• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sunce

Started by Kizza, March 13, 2011, 12:31:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Danijel

Sunce danas. Fino fokusiranje sam izveo kvačicom za veš ;D



Ova fotografija preuzeta je iz Astrogalerije!
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Luger

Cime god, rezultat je sjajan!

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

A ovako izgleda fokusiranje kvačicom za veš ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

frugorski

I meni se Danijelove  fotke Sunca izuzetno svidjaju.Kroz koji filter je fotkano ? I kako se dobije tako dobar kontrast i rezolucija ?
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Danijel

Pa piše ti sve na fotkama, filter je Baader AstroSolar folija, a kontrast i rezoluciju daje MAK ;)

Boju je dodao Photoshop jer folija daje neutralnu monokromatsku boju pa ju ja onda "začinim" da slika bude ljepša ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

johnny984

Meni se čini da nema drugog filtera, samo folija za sunce a boja je u photoshopu. Bar sam ja tako došao do tog rezultata, mada možda danijel ipak koristi neki filter? A što se oštrine tiče to je već optika i snalažljivost Danijelova  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

Oops, već smo dobili odgovor  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

        Izvinjavam se ,procito sam naknadno  podatke na uvecanoj slici.Dobar teleskop ,dobar filter ,ostro oko i sigurna ruka.Da li je i u cemu obradjivan snimak?
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Danijel

Pa napisao sam već, u Photoshopu ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

johnny984

Frugorski, dobiješ otprilike ovakvu fotku kroz astrosolar foliju, sunce u svojoj originalnoj boji (malo oštriju u mom slučaju i mnogo u danijelovom  :) ), a sva boja je iz PS-a.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

Evo današnje slike Sunca, a tu je i crop dijela sa Sunčevim pjegama. Crop je na 100%. :)



Ova fotografija preuzeta je iz Astrogalerije!



Ova fotografija preuzeta je iz Astrogalerije!
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

johnny984

Praviš mi zazubice  :)

Fenomenalno, ponovo, naročito crop.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein