: zdravkojovicic on January 07, 2011, 01:51:11 pm
Ako uzmemo u obzir da postoji Sunceva gravitacija meseceva koja ima energiju da pomera njivo mora ono plima i oseka da spomenem


To je vise posledica okretanja Zemlje - a to je energija sadrzana u obrtnom momentu koja se itekako trosi, svakih par godina dan postaje duzi za sekund.

Quotekosmicku koja drzi na okupu sve planete gde se sve oslanja na energiju gravitacije zakljucak je da je ta gravitacija kao energija nepotrosiva  a


Da ponovimo - gravitacija je polje, a ne energija. Planete su na okupu jer nema transfera energije - da neko pogoni lampice koristeci njihovo kretanje oko sunca, planete bi lepo pale u Sunce i kraj price. Da imas idealno klatno koje nema trenja, ono bi se klatilo do kraja svemira - ali to ne znaci da je kineticka/potencijalna energija beskonacna.

Ovo sto opisujes nazalost nije jasno, dok nema znakova interpunkcije (to je ono sa zarezom, tackama i slicno), zdravo je tesko interpretirati o cemu pricas - meni zvuci kao transfer energije preko momenta ali je potpuno nejasno ko tu kome sta radi. Sto sam rekao za zbir nula - ti si upumpao X kWh energije u sistem i naravno kada ti je pukao sraf ta sadrzana energija se oslobodila/pretvorila iz inercije/momenta u fizicki pomeraj. Kao kad punis bateriju X sati a zatim je kratko spojis i ustvrdis da s obzirom da jacinu reakcije kratko spojene baterije tu mora da je nastala neka dodatna energija.

Sto se tice tezine, u sustini si u pravu, ali to se u narodu zove razlika izmedju mase i tezine. Zemlja ima MASU od X tona a ne tezinu - koja jeste nula posto se Zemlja u sustini krece inercijalnom putanjom (=slobodni pad).

zdravkojovicic

Vaistinu se rodi  E vidi sada I daj nama tu semu  Pa nisam ja na ovom forumu da dajem seme Meni su potrebni matematicki proracuni po pitanju fizike u okviru mase i gravitacije  u odredzenim silama koje deluju u gravitaciji gde posredije masa Ako ste pazljivo procitali imate sve za matematicki proracun sto vam je dovoljno a sema gravitacione turbine da vam dam  a uz semu ide i objasnjenje za pravolinijski krug jer ta gravitaciona turbina fukcionise samo u pravolinijskom krugu a to bi bilo osam godina istrazivanja  na realizacijikoriscenja gravitacije u proizvodnji elertricne energije gde ulozena energija kostanja je nula a krajni rezultat je kvh puta dinar puta trilioni kvh koja bi se proizvodila na planeti zemli Postavlja se pitalje o kojoj semi je rec a radimo samo u okviru matematickog proracuna Imam ja to sve tu u radionici i doci cu ja do rezultata ovim prekim putem ili prakticnim delom okolo isto mije ne zurim nigde Dragomije da ste svatili da je ovde u pitanju srazmera kosmicke velicine Vi odma vidite novac  to dolazi na kraju a kada je o novcu rec da znate novac ne postoi Postoienergija novca ili vrednost koja danas vazi a sutra ne tako i sa energijom danas taj isti novac ima pokretacku energiju u ljudskoj svesti sutra vec ne  poz zdravko

zdravkojovicic

 Dok sam pisao odgovor   u medjuvremenu si mi poslao neka objasnjenja sto sam razumeo zaista pravo objasnjenje i ti si u pravu ovo sve radi u utemeljenju principa i sva desavanja desavaju se kad primenimo malu masu a veliki broj obrtaja sva ta desavanja se desavaju kako si opisao ali da bi sve ove opsne situacije izbegli  primenili bi rezervnu varijantu a to je velika masa a mali broj obrtaja gde moze da se koriste sve ove energije ali da nema bojazni o raspadanju sistema  poz zdravko jovicic sr mitrovica Nemoj molim te da mi zameris ono tacka zarez tesko se snalazim sa tim tackicama i zarezima cao

zdravkojovicic

Napomena Sve one tegove na polugi koju cine centrifugu deo gde se razvija centrifugalna sila u gravitacionoj turbini sada smo fiksirali sa 4+1=5 sarafa Tako da nemoze doci  do odvajanja delova metala u vidu snaprela Sve mane pretvorimo u prednosti Svaki problem ima svoje resenje samo ga treba naci cto je malo teze ali se nadje

Laci

Svaka čast za uloženo vreme i sredstva. Kada želiš nešto da konstruišeš, kao što je to mašina, jako je bitno da uložiš dodatni trud i sprovedeš kvalitetna ispitivanja. Ovo se odnosi na svaki korak od početka gradnje pa do njenog završetka. U protivnom, ti ne znaš ni šta si ugradio (kakve su karakteristike materijala) niti da li se njeni pojedini sklopovi ponašaju u skladu sa projektovanim (izračunatim) karakteristikama. Nije isto izračunati i ispitati. Tu nije u pitanju broj ugrađenih zavrtnjeva kojima ćeš ti nametnuti ponašanje mašini već je u pitanju ono što mašina ima da kaže tebi kada pokaže svoju ćud ;).
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

