• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sunce

Started by Kizza, March 13, 2011, 12:31:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Danijel

Ja to sve radim isključivo pomoću laptopa, bez obzira snimao kroz teleskop ili teleobjektiv ili noćno nebo kroz običan objektiv. Sve ide preko laptopa ;)

Astrofotografija za svakoga - snimajte i vi!
Izradite solarni filter za teleskop. Kako? Lako!
Opažanje Sunca

8)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

johnny984

Prelepo, kao i obično. Nedostajale su nam ove fotke  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

Sutra ih neće biti, radim cijeli dan tako da... :-\

No zato je tu Polare, kod njega će biti vedro i sunčano pa će me nadopuniti :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

frugorski

      Odlicne fotke.Kao rukom nacrtane.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Danijel

Ma to ti ja u slobodno vrijeme, uzmem štafelaj i paletu s penzlima i opleti, dok me nitko ne vidi, nacmoljam farbe razne i onda uslikam fotićem i nadrobim hrpu kojekakvih brojkica koje ionako nitko ne može provjeriti i onda se ljudi čude kak sam ja to, jelte, stručno snimio ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

johnny984

To što si opisao bi verovatno bila i teža varijanta, treba izvući sve te detalje  ;D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

      Dakle , to sto je rekao Danijel ima smisla,po mom misljenju ,kada se radi o maglinama.Tu ima svakojakog pituranja.A zna se koje je boje vodonik ,helijum ,kiseonik...
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Yagodinac


johnny984

Naravno, treba imati mere u tome. Što se konkretno sunca tiče, sve boje tu i jesu veštačkim putem dodate da bi izgledalo onako kako ga mi vidimo, ili zamišljamo  :) Ali niko ni ne pokušava da kaže da nije tako, sunce je belo kad se uslika ili gleda i to je to.

A što se maglina tiče i tu ima logike obrađivati naravno, ali ne preterivati. Obrađivao sam neke fotke koje su slikane sa modifikovanim aparatima, i tu boja ponekad ni ne mora da se dodaje veštački. Svetlost koja dopire sa maglina je toliko slabašna da se boje ne vide, iako postoje. Tako da se ako je dobro uslikano i ako obrađuje neko ko zna šta radi, samo vraća ono što je izgubljeno. Ali slažem se da se dosta često sa tim malo i pretera  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

Tko zna jel uopće i postoje boje, il postoje samo valne duljine :o
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

frugorski

                    Sve zavisi od onog ko opaza.Mi opazamo samo nama vidljivi deo stvarnosti, isto kao i nama vidljivi  (uski) deo  spektra boja,odnosno radijacije.O tom fenomenu je dosta pisao i Kastaneda.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

johnny984

Quote from: frugorski on July 05, 2013, 02:33:21 pm
                    Sve zavisi od onog ko opaza.


Ko što kažu:

"Beauty is in the eye of the beholder"

:)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Luger

Odlicno, Danijele! Samo ti pituraj :)