• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

BTC 15x70 - prvi utisci

Started by Mihael, February 01, 2011, 03:24:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mihael

     Naručuje - iz inostranstva, ili ima kod nas nekog ko radi sa time? Našao sam samo jedno mesto, imaju u asortimanu dva modela sa drvenim, i sa Al nogarama, ali nikakave prezicznije informacije nisu dostupne.

    Kakve su karakteristike, kakav je izbor?

    Ako imate neku preporuku na umu, svaki savet je dobrodošao.

cola

Pa, pazi te geodetske stative imas i po vojnim otpadima, znam nekoliko ljudi koji su tamo kupili i zadovoljni su (vrv nmg da se pokvare :P )... Svakako cene su smesne tamo, pa za te pare se neces zeznuti. ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Mihael

Vojni otpad!!! 
Kako se toga nisam setio. Pazi kad prolazim Kraljevo, Čačak, Sevojno, Temerin, svuda, ima da im preturim sve... pa ako nađem javiću kakva je ponuda i cene možda će još nekom trebati.

mravic

Treba i meni jedan geodetski stativ, ako neko ima ili sazna ...
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

cola

Obavezno javi,
i meni ce trebati kad budem uzimao dvogled. Inace taj u Temerinu je mozda i najbolje snabdeven u celoj drzavi. Znam za jednog coveka koji je to ranije prodavao, ako dodjem do njega javljam vam.
@Mravic
Da li imas neke savete, cisto ako ih vidim da procenim kakvi su i to :)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

mravic

Hm, ima ih i drvenih i aluminijumskih. Ja sam imao aluminijumski ali sam ga pozajmio pre dve tri godine i još je u pouajmici pa bih trebao nabaviti drugi. Sada Milošu pripremam jedan tj.. sredjujem isti je kao i moj ali je od drveta. Na prvi pogled nisam ni primetio da je drveni kako je dobro odradjen.
Sve u svemu svi su dobri samo da se može podešavati visina i da nije neki olovni da ima 30Kg  :o
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

spadej

Malo sam se raspitao, geodetsku opremu prodaje jedna firma iz Batajnice. Imaju i stative,ali nisam jos dobio cenovnik. U pitanju je nova oprema, u prilogu je asortiman (mada nama trebaju samo stativi).

utcaita

Polovne geodetske stative imate na najlonu subotom.

spadej

Quote from: spadej on February 15, 2011, 06:58:00 pm
Malo sam se raspitao, geodetsku opremu prodaje jedna firma iz Batajnice. Imaju i stative,ali nisam jos dobio cenovnik. U pitanju je nova oprema, u prilogu je asortiman (mada nama trebaju samo stativi).


Evo odgovora, sa cenama:

Na lageru imamo drvene i alumijumske stative različitih veličina i načina stezanja teleskopskih nogica.

Cene Al stativa : Manji(sa ekscentrima za brzo stezanje)............7.590,00 + PDV (18%)
                        Veći (sa ekscentrima za brzo stezanje)...........12.100,00 + PDV

Drveni:              Manji (sa ekscentrima za brzo stezanje, ili sa zavrtnjima)............13.310,00 + PDV
                        Veći (sa ekscentrima za brzo stezanje+ zavrtanj-duplo)...............16.500,00 + PDV

Pošto sve imamo na lageru možda bi bilo najbolje da nas posetite i na licu mesta izaberete ono što vam najviše odgovara


u prilogu je katalog sa Al stativima.

uh, katalog sa drvenim stativima ne moze da stane (ima oko 500KB). Nema veze, i tako su cene prilicno visoke, bar meni.

mravic

Zaboravi.
Ja sam na najlonu kupio jedan aluminijumski za 500 dinara. Još se ja cenkao. Kaže ciga da samo znaš koliko sam trčao da me ne uhvate dao bi i hiljadu. :)
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Mihael

     Bio sam na otpadu u Temerinu: kupio dva neka vojna stativa, ne znam od kog uređaja, odn. kompleta. Nisu kao oni geodetski koje sam video na Jankovim slikama ovde na sajtu. Visina u izvučenom stanju je 150cm. Nogare su kvadratnog profila zasečeni uzduž, dok se deo nogara koje se izvlače h profil i to perforirani. Na dnu nogara su šiljci, za teren dušu dalo. Glava stativa je nešto kao šupljina u obliku napola presečene sfere koja se poput šarke otvara. Nogare nemaju graničnik, savijaju se za više od 180 stepeni, i nemaju paukove. Težina po komadu, nisam merio mada tamo jesu, (ali sumnjam u preziznost vage na tako malu količinu) negde oko 2,5-3 kg. Ako se dočepam kuće za vikend slikaću pa ću postaviti. Jedan je solidniji, dok na drugom ima nedostajućih detalja koje ću morati doraditi. Na ovaj solidniji sam se kačio sa oko 65kg  ;D  i lepo me je držalo. Cena za oba: 1500 din. mada sam uzimao i još neke stvari pa sam dobio popust na ukupnu količinu.

Mihael


mravic

Da znaš da mi se sviđa...i cena i stativ
:o
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sekula

Mislim da su ovo nogare od takozvane artiljerijske busole tj kompasa.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Mihael

Jeste. Periskopska artiljerijska busola, našao sam pdf u međuvremenu na netu.