• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Odg: Messieov maraton 2011

Started by mitja, January 11, 2011, 12:34:25 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

January 12, 2011, 11:35:40 pm #15 Last Edit: January 13, 2011, 12:17:05 am by cola
Super,
s obzirom da traje dva dana, jel to znaci da ce biti nekog programa kao sto je i na AK Letenka, za ljude koji se ne takmice? Nadam se da je nebo super :)
astro-pozz ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Pa naravno, takav je plan. A uslovi za predavanje, puštanje filmova, konferencije itd. su maestralni. Pazite, izgleda da će ceo kongresni centar ta tri dana biti samo naš.

Još je rano za detaljne planove. Kada izađe časopis onda će biti nekoliko dana vremena pa ćemo više planirati.

mitja

da li se zna koliko ce kostati kotizacija i smestaj za ta tri dana? ja bih dosao sa suprugom cerom i sestricem koji je odusevljen crnim rupama i galaksijama :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Sasa

Hm, ima raznih predloga i računa, ali svakako da prednost imaju takmičari. Oni će plaćati neku minimalnu kotizaciju, a ostali pun iznos. To je sve za sad. Pričekajte desetak dana na pravu i pouzdanu informaciju.

mitja

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Sasa

U ponedeljak treba da imamo sastanak.

kruska

sta bi? kad se treba i kome prijaviti za piknik MM fruska gora?
🌠

MILOŠ

izgubicu
uopšte ne mogu da vežbam napolju
a koliko vidim neće biti vedro bar još 10 dana

cola

Samo vi kukajte :)
Kod mene i kada je i vedro nmz da se posmatra (bar ne u krugu od 30-50km)...
Tako da za vas nema izgovora.... Nema sanse da vezbam za MM :(
@ Milos
Pa imas vremena do maratona da vezbas, imas ceo mart za to ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sasa

Evo vesti, neformalnih (biće uskoro i formalnih, ma ima se posla, ovaj Miloš samo stvara nove projekte). Dakle: 1. do 3. april, Andrevlje, veliki Mmaraton. Doći će ljudi iz Hrvatske, očekujemo odgovor od Mađara, možda će doći i Slovenci - to zavisi da li će biti vedro za prvi vikend u martu kada oni imaju prvi pokušaj za Mm. Očekuju se i Slovaci. Dolazi Radan....

Uslovi: prvorazredni! Full komfor! Broj mesta je ograničen. Kotizacija: za takmičare 1000 dinara za sva tri dana. Obezbeđena su dva obroka (doručak ćemo da prespavamo).
Članovi Kulba ljubitelja AM imaju, kako je to i obećano, specijalan popust i plaćaju samo 500 dinara!

Ostali, dakle netakmičari ako žele da provedu vikend sa nama moraju da plate punu cenu smeštaja a to je između 3.500 i 5.000 dinara po danu. Verujete smešatj vredi tih novaca.

Svaki takmičar može da ima jednog pomoćnika. Uslovi za pomoćnika su isti kao i za takmičare (plaćaju 1000, odnosno 500 dinara ukupno).

Svaki takmičar mora da otkrije bar 1/3 emova od broja koji otkrije najbolji takmičar.

Pored takmičenja planiran je niz predavanja u kongresnoj sali. Biće to prilika i za mnoge dogovore oko daljeg rada.

Na kraju - rukavica izazova je bačena: Miloš cilja prvo mesto! Radan odgovara da je prvo mesto njegovo. Imali li još hrabrih?!

A za prva tri mesta obezbeđene su sjajne nagrade.

Uskoro, za nakoliko dana više na sajtu!

mitja

valjda cu da osvojim prvo mesto kad sam vec osvajao drugo... hm samo da me posluzi ovaj moj teleskop. hehe ali da ne otkrivam pozicije "neprijatelju".
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

MILOŠ

sutra ce biti vedra noc
valjda cu uspeti da vezbam
kazu da ce biti hladno
videcu koliko cu izdrzati

kocha

treniram i ja ali uz kuvano vino, belo, sa karanfilićima... Došao sam do faze da mi ne trebaju karte...
samo vino...

MILOŠ

bravo kocho
kuvano vino ili rakija
pravi antifriz

Yagodinac

Ja se brzo raskolimiram od vina. Bolja je rakija :P