• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Tuzna vest, umrla prof dr Jelena Milogradov Turin

Started by Sekula, February 03, 2011, 11:23:07 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

 http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%88%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2-%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%BD
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Ljubo

Napustila nas je i preselila se medju zvijezde... Vrstan predavač, predstavnik "stare garde", veliki popularizator astronomije i inspirator mladjanim naraštajima. Moja draga profesorice, hvala na svemu, slava ti.

stameni

Laka joj zemlja :(

Dr Milogradov-Turin bila je izvanredan popularizator astronomije. Meni će ostati u sećanju kao vrstan borac protiv "nenaučnih" trendova; komplikovane situacije rešavala je brzo i je*itačno ;) Kada nakon nekog od popularnih predavanja na "Kolarcu" ili u "Ruđerovom" Planetarijumu dođu na red pitanja prisutnih, i kada se neko namerači da pita o astrolagiji, "mojoj" filozofiji, "mojoj" religiji, te je tako oštro, odsečno (ama, baš je*itačno) zaustavljala da nisu bili svesni šta im se dogodilo :)

mravic

Sećam se jedne situacije kada je napala Sašu u vezi vanzemaljaca na BAV-u.  Niko je nije mogao smiriti :) Inače potpisujem sve da je bila dobar popularizator astronomije.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kostur

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

mitja

Ja se secam kako je Mitju sa Rudjera 'gnjavila' o neophodnosti rukohvata na stepenicama opservatorije. I naravno predavanja o meteorima. Profesorka je u to predavanje unela celu sebe!
Bila je zena lav! Neka pociva u miru.
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.