• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter od 17.01.2011

Started by gilecais, January 17, 2011, 11:53:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Pozdrav svima na forumu.Dugo nisam nista slikao ,pa ajd da nesto i ja prilozim.Jupiter slikan 17.01.2011 u avi modu.Snimljeno je 23 serije od po nekih 120 sec.Ovo je prva serija koju sam obradio.Zalosno imao sam neku visoku jedva primetnu izmaglicu koja je dosta degradirala boju a i detalje.Kad obradim ostale serije mozda cu jos staviti neku slicicu ako bude bolja od ove. ;D

Jaro

Sta reci Zolika, neverovatan si, sta nas jos ceka kada pokrenes svoju novu "tesku artiljeriju" :)

gilecais

Radujem se Jaro da ti se svidja moja fotkica."Teska artiljeriju" cu pokrenuti sto je to pre moguce,jer i mene zanima kako radi i kakvu sliku daje.Nedostajuci deo cu najverovatnije dobiti u nedelju,jer je poruceno iz Budim Peste.Pozdrav svima na forumu od Gileta. :)

lajosk

Odličan snimak.
Što Grnja kaže, očekujemo da vidimo šta zna  ta  nova ,, teška  artiljerija,,


kostur

Ja sam nov, koji je teleskop u pitanju?
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

gilecais


Laci

Quote from: gilecais on January 17, 2011, 11:53:56 pm
Pozdrav svima na forumu.Dugo nisam nista slikao ,pa ajd da nesto i ja prilozim.Jupiter slikan 17.01.2011 u avi modu.Snimljeno je 23 serije od po nekih 120 sec.Ovo je prva serija koju sam obradio.Zalosno imao sam neku visoku jedva primetnu izmaglicu koja je dosta degradirala boju a i detalje.Kad obradim ostale serije mozda cu jos staviti neku slicicu ako bude bolja od ove. ;D


Zolika, najbolja do sad ;)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Laci

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Fotka ti je odlična, Gile, i ja se ne bih žalio na ovu izmaglicu. Možda redukuje boje ali sigurno ne i ugaonu rezoluciju - što se ovde i vidi. Izgleda da su bogovi atmosfere tebi bili naklonjeni.

gilecais

Veliko hvala na repim recima podstreka.Moja nova cevka i nije neka jako velika ali je za mene jako velika ili ti "bas taman" kako bi neki rekli.Nije neki kosmicki teleskop ali je namenjen za kosmos.... ;D