• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Obaveštenje povodom predstojeće skupstine

Started by stefan_m, February 24, 2011, 12:31:32 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stefan_m

Posto se vodi dobro organizovana hajka protiv Dragana Radmilovića,gde se brišu, između ostalog, i postovi podrške njemu na AM-u ,(takva cenzura nije vidjena jos od vremena devedesetih a ovo je izgleda jos gore vreme po tom pitanju),kao i zbog gnusnih i podlih uvreda na njegov račun, odgovorno, i iz svih dostupnih informacija ,tvrdim da većina društava sa teritorije Srbije ukoliko se ostvare želje "ugroženih i pobunjenih"  članova UO SAAS-a" neće više učestvovati u radu Saveza,tj istupiće iz njega. Takodje,nekoliko novoosnovanih društava koji su imali nameru da pristupe Savezu neće pristupiti SAAS-u.
Ovde ne računam društva iz vojvodine, pošto većina njih sa ovog područja Srbije očigledno ne vole, niti imaju osećaj pripadnosti Srbiji .
Ovo nije nikakva pretnja,već samo obaveštenje,koje naravno neće mnogo da potrese inicijatore za smenu Dragana Radmilovića.

Neka se zapitaju pojedini članovi UO SAAS-a na šta će im ispasti sve ovo. Očigledno se ide na stvaranje još jednog vojvodjanskog Saveza,ovoga puta blago proširenog sa jos jednim društvom(tj foteljašem) iz Niša,gde se želi proširiti uticaj pojedinih ljudi koji žele da sve po pitanju amaterske astronomije drže pod svojom "kapom".
Ne sumnjam da će ovaj post biti izbrisan jer  to upravo i liči upravo na te ljude koji žele da unište SAAS.

Pozdrav

predrag.a

Kolega, ja sam juce oborio rekord u drzanju posta u vezi hajke na Dragana Radmilovica. Bio sam cak sat i po vremena na forumu. A onda su mi obrisali post, a da nisam losu rec napisao, nikoga izbredjao.
Ponovicu svoj post posto sam ga sacuvao, a moderatori obrisali da javnost ne bi videla istinu:


Ljubitelji amaterske astronomije. Sve sam procitao, sve sam video i sa svim stvarima
sam upoznat koje 'muce' savez.
Ovo me podseca na proteklo doba komunizma kada je postojao samo Tito i niko vise.
Mada i danas nije bolje. Paralela je jasna. Nazovi 'ekipa' amatera astronoma (ili bolje -
zaljubljenika u astronomiju) trazi od sadasnjeg predsednika SAAS-a da podnese ostavku.
Pritom, nisu objavljeni konkretni razlozi za takav zahtev (koji je inace protiv svih pravila
demokratije koja trenutno vlada - ovde ne ocigledno) vec sve neki banalni, tzv. spinpodaci
kao pred izbore kada se svi drze za slamke i kopaju najgore prljavstine, okrecu ih
i premazuju da izgledaju sto gore. Dragana sam upoznao prosle godine na terenu u
Krusevcu kada je klincima osnovcima objasnjavao osnove astronomije dok je vrteo svoj
teleskop ka zvezdama - tezak nekih 50kg (montaza + tubus + tegovi). Taj isti teleskop
je vukao iz Beograda do Krusevca - vozom. Znate li kako je dosao do zeleznicke stanice
Beograd iz Novog Beograda gde stanuje? Objasnjavao mi je. Kaze: "Imam dve kutije, u
jednoj je teleskop, a u drugoj je montaza teska skoro 40kg. Posto mi je zena na poslu
kolima, a pare za taxi nemam, onda sam morao to sam da prenesem prevozom do
autobuske linije tako sto sam prvu kutiju vukao 30m, ostavio je na tom mestu, pa se
vratio po drugu, vukao nju 30m i ostavio pored one prve kutije koju opet vucem 30m,
pa se vracam, i tako po neki kilometar sve ukupno.". On je to nekako 'ladno izjavio",
kao da je isao do prodavnice. Pomisao na Goli Otok izgleda kao majka pored te price
koja se ispostavila istinitom posto ju je jedan od njegovih drugara koji bio na terenu i
potvrdio kada ga je video kako izlazi iz autobusa koji vozi do zeleznicke stanice i prelazi
ulicu na pomenut nacin.
Po nekoj proceni, 'taj los covek, rdjav covek, neznalica i nepismeni masinovodja Dragan'
je vukao svoj teleskop hiljade kilometara raspalom prugom Srbije da bi drzao
predavanja po nekim zabitima i seocima najsiromasnijih delova ove zemlje.
Prosle godine je trebalo da se pojavite VI, iz Vojvodine (krave muzare kako je neki
zovu) u Nisu, na Suvoj Planini gde je Dragan sam organizovao sve! I dolazak skolaraca,
i dolazak astronoma amatera, i dolazak medija... Niko ali NIKO od Vojvodjana se nije
upristojio da kaze da nece doci niti se javio, a svi su clanovi SAAS-a!!! Covek je tamo
ostao kao jedini predstavnik. I ostao je tamo kao predsednik jer to zasluzuje! Sam, bez
ijednog drugog clana iz 'ekipe' koja toliko zeli njegovu smenu. Sam je setuckao po livadi
u mrklom mraku i pokazivao ljudima onoliko koliko zna o nebesima cudesnim.
Dragi Mravik. Video sam vase fotografije svemira na izlozbama koje je Dragan
organizovao po Srbiji. Te fotografije su prosle sve radove i bespuca Srbije. Od
madjarskih delova, preko hrvatskih, sumadijskih, muslimanskih (bosnjackih), lalinskih pa
skoro i vlaskih. Te vase fotografije su vidjene od strane hiljada ljudi (bez preterivanja).
Gde ste vi bili tu da malo vucarate te fotografije vozom i palcali sav taj prevoz iz svog
dzepa? Gde ste bili da pozovete coveka i zahvalite mu se jer to on radi umesto vas za
VAS! I sada imate (nemate) obraza da trazite njegovu smenu.
Ko je stvorio SAAS? Na ciji predlog su ujedinjena sva drustva amatera astronoma
Srbije? Na Draganov predlog. Niciji drugi. Niste se pomakli preko Dunava juzno ili
napisali jedan izvestaj podrske na AM-u o njegovim poduhvatima i zrtvovanjima u vase
ime.
Necu vas moliti da ovo ne brisete jer ste to vec radili sa postovima drugih clanova.
Klasicna cenzura. To ne bi trebalo da radite jer se pokazujete u jos losijem svetlu od
ovog sto sada cami nad vama.
Predrag

stefan_m

Ne brini se Predraže,neću ni ja duže da opstanem ovde,. Čim se probudi dežurni cenzor odosmo i ti i ja kao da nismo ni postojali.

predrag.a

Sad cu da otvorim kvot-listu za kladionice. Iz X u 3 da ces biti duze!
Nema veze, bitno je da narod vidi ko se sve ovde bavi 'astronomijom'.

mravic

February 24, 2011, 01:57:30 pm #4 Last Edit: February 24, 2011, 02:02:49 pm by mravic
Zašto niste okačili i moj odgovor koji sam Vam poslao ?

Ako Vas dvojica možda niste upućeni ili ne želite da vidite  problem "Radmilović" meni je žao. Ne vredi Vam onda ponavljati.
Postovi se brišu baš zbog toga što ste "nedokazni".

Ta nova društva koja Vi spominjete ne znaju problem koji imamo jer su u kontaktu samo sa Draganom a on prezentira samo svoj rad kao da on sam sve radi.
Pogledajte samo naš sajt da vidite šta smo mi radili ovih godina www.univerzumad.com

Recite mi Vi dali je normalno da Dragan ne dozvoljava nikome pristup sajtu kao da je njegovo vlasništvo?
Recite mi dali je normalno da Dragan na svoju ruku premešta sajt saveza gde on hoće bez konsulatacije sa drugim članicama?
Recite mi dali je normalno da Dragan daje lažne izjave za medije?
Dali je normalno da Dragan prisvoji, ali bukvalno prisvoji savez kao da je lično njegov?
Ako ne znate, ja ću Vam reći, NIJE NORMALNO.

Što se tiče ostalih astronomskih društava, oni nemaju pravo glasa jer nisu u savezu, a sve članice saveza, kojih ima devet imaju pravo glasa i sedam je glasalo protiv dragana, ostala dva društva nisu ni bili prisutni, možda bi i oni glasali za smenu da su bili prisutni.  Šta Vam to govori?

I da, još jedno pitanje.
Šta vas dvojica imate protiva nas "Astronoma" ???



www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

NeS

Ja ne pripadam ni jednoj grupi. Clan sam ADRB-a i ne odlazim na Letenku i cudno mi je sto ovo obavestenje niste okacili na sajt saveza, ali se meni cini da tamo niko ne moze ista da okaci. Ovaj sajt pa i forum su koliko znam vlasnistvo jednog drustva pa ko zeli da ga koristi trebalo bi da postuje svog domacina. Ni meni se sve ne svidja na ovom forumu ali se trudim da postujem pravila.
Danas svi imaju iste mogucnosti, da postavljaju sajtove, forume, pa i astro-kampove, a to sto su se vojvodjani nametnuli je rezultat njihovog rada. Slagao se ja ili ne sa njima zasluzuju moje postovanje.
Osecam obavezu da kazem moje iskustvo sa gospodinom D.R.
On se pojavio u nasem drustvu pre cetiri godine, bio na letnjoj skoli, zatim na jednom BAV-u predstavljen u terminu za mlade talente. Malo cudno ali tu nije bio kraj, bio je proteziran i guran od strane tadasnje upravnice da radi sve. Na primedbu jednog clana da on nema znanje usledio je odgovor
"Pa ne znas ni ti da upravljas lokomotivom".
Da nisam bio prisutan ne vih verovao. Odgovor za Riplija.
Zatim je nas mladi talenat u penziji inicirao hajku na "nepodobne" clanove usled cega je vecina aktivnih clanova napustila drustvo.
Interesantno je pitanje kako su ljudi mogli da ga izaberu na tu funkciju.
Ja sam boravio par dana sa njim u Ivanjici na poziv drustva Orion.
Sve pocinje naivno, cak idilicno, ali posle izvesnog vremena covek shvati da mu hobi postaje nocna mora.
Svuda nas je predstavljao kao astronome iz Beograda zbog cega sam se ja stideo je ja to nisam a otkad je nas mladi talenat poostao predsednik amatera mrsko mi je da se predstavljam i kao amater.
Nekultura u ponanju, stalno upadanje u rec sa zeljom da on objasni sta ja to govorim uz nedostatak elementarnih znanja. Tako je jednom prilikom, dok sam nekim clanovima pricao o parametrima teleskopa, velicini, moci razdvajanja, zasto se kod radio teleskopa koriste antene na rastojanju.
Upada mladi talenat u penzijida da on to objasni.
"To je doplerov efekat"!!!!!
Nisam znao dal da se smejem ili da placem.
Posle svega jedino resenje je bilo napraviti radikalan rez i opet uzivati u svom hobiju.
Cini mi se da ni gospodi iz saveza ne ostaje druga mogucnost.


