• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sunce

Started by Kizza, March 13, 2011, 12:31:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

vasja

Možda je off topic. Polare imam isti problem, jer još nisam našao dobar alat da MOV sa DSLR aparata prebacim u AVI koji AS ili Registax mogu da otvore.
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Yagodinac

Iskreno, imao sam taj problem jedno pet puta zadnjih godina, i svaki put sam ga rešio - a ne znam kako. Ima neki programčić koji svaki put downloadujem pa ga zaboravim kad preinstaliram sistem, i tako u krug.
Uglavnom, rešenje bi trebalo da se krije ovde:

https://www.google.rs/#q=mov+to+avi+converter

Polare

Današnji mali ulov Sunca -iako nije baš fokus nejbolji jer dosta puše vjetar pa sam odustao i od filmiča :(


zozo83

Super slikice a nije ni los fokus po meni
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

johnny984

Very, very nice  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Kizza

November 21, 2013, 03:06:56 pm #245 Last Edit: November 21, 2013, 03:14:02 pm by Kizza
Popodne,Košutnjak,avionski tragovi ......
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

ivanmsk

Sunce, 12.1.2014, 11:15 UT, Maksutov 90/1200, CCD Astropix 4.0, filter AstroSolar i H-alfa 13nm. Snimili: Tomas Maruska i Ivan Majchrovic
Newton 200/900, CCD Astropix 4.0, CCD Astropix 1.4+, NEQ6, CG5, Canon 5D i 600D

johnny984

Uh, perfektno, svaka čast!

Imao sam i ja u planu da fotkam sunce za vikend, ali je i u subotu i danas preko dana bilo oblačno  >:(. Moraće da čeka idući vikend  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Morao sam ovo da uradim, malo sam čak i preterao sa bojama i u levelsima, kako bi se što bolje videla površina sunca. Nadam se da ne zamerate što sam vam se poigrao sa slikom, ali nisam mogao da odolim  :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Kizza

Jutarnje Sunce iznad Beograda,snimljeno ovih dana.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

abrasax

Danas skywatcher 80/600 apohromat i nikon d3100, 10 snimaka 1/100s iso 100

johnny984

Lepo, lepo, svaka čast. Ja bih malo pojačao u levelsima srednje tonove, više detalja u pegama će se pojaviti, ali ja imam običaj da preterujem  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

Danas sam napokon uhvatio priliku isprobati svoju novu astrokameru Astrolumina ALccd5L-IIc i snimao sam Sunce. To je bila avantura jer nisam imao pojma što radim, a što trebam raditi :o pa sam se sat vremena natezao. Sad znam. Otprilike. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

zozo83

super je ispalo danijele, takodje pohvale za abrasax
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

johnny984

Vidi se da dobro radi kamerica  :) super snimak!
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein