• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sunce

Started by Kizza, March 13, 2011, 12:31:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Ok,sutra skinem jer sam na poslu cijelu noč!

Polare

Evo fotke Sunca (malo se poigrao-sory) ! Jedino trebaš bolji fokus napraviti sljedeči put ;)



Polare

Evo još malo Sunca !

07.11.2013 (14'45h)
Apo 130/900+Astrosolar ND 3.8
Canon EOS 600D
Iso100,Exp 1/1250

http://www.astrobin.com/full/63187/0/

johnny984

Odlično, kao i obično  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Polare

A jesam dosadan:) >Ali dok ne kupim neki h-alfa filter  ha ha ha


vasja

Samo ti šalji. Ivrsne slike - jako oštre.
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Yagodinac

Odlični snimci Polare  ;D Očigledno je da je taj apo došao u prave ruke  ;D
Evo istih tih kadrova u primarnom fokusu 150/750; interesantno je da je rano jutros unutar 1890 bila velika erupcija a CME će nas (zamalo) promašiti.

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2013/11/novembarsko-sunce.html


sol by milanmiloradovic, on Flickr


sol by milanmiloradovic, on Flickr

johnny984

Samo vi tako nastavite da pucate i stvarate zazubice. Svaka čast obojici!
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

U bre, kakve zazubice sa 20d... To košta manje od novog kompakta. Otprilike servis za njega proletos me je koštao više  :D
Ali hvala  ;D

johnny984

Mislio sam zbog odličnik fotografija, ne zbog opreme   ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

Polare, vrlo sam zadovoljan tvojim napretkom u fotkanju Sunca 8)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Yagodinac, lijepi snimci, jedino mi se ne sviđa boja, nekako mi vuče na boju kompota od šljiva (eto, sad bih jeo kompot :P ).
Ali logo ti je legendarni, baš mi se sviđa ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Hvala, originalna boja sa folijom je plava; priznajem da sam tu_i_tamo lutao...  :-[
Hteo sam neki topliji ton pa sam se odlučio za ovu kombinaciju. Ali moguće je da sam pogrešio što prvo sliku nisam konvertovao u crno-belu, pa sad imam više od jedne boje (vidi se na periferiji).
Čovek se uči dok je živ  :)

Danijel

Ja obavezno napravim konveziju u monokromatsko pa onda dodajem boju, cilj mi je postići žutonarančastu boju Sunca jer je to nekako najtoplija boja za Sunce koja odgovara ljudskom oku. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Polare

Hvala svima !
@ Yagodinac-dobra fotka Sunca,sviđa mi se! Nego koju foliju ti koristiš?
...neko veče sam probao radfiti filmič sa Canon 600D+ objektiv katadioptrik 500mm F6.3 u formatu AVI ali se gubim oko obrade frejmova.Skinuo AutoStakkert i nešto mi ne ide u obradi :( Vježbam raditi filmiče radi boljeg fotkanja Sunca ;)