stefan_m

Predlazem pobunjenicima i onima koji govore da je Dragan bolestan čovek(i šta sve ne)da već jednom održe tu skupštinu i smene čoveka ako je već on uništitelj amaterske astronomije u Srbiji. Jedva čekam da vidim tog novog predsednika. Jedva!
U opkladu da neće da mrdne južno od Save i Dunava osim ako mu neko ne organizuje celokupan aranžman sa dnevnicama.

predrag.a

@ Mravic:

Ja da objavljuvem vas odgovor koji ste mi poslali na privatnu poruku? A pre toga ste mi izbrisali post???  Pa vi ste klasicna cenzura. Izvolite, postavite sami vas odgovor na moj nepostojeci post, koji je nestao u crnoj rupi.

@ NeS:
Vi sa ADRB ste mnoge kvalitetne ljude otkacili i odbacili. Vi tamo sve znate, u svim ste vodama, a niko nista ne radi. Jos uvek imate raspale okulare tzv. BUREKE, jer su umrljani kao da ih je neko dirao posle dorucka sa burekom. I to vam je interna sala. Teleskop Cajs, vredan muzejski primerak niste bili dostojni da godinama ocistite i uredite, da mu stavite ni plasticni trazilac vec ste pred masom koja placa ulaz da vidi planete, bez blama pronalazili planete sistemom 'gde ubodem, uboscu'. I vi se ubacujute u tudje price, veoma nepristojno i ako vam se ne dopada onda nemojte da komentariste (kao sto ste rekli).

mravic

Ja vas nisam brisao, ali kao što vidim onaj ko je bio je sasvim u pravu. Ovde ste se juče prijavili baš sa namerom (naručen od Dragana) da vređate one koji nešto rade i vrede a veličate onoga koji je uzurpirao nešto "Naše".
Mi ovako nismo nikada govorili ovde na forumu kao Vi, i nadam se da ni nećemo. Vidi se da ste Draganova škola.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

SrdjanP

Zamolio bih Stefana i Predraga da napisu odakle su jer su se tek sada pojavili na forumu pa nismo imali cast da ih upoznamo.

Kad god se prica u vezi Dragana Radmilovica ili kada se razgovara sa njim licno dolazi do svadje i sukoba. Nadam se da razumete da to ne zelimo u AM.

Sto se Saveza tice, tu je Upravni odbor koji ga je smenio, tu je Skupstina koja ce kad tad biti odrzana pa ce se unutrasnje stvari tu resavati.

Hvala NeS-u na korisnim informacijama, ja licno to nisam znao. Razlog vise da se Dragan skloni sa tog mesta.

kruska

February 24, 2011, 03:51:45 pm #10 Last Edit: February 24, 2011, 03:57:29 pm by kruska
Zamolio bih moderatore da ubuduce postove i teme sa politickom tematikom i ocrnjivanjem izbrisu i odmah blokiraju.
ovu Spansko-tursku seriju imate redovno na tv programu,
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Sekula

Pošto na forumu do daljnjeg neće biti objavljivani sadržaji vezani za situaciju i dešavanja u SAAS-u sve dok ona ne bude razrešena, ova tema će ostati zaključana i ostavljena kao opomena. Očigledno je da se forum koristi u poslednje vreme kao mesto za promociju, razračunavanje i vršenje kampanje. Tom prilikom oni koji pokreću ovakve teme ne shvataju da prave kontraefekat svom idejnom pokretaču i prave još veću štetu. Tema namerno neće biti obrisana, i biće ostavljena kao primer i upozorenje svima za šta ovaj forum nikako ne treba i ne sme da služi.

Ubuduće će sve ovakve teme biti u startu brisane, a korisnici direktno banovani bez ikakvog prethodnog upozorenja.

LOCK.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |