• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Stigao novi ljubimac...biće puno pitanja

Started by Predrag, February 16, 2011, 03:28:59 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

morea

E borski čestitam. Aj da ti je vedro nebo, i naravno iščekujemo ovde prvi izveštaj sa osmatranja

Sekula

Quote from: Predrag on February 17, 2011, 02:31:22 pm
Odlično. Hvala ljudi.
Idem sutra za Niš, pa kad se vratim probaću ovo što ste objasnili i javiću vam rezultate.


Ako imaš problem i bilo kakve nedoumice, ponesi teleskop pa mi se javi da ti sve objasnim šta treba. Ili se ovako javi. Ja ću biti slobodan predveče. Kontaktiraj me ukoliko ti ovo odgovara na PM.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Predrag

Quote from: morea on February 17, 2011, 04:31:46 pm
E borski čestitam. Aj da ti je vedro nebo, i naravno iščekujemo ovde prvi izveštaj sa osmatranja


E hvala! ;)
U subotu ili ponedeljak znaću da li se selim za Niš. Ako ne, javljam ti se pa idemo na neko posmatranje?

Quote from: Sekula on February 17, 2011, 05:06:40 pm
Ako imaš problem i bilo kakve nedoumice, ponesi teleskop pa mi se javi da ti sve objasnim šta treba. Ili se ovako javi. Ja ću biti slobodan predveče. Kontaktiraj me ukoliko ti ovo odgovara na PM.


Važi!

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

morea


Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

cola

Cestitam,
nadam se da ces brzo savladati sve te stvari oko teleskopa i da ces ubrzo postati pravi teleskopdzija ;)
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Kizza

Čestitam i nadam se da ćeš otkriti neku novu Kometu  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Hvala ljudi.

Probao sam sve što ste rekli i to bi bilo to. Nije još uvek isprobano na otvorenom, ali i neće skoro jer je vreme užasno.

Posebno se zahvaljujem Sekuli, jer je imao dovoljno strpljenja da odgovori na moja totalno početnička pitanja o montaži i ostalim stvarima vezanih za posmatranje i opremu.

Verovatno će se nametnuti još pitanja kada se razvedri.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

MILOŠ

vreme je katastrofa
razlog je svakako poznat: brijna oprema koja stiže u Srbiju ovih dana :)

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

spadej

Ja sam kupio ovaj sa regulacijom. I mislim da nisam pogresio. Na maksimalnoj vrednosti (7) zrak je suvise jak, tacka je relativno velika i nije prijatno za oko, narocito nocu. Skoro uvek koristim trojku, koja daje malu crvenu tackicu ali veoma dobro vidljivu. Po danu eventualno 5-ica.