zdravkojovicic

Bravo to To sam ocekivao da mi kazes pun pogodak desetka  Kada bi ti rekao da sa tim stvarcicama razgovaram na neki moj nacin ti bi rekao da sam lud ali nije takoEvo neka moja razmisljanja o gravitaciji  Gravitacija je reka kao i sve druge reke Ako skocis u tu reku a ne zaplivas potonuces i kraj A ako zaplivas u toku plivanja mozes da vidis svasta Ali to se nevidi ocima to se vidi energijom saznanja koja dolazi do energije svesti Bolje ces me razumeti ako ti ja kazem da ja nisam ovo sve odkrio  nego sam vise za ono da je sve ovo mene odkrilo A ono sto kazes da masina pokaze svoju cud to si u pravu  Slusaj ovo Kada su ziveli kauboji i indijanci naj veci problem im je bio kako da ukrote divljeg konja pastua polako stave sedlo pa se popne i nastaje haos skakanje pastuva pokida kauboja i noge i ruke kukove kicma pa ga zvizne o zemlju pa sve iz pocetka Dok isti taj pastuv ne popusti i pocne da laganim kasom da trci onaj kauboj je mnogo pametniji od indijanca ali sada dolazi na red indijanacUzme pastuva i odvede ga u jezero  Pa u vodi ga rukom pomiluje i polako sedne na njega Malo se uznemiri ali odpor vode cini svoje Posle izvrsnog vremena taj isti divlji konj je miran  Zar mi nemozemo da ovog naseg konja i njegovu energiju sprovedemo do generatora Ako pitas kako Lepo i polako Zeleo sam nesto preko matematike u oblasti fizike  poz Zdravko Jovicic Sr Mitrovica

zdravkojovicic

Dok masina meni pokazuje svoju cud odma mi pokazuje i mere preventive Ovo je rat izmedzu nje i mene gde po svim pravilima treba da pobedi covek jer poseduje energiju podsvesti i svesti zbog toga se i razlikuje od zivotinje dok od zivotinja moze jos mnogo sto i sta da nauci  cao

Igor

January 07, 2011, 09:36:57 pm #23 Last Edit: January 07, 2011, 10:22:54 pm by Sekula
Vidim  da i drugi eksperimentišu sa centrifugalnim silama... Naročito je interesantan deo eksperimenta, kada  spravi dodaju injekciju mase...

Upozorenje moderatora:

Podsmevanje na forumu nije deo tradicije dobronamerne komunikacije medju članovima. Link je zbog toga izbrisan.

zdravkojovicic

January 07, 2011, 10:02:26 pm #24 Last Edit: January 07, 2011, 10:09:27 pm by Sekula
Da i drugi eksperimentisu sa centri fugalnim silama ali samo sa centri fugalnim Sta dobijamo kada meni kaze centi petalna sila  Ja sam dosta energicna jaka ali nisam kao centri fugalna ako uzmes i jednu i drugu bice bolje nego sa jednom.I u pravuje i tako sam dosao i do sile enercije koja je mnogo vesa a da nepricamo o sili enercije sa primesom delta ona razlika u potencijalu Po svim pravilima fizike kada se koristi jedna sila na kraju je onaj tvoj rezultat nula ali niko ne koristi ovaj moj sistem i tu su rezultati drugaciji  Lepo si napisao Narocito je interesantan deo eksperimenta,kada u spravu dodaju inekciju mase E u toj masi je deo energije gravitacije  a mi toga nismo svesni zato nam je interesantno a neznamo zasto oni sve nesto na klatno u prevodu pola kruga a carolija nastaje u punom krugu  Ajde molim te izracunaj mi ovo Zemlja oko svoje ose napravi krug za 24 sata a njen obim znas koji je  Kada napravi jedan krug oko sebe kojom brzinom ta tacka na ekvadoru zatvori krug

Upozorenje moderatora:

Molimo Vas da koristite znake interpunkcije kao što je tačka jer Vaši, naročito duži postovi, nisu čitljivi u potpunosti.

zdravkojovicic

January 07, 2011, 10:09:58 pm #25 Last Edit: January 07, 2011, 10:24:05 pm by Sekula
Upozorenje moderatora:

Poruke koje nisu u skladu sa temom koju ste otvorili će biti brisane. Molimo Vas da se pridržavate pravila foruma.

zdravkojovicic

 Mozete slobodno da me iskljucite iz ovog foruma  primio sam vase upoxorenje i slazem se sa vama necu se vise javljati poz Zdravko

Sekula

Quote from: zdravkojovicic on January 07, 2011, 10:24:18 pm
Mozete slobodno da me iskljucite iz ovog foruma  primio sam vase upoxorenje i slazem se sa vama necu se vise javljati poz Zdravko


Ovaj post nije za forum nego za privatnu poruku. Vaše javljanje na forumu nije problematično. Jedino Vas molimo da se pridržavate teme jer je to deo pravila na ovom forumu kojeg se svi članovi pridržavaju. Osim toga nije samo Vaša poruka komentarisana, već i prethodna od člana foruma Igora. Znake interpunkcije Vas molimo da koristite zbog lakše čitljivosti Vaših postova, na šta Vas je jedan član takodje dobronamerno zamolio.

Vaše ponašanje za sada nije problematično da bi Vas dalje upozoravali ili zabranjivali Vašu dalju komunikaciju.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Igor

Primio k znanju, molim člana zdravkojovicic da prihvati moje iskreno izvinjenje, nije mi bila namera da budem zlonameran.  Iskreno, zaboravio sam da stavim smajlija, da bude očigledno da je u pitanju šala.
Izvinjavam se, još jednom.

Laci

Zdravko, plašim se da me nisi shvatio šta želim reći. Igranjem sa zamajnim masama rizikuješ da se ozbiljno ozlediš ili da dođe do neke tragedije. Video sam mladog čoveka kome je kao radniku u jednom pogonu ne ispravno isprojektovana centrifuga otkinula nogu. Teška tragedija i zato pamet u glavu!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70