• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 30, 2024, 07:20:46 pm

NLO

Started by kulevb, January 29, 2011, 06:14:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kulevb

Da li je neko video isto sto i ja. Tacno u 18:10 iz pravca severozapad prema jugoistoku dva bleda objekta oblika trougla neverovatnom brzinom jedan pored drugoga.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

milan

video sam i ja jedan je nosio sesir a drugi namigivao
HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

kulevb

Od Kraljeva ka Krusevcu iznad Vrnjacke Banje. Milane bas si duhovit. Za tvoju informaciju NLO je skracenica od NEIDENTIFIKOVAN leteci objekat, a ne od vanzemaljci. A posto nisi nista ni video, nemoras ni da komentarises. Ja nebo posmatram vec 9-10 godina i ovako nesto jos nisam video. Samo se nadam da nisam jedini.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

5ja

Jesi li siguran da nije satelit? Ja sam isto sasvim slucajno video jedan jako sjajni veceras ali oko 17:53 iz Beograda, takodje pravac severozapad ka jugoistoku.. Kad sam dosao kuci proverio sam na calsky sajtu i nasao da je to neki 11001B (37345 2011-001-B) koji je u kulminaciji bio 1.8 magnitude..

Evo sad sam proverio, u 18:04 je bio neki USA 69/Lacrosse 2 (21147 1991-017-A) magnitude 2.4 od severozapada preko zenita ka jugoistoku, a u 18:11 neki Cosmos 1606 (15369 1984-111-A) magnitude 3.4 od severa preko zenita ka jugu..

Ne znam da li si cuo za njega, ali je odlican sajt sa preciznim informacijama i kalendarom za sve vidljive pojave na nebu - www.calsky.com
Na pocetku ubelezi samo svoje parametre (sirinu/duzinu/vremensku zonu) i ukaci "passes of other bright satellites" i to je to..

Mada... sateliti se ne vide kao trouglovi vec kao tackice.. ne znam sta da ti kazem, ali sumnjam da bi izmisljao tako nesto kao neko ko 9-10 godina posmatra nebo..  ???
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

Kizza

Čuo sam da je pre neki dan,čini mi se i da je snimljen, NLO iznad Niša.Međutim nije bio "trouglast" već "sjajna tačka" koja je menjala pravac i odjednom ogromnom brzinom odletela.Da vas podsetim da onaj NLO iznad Kine još uvek nije objašnjen (ako nije Bulava) ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kulevb

U delicu sekunde mi je kroz glavu proslo, i to ovim redom: da nije to nista (samo sam brzo skrenuo pogled na tu stranu pa je onaj blur efekat), zatim da nije satelit, zatim (jer se kretalo mnogo brze) da nije meteor. To sve u jednoj sekundi. Zatim sam lepo video dva trouglasta oblika (kao onaj americki bombarder B-2 Spirit sto ga zovu krilo), kako lete u formaciji kao borbeni avioni jedan malo iza drugog, samo sto su bili vrlo blizu jedan drugome. Preleteli su tacno iznad moje glave, bez ikakvog zvuka ogromnom brzinom (visinu nemogu da procenim), oko njih je zracila ili isijavala skroz slaba svetlost kao neka izmaglica, delovalo je kao da nisu od cvrstog materijala. Znam da zvuci fantasticno, ali to je tacno ono sto sam video. Sta cu, nisam ja kriv. Jos uvek pretrazujem da li ce neko negde nesto da javi, ali za sada nista. Mozda sutra.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kulevb

Ne. Pokusacu da nadjem nesto slicno. Lepo sam ih posmatrao kako dolaze iz pravca kraljeva, prelecu iznad mene i odlaze u pravcu krusevca. To je trajalo nekih 10-15 sekundi dok se nisu izgubili sa vidika. Lepo sam ih osmotrio dok su mi preletali iznad glave. Moram da priznam da sam se cak i malo uplasio.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

kasper007

Pa možda su stvarno vojne letelice. Naše nebo je sad kao švajcarska (sir). I sumnjam da bi prelet bio i zvanično potvrđen. Nagađajmo.

5ja

Da, verovatno DB i FBI sad citaju nase postove ovde i ocenjuju koliko je opasno to sto je kulevb video njihovu vojnu tajnu...  :-X
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

kasper007

Pa pitaj ih, mozda te i prime, kao posmatrača u službi vizuelnog posmatranja, javljanja, obaveštavanja i uzbunjivanja ;D

kulevb

Ma kakav FBI, CIA snajka CIA
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

r2d2

A kolika je ta brzina kad procenjujes da su se veoma brzo kretala?  Destak petnajest sekundi za pravolinijski prelet je stvarno brzo, mada ako su isli pravolinijski pre ce biti neki odraz satelita....

kulevb

Ne poznajuci velicinu objekta, nemogu ni da procenim visinu, a neznajuci visinu neznam ni brzinu. Najvise je licilo na brzinu i visinu kretanja dva borbena aviona u niskom letu, samo sto ovo nije bio tako nizak let. Nikakav odraz ni od cega ne dolazi u obzir, jer su tokom celog dogadjaja apsolutno zadrzali svoju formu, visinu ili velicinu kao i formaciju.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.