• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

moje misljenje i trajni ban od strane administratora

Started by r2d2, February 25, 2011, 09:39:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

Moj najdrazi pisac gdin. Isak u svom plodnom kreativnom daru , se poput gdin.-a Dostojevskog uvek prilcno upustao u dubine ljudske psihe. Kao pisac sa neverovatnim darom i istrazivac socijalnih korelacija, uvek je podvlacio krajnje ljudsku crtu politiziranja bilo kog dogadjaja.

Teoretski u jednom svemirskom brodu sa samo tri clana posade doci ce do politickog razvoja dogadjaja u vidu dve opozitne struje. Uzrok takvog naseg nacina komunikacija necu tumaciti (nekada smo bili lovci, skupljaci, plemenskog uredjenja), ali bih da se osvrnem na pretnje od strane nekih administratora upucene sa ovog foruma, adresiran uopsteno.

Svestan sam da rizikujem trajni Ban (i ostale asocijacije koje slede po specijalnom udzbeniku Vuka Karadzica, Crven Ban), i to je jedna stvar koju bih jako tesko podneo, jer moj jedini motiv boravka na ovim virtelnim prostorima je jako slican ili jednak svima koji jesu ovde.

Ne pripadam ni jednoj struji, totalni sam marginac, sebe smatram virtuelnim prijateljom ili poznanikom Mravica, Zorkica, Milana, Milosa, Yagodinca svih aktivnih forumasa...

Kada bi me neko pitao na cijoj sam strani (smesno zvuci) naravno da bih bio na strani Mravica i ostalih nasih  :) , ne zbog toga sto su u pravu ili nisu vec zbog toga sto njima stvarno verujem i znam da je dogorelo do noktiju ako su ovakve reakcije i to bas od strane ljudi koje smatram prilicno stalozenim. Ali to nikada ne bih izneo jer prosto nije moja stvar i ne bih trebalo da se mesam uopste, jer ne tice me se, a bogami nije ni kulturno.

I pored svega ja sedam i pisem ovaj post rizikujuci trajni ban bez objasnjenja kako rece Sekula.

Zelja mi je da ukazem na to da egoizam radaja kod druge strane egoizam, eruptivne emocije zamagljuju zdrav razum.
Pa nije u redu napisati optuzbe za odredjenog coveka javno (meni je javno samo clanci na AM-u i ovaj forum) i ne dozvoliti posle adekvatan kontra argument, jer to sve  izgleda kao zloupotreba i manipulacija. Ili nije trebalo nista da se napise ili je trebalo da se dozvoli i suprotnoj strani da nesto kaze pa makar bila ta strana vojni stab SS divizije. Nus produkt je gubljenje vremena i energije na replike, kako izgleda mora biti  neizbezan, ali bolje i to nego gubitak kredilibiteta.
I sve to izvesti pod krajnjom pretnjom odstranjivanja, odsecanja, uklanjanja u slucaju replike.

To je prva stvar.

Druga stvar.
Po mom misljenju sada se postavljaju temelji jednog novog perioda koji ce mozda doci u nasoj buducnosti. Moneta koju stavljamo i ulazemo u tu buducnost je trud i odgovornost. Ako u te temelje ugradimo i netrpeljivost i antagonizam eto nama prirodne refleksije u dogledno vreme kad kuca bude gotova.
--------------------------
Ne postoji utopija, jer svi smo ljudi od krvi i mesa, ali znam da se svi  trudimo da kvalitetom oplemenimo nasa stremljenja, i normalno je da ce uvek postojati zelja za udruzivanjem, ali ne i zelja za raslojavanjem.
---------------------------
Rezime..
Sablaznjen sam do srzi nacinom komunikacije bivseg predsednika udruzenja udruzenja sa clanovima udruzenja udruzenja.
Razocaran sam  reakcijom koji je na skoro istom nivou, clanova tog udruzenja udruzenja.

r2d2

Veceras sam saznao da sam ja u stvari trol jer caskam sam sa sobom!

Jedina odbrana od trola je ignorisanje.

Ignorisacu samog sebe.


kasper007

Ali stvarno o cemu se radi, jer dugo nisam bio tu? I nemoj tako stidljivo i neodređeno ako već ne možeš više. Pa raspali. Tek da ne misliš da si sam sebi ćaskalica.

Sasa

R2d2 nisi pažljivo čitao (i u tome nisi usamljen). Zato si i izveo pogrešan zaključak. Evu ukratko:
Kada se protiv nekog direktora zbog kršenja zakona pokrene postupak za razrešenje pa se u sredstvima informisanja to objavi to je nikome ne smeta. A kada se zbog kršenja Statuta, urušavanja dobroljudskih odnosa i ružnih i opasnih političkih insinuacija pokrene postupak protiv Dragana Radmilovića pa se to objavi, e onda je to nešto strašno!

