• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Sunce

Started by Kizza, March 13, 2011, 12:31:11 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

zozo83

BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Luger

Zozo, opr'o ti Yagodinac staklici.  :)
Odlicne su slike.Mene po malo plasi sve to sa Suncem.Znam da ne treba, ali...  :-\

Kizza

Jaka radio emisija sa Sunca:
RADIO-ACTIVE SUN:  Radio amateurs, have you heard any strange roaring sounds coming from the loudspeakers of your shortwave radios this week? It might have been the sun. "The Sun has been generating Type III solar radio bursts and they appear to be intensifying," reports amateur radio astronomer Thomas Ashcraft of New Mexico. "The strongest burst so far came at 2155 UTC on October 9th." Here it is as recorded on two radios at 28 MHz and 21 MHz.
  Ashcraft recommends listening to the audio using stereo headphones. "Type III bursts drift downward in frequency," he explains. "In stereo you can hear the burst pass through 28 MHz first on one speaker and then flow through 21 MHz on the other sound speaker."

Type III solar radio bursts are produced by electrons accelerated to high energies (1 to 100 keV) by solar flares. As the electrons stream outward from the sun, they excite plasma oscillations and radio waves in the sun's atmosphere. When these radio waves head in the direction of Earth, they make themselves heard in the loudspeakers of shortwave radios around the dayside of the planet.

More radio bursts could be in the offing. NOAA forecasters estimate a 30% chance of M-class flares and a 5% chance of X-class flares during the next 24 hours. Stay tuned!  Solar flare alerts: text, voice:
Više na sajtu:
http://spaceweather.com/
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

zozo83

Quote from: Luger on October 11, 2013, 06:04:13 pm
Zozo, opr'o ti Yagodinac staklici.  :)
Odlicne su slike.Mene po malo plasi sve to sa Suncem.Znam da ne treba, ali...  :-\


:), :) oprao je sija kao novo, mogu ti reci lugeru da je i mene plasilo pre nego sto sam poceo da gledam, sve me neka prpa ali sada je druga prica, danas sam fotka sunce samo sa foto na 250mm, namestio sam foliju na zonericu-senilo

Origina sa bojom



Crop ja mislim do zadnjih granica jer posle ovoga vec se muti slika



Crop bez boje









BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

johnny984

Evo i ja sam danas od muke slikao sunce  :).



Slikano okularno kroz SW 60/700 sa okularom 20mm i sony digitalcem uz zoom 2.5x. Možda je fokus mogao malčice da bude bolji ali...

Inače uzeo sam dob 200/1200 još pre 3 nedelje i nikako da stignem da ga propisno testiram. Ili ja nemam vremena, ili, što je mnogo češći slučaj, vreme nije dobro. Taman sam se spremio sinoć, kad ono u 21h dođoše oblaci i ostadoše tu do 2h, kada sam napokon i odustao  >:(. Ako se vreme zadrži, noćas ću malo da posmatram pa ću da javim utiske, a možda padne i neki mesec/jupiter. Mada, kako je krenulo, