• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Destiny Of A Soviet Spaceship

Started by Obersturmfuehrer, February 06, 2011, 08:05:34 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Obersturmfuehrer


Sasa


cola

Mislim da su pogresne koordinate date u clanku, pa saljem Burana koji sam ja nasao.
To je Buran na kosmodromu Bajknour, u Kazakstanu. Inace ima lepih prica vezanih za Bajknour (npr Sputnjik1, Vostok1...), verujem da cu uskoro naci nesto vremena da pisem i o njemu :)
U Google Earthu je uradjen i njegov 3d model :)
45°55'10.52"N  63°18'35.60"E
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Sekula

Quote from: cola on February 07, 2011, 01:37:36 am
Mislim da su pogresne koordinate date u clanku, pa saljem Burana koji sam ja nasao.
To je Buran na kosmodromu Bajknour, u Kazakstanu. Inace ima lepih prica vezanih za Bajknour (npr Sputnjik1, Vostok1...), verujem da cu uskoro naci nesto vremena da pisem i o njemu :)
U Google Earthu je uradjen i njegov 3d model :)
45°55'10.52"N  63°18'35.60"E



http://virtualglobetrotting.com/map/full-scale-model-of-russian-space-shuttle-ptichka/view/?service=0
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

NShappy

Jesu li to premestili ovog sa Bajkonura?

Mika

February 23, 2012, 09:36:33 pm #5 Last Edit: February 23, 2012, 09:43:50 pm by Mika
Neke detaljnije slike Burana





































































































































































NShappy

Znate li šta je meni najinteresantnije kod ovog Burana? To je jedina Sovjetska letelica koja je iz prve poletela kako treba, bez greške, bez kvara, bez raspadanja i eksplozije prve/druge/treće rakete. Inače su Rusi bili poznati po tome da su prototipe usavršavali po principu 3, 2, 1, lansiranje... ...BOOOM... ...ajd ispočetka. I tako po par puta, dok ne uspe.

;D ;D ;D

Mika

Hmm zato su ovi drugi kaskali pomalo? Ali ce to sigurno preci u raspravy Mac Ili PC ili Iphone ili Android... tako da odmah odustajem...