Da li si se zapitao zašto je velika većina i to najvrednijh članova naše amaterske astronomske zajednice za smenu Dragana? Znaš zašto? Pa zato što su i Nadzorni i Upravni odbor utvrdili to što mu se stavlja na teret. I za svaki svoj stav su naveli jasne dokaze.

R2d2 NIJE tačna tvoja tvrdnja da se Draganu ne dozvoljava ,,adekvatan kontra argument". Dragan je imao pravo da pošalje svoj demant i on bi bio objavljen. Ali Dragan nije poslao ništa. Nije iskoristio svoje pravo. Nemoj nas kriviti za Draganove propuste.

Šta jeste nedozvoljeno? Pa trolovanje i zamlačivanje, a upravo su to radili neki Draganovi navijači. Oni kažu: Dragan je kopao na Vidojevici, nosio teleskop na leđima, putovao u nedođiju. OK, pa ne smenjuje se Dragan zbog toga. To je lepo, neka on kopa i dalje i imaće svu podršku u tome. Ali to što kopa i putuje ne daje mu pravo da krši Statut SAAS! Ne daje mu pravo da vređa i omalovažava svoje kolege. I ne daje mu pravo da deli astronomska društva na one iz Vojvodine i one iz ostalog dela naše zemlje! Mi ne želimo da nas neko deli!

Uzgred da dodam, svima smeta i to njegovo hvalisanje. To što je on uradio je lepo, samo treba još jako mnogo da radi da bi dostigao ono što je uradio Janko, ono što je uradio Srđan, Mile Kočić, Laza iz Vršca itd.

Kizza

@r2d2
Rado bi ćaskao ali nisam upoznat sa stvarnom situacijom ali verujem Sasi jer se mora poštovati statut i pravila.Pratim ova dešavanja u Africi i muka mi je kad mi neko kaze "u ime naroda" a taj narod ga juri.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

predrag.a

Sasa Zorkicu. Cuo sam od drugih 'navijaca' Dragana Radmilovica da im niste objavljivali na sajtu AM razumne komentare koje su slali u odbranu Dragana Radmilovica. Brisali ste kolektivno komentare drugih clanova foruma da na videlo ne bi izasla druga strana kovanice. Kao sto ste ga vi svi napali zajedno (bez razloga), tako i mi mozemo da stanemo na stranu coveka koji mnogo vise uradio od Janka, Laze iz Vrsca (ko god to bio??) ili Srdjana Penjivraga koji razgovara sa Draganom kao da mu je mladji brat, neotesano, bezobrazno i bahato.
Inace, taj Srdjan Penjivrag je prevario Dragana u Subotici na izlozbi kada su gosti bili Madjari. Predlozio je Draganu da idu u restoran sa Madjarima da nesto pojedu. Kada je stigao racun za sve, koji je isao Draganu, Srdjan je opusteno ustao i rekao da ima samo 50din u dzepu!!! Sramota!!! Dragan je sve platio iz svog dzepa i nikada nije trazio refundiranje! Neka se zna ko trazi njegovu smenu.
Dakle, NAPISITE koje clanove statuta je Dragan prekrsio umesto sto stalno samo pisete da je 'nesto prekrsio'! Hajde da vidimo, dajte dokaze umesto sto spinujete podatke i ponavljate kao papagaji da je tu nesto prekrseno i on mora da se smeni. Mislim da je u pitanju cista sujeta koja se oseca kod vas Sasa jer je Dragan poceo da saradjuje sa drugim astronomima iz regiona sto vi niste uspeli. Dobio je podrsku Madjara i poziv na njihov Mm i kada ste vi to culi, odmah ste zvali Madjare da se ubacite u tu pricu jer niste mogli da podnesete rad jos jednog coveka, vec sve zasluge moraju vama da idu. Zelite od sebe da sami stvorite legendu! I to je providno kao izvorska vodica. U tome lezi ceo problem.

r2d2

Potpuno tacno je da nisam pazljivo citao text.
Zapitao sam se, i odmah sam uocio da je velika vecina clanova udruzenja jasno protiv, a pazljivijim citanjem potpuno mi je razjasnjeno  da bivsi predsednik je na to mesto dosao laznim izjavama u kom  svom svojstvu, a ispred  kog drustva nastupa. Nisam siguran da li postoji neka pravna klauzula ili element krivicnog dela pokusaja prevare ali to moze da se sazna, koja se odnosi na ovakav postupak bivseg predsedinika.

Nekim ljudima je dovoljna sopstvena savest, ali zbog nekih je potrebna bogami i milicija i pravosudni organi, sto je tuzno barem za ovu stranu razuma.

Nikada nisam cuo od bilo koga koga si naveo da se hvali ili samopromovise o svojim zaslugama, a apsolutno svi znamo, iza tih ljudi stoje sati i dani i meseci dela, iako zivimo u vremenu koje nam na mala vrata gurkaju taj nedolican nacin ponasanja samopromocije.

Ako je (a sigurno jeste) bivsi predsednik naseg udruzenja pao pod takvo iskusenje, onda je verovatno zakacio i "kompleks malog boga" kako ja to interno zovem, te motivi sazivanja sastanka saveza u vreme odrzavanja Letenke (ako sam ja dobro razumeo, a ako nisam izvinjavam se Draganu za ovu tvrdnju) su potpuno jasni.

 Odreagovao sam  samo na veliku kolicinu negativnih emocija, (kako sam ja mozda pogresno doziveo) koje jesu opravdane jer nije lako dogurati cara do duvara, a bivsi predsednik je to talentovano uspeo.


SrdjanP

Quote from: predrag.a on February 26, 2011, 11:27:50 am
Predlozio je Draganu da idu u restoran sa Madjarima da nesto pojedu. Kada je stigao racun za sve, koji je isao Draganu, Srdjan je opusteno ustao i rekao da ima samo 50din u dzepu!!! Sramota!!! Dragan je sve platio iz svog dzepa i nikada nije trazio refundiranje! Neka se zna ko trazi njegovu smenu.


hehe :)

Posle svedskog stola u Zoo vrtu smo isli nesto da pojedemo u restoran? :)))
To definitivno lici na lalose :))
Ali na tvoju zalost nije bilo tako.

Necu da se raspravljam, kao sto rekoh Dragan samo stvara konflikte a to ne dolazi u obzir ovde u AM-u.





r2d2

@predrag.a

Izvini prijatelju ali mislim da je stvarno bezveze ovaj forum spustati na tako jedan pijacni nivo komunikacije, (koje kome i zasto) i to stvarno nikoga ne intresuje.

Da li bi te stvarno usrecilo da sada o tome raspljavamo?  Sta bi time licno ti dobio? Sta bi svi mi pa i Dragan izgubili?

Laci

Quote from: r2d2 on February 25, 2011, 09:39:06 am
....
Druga stvar.
Po mom misljenju sada se postavljaju temelji jednog novog perioda koji ce mozda doci u nasoj buducnosti. Moneta koju stavljamo i ulazemo u tu buducnost je trud i odgovornost. Ako u te temelje ugradimo i netrpeljivost i antagonizam eto nama prirodne refleksije u dogledno vreme kad kuca bude gotova.
....


Balašević, Rekvijem

Kad god prođem ulicom
sa tvojim imenom
pomislim na onu pesmu
već je godinama ne pevam
stari refren nikom ne treba

A ljudi pesme kratko pamte
komandante

Ostaće u knjigama i priča o nama
Balkan krajem jednog veka
svako pleme crta granicu
svi bi hteli svoju stranicu

Tope se snovi kao sante
ej, komandante

Ref.
Na barikadama su opet zastave
svet ide k'o na praznike
i decu izvode s' jutarnje nastave
da vide gladne radnike

A gde smo mi, naivni
sto smo se dizali na ''Hej, Sloveni''
kao da smo uz tu priču izmišljeni

Vremena su nezgodna
za momka kao ja
koji gleda svoja posla
nisam lutak da me naviju
imam samo Jugoslaviju

Sve druge baklje bez mene plamte
e, komandante

Ref.

I svi su tu da dobiju na toj lutriji
na barikadama su uvek najbrži
al' nikad i najmudriji

A gde smo mi, naivni
sto smo se dizali na "Hej, Sloveni"
kao da smo uz tu priču izmišljeni
i prevareni

I kad god prođem ulicom
sa tvojim imenom
pomislim na Panta Rei
baciće se tako neki lik
kamenom i na tvoj spomenik

Jer sve se menja i sve teče
čoveče
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Predrag

Dajte bre ljudi, hoću da čitam o astronomiji a ne da mi ovakvi postovi kvare uživanje.
Idite na skajp pa se rapravljajte.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Da u pravu si,pričajmo o vanzemaljcima mnogo je zanimljivije  ;) Joj gledao sam sinoć film "Vatra na nebu",po istinitom događaju,nekog tipa oteli vanzemaljci pa ga pustili a u pravom životu ladno prošao,i to dva puta,detektor laži  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

trut

Retko pišem na forumu pošto jelte nemam ništa pametno :) nije mi samo jasno zašto se podigla tolika dževa pa bar astronomi (amateri ili pro nebitno) znaju koliko je kratak ljudski život (u odnosu na događaje u svemiru)i onda ga još trošiti na takve gluposti tipa ko je platio klopu ili teglio teleskop. Pre svega svi treba da budemo ljudi pa sve ostalo...

Sekula

February 26, 2011, 02:21:07 pm #13 Last Edit: February 26, 2011, 03:24:08 pm by Sekula
R2D2, tema koju je ostavljena nije bila za brisanje jer je dobar pokazatelj koliko ljudi moraju prethodno dobro da se informišu. Čitav dogadjaj pokriva priču o jednom lepom pokušaju da se sačuva Savez u zemlji koja do sada nije imala ovako nešto. Pokrenute aktivnosti i očekivani rezultati upravo iziskuju to nešto što smo nazvali SAAS (zajedničke posmatračke akcije, nove opservatorije i instrumenti, ...). I tu se cela priča o astronomiji i završava. Sve ostalo je blato umešano ljudskom taštinom i povredjenim egom, koje sada pršti na sve strane i čitavu ovu ideju prlja na najgori mogući način. Toliko nabujalo, prelazi jedne okvire prosečne baruštine i preliva se i na ovakvom mestu gde mu mesto nije. Upozorenje koje je poslato je upravo bilo sa tom idejom, da se forum sačuva od pojedinaca koji se ovde kao klonovi prvi put pojavljuju samo sa jednokratnom namerom da sačuvaju svog favorita da bi im što više potrajao kao "visoki funkcioner". Takodje, pretnja da će biti brisani je upućena njima a ne ljudima sa kojima je moguće komunicirati na jednom očekivanom gradjanskom nivou.

Kako se u ovom blatu koje nikako ne spada u red onih lekovitih, ne može naći ništa lepo i korisno, tako sada ovde čitamo podatke o tome ko je u kafani trebao da plati račun, a nije, i sa koliko para u džepu je vodio ljude na šopsku salatu, meze i piće.  Da li treba više navoditi na kakvom nivou ovde pojedini žele da se obraćaju i upravo to i nadalje čine? Njihov način nastupanja čak nije ni debatni, već je to je jedan monolog gluvih, čitanje pamfleta i unapred napisanih domaćih zadataka koje obično treba čitati u sebi ali su, eto, navikli da to rade pred publikom, zamišljajući da su za govornicom u Hajd parku. Samo što je ova publika pogrešna, jer nije neko ko će nasesti na priče koje nemaju nikakve veze sa suštinom niti realnošću.

Svi propusti su evidentirani tamo gde je to bilo potrebno da se uradi, iskakanja iz zakonskih okvira i sve ostalo. U prethodnom postu sa tematikom SAAS su to pojedini vrlo jasno i precizno naveli. Naravno, kada neko nema šta da kaže na sve ovo on će lepo da koristi demagogiju u svojoj borbi i ispraznu frazeologiju.

Koliko god je ova tema ostavljena da bude kao još jedan primer o  potrebi da se ljudi još jednom informišu o nekim dešavanjima, sa druge strane i dalje ostaje upozorenje da se ovde neće dozvoliti dalje mešanje i bacanje na sve strane gore pomenutog blata.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sasa

Predraže.a sve ste pogrešno razmeli i brzopleto iznosite zaključke. Hajde još jednom: to što Dragan kopa po planini i raznosi slike naših astrofotografa po Srbiji je lepo, ali to mu ne daje za pravo da krši Statut, da vređa kolege i da razdvaja naša astronomska društva na ona iz Vojvodine i ona iz drugih delova naše zemlje (Dragan je dobio odnosne zapisnike i nije imao imao primedbe na njih).
Brisani su NARUČENI komentari koji imaju za cilj trolovanje, a ne konstruktivan dijalog. Takvi komentari će biti brisani i dalje jer nam nisu potrebni zagađivači.
Naravno da znamo koji su komentari naručeni (ili bar isprovocirani Draganovim jadikovkama). To se vidi i po tome što se u njima objavljuju oni podaci koje ti komentatori nisu mogli da znaju. Otkud vi znate ko je koga prevario u Subotici? Pa to je mogao da vam kaže samo Dragan. Dakle naručeno. OK?
Sem toga mi imamo neke ljude koji su na forum došli da nešto kažu o astronomiji, da podele s nama svoje znanje i da možda nešto nauče. Takvi su napisali stotine postova. A imate anonimuse koji su se najednom pojavili, i odmah napisali tri posta podrške nekom našem članu. Pa hajte molim vas, zar to nije providno  :)
Na kraju, nemojte se ljutiti, ali zaista nemate pojma ko je šta u Srbiji uradio na popularizaciji astronomije. Samo ljudi se, znate, ne hvalisaju s tim svojim radom, pa se onda vama čini da oni i ne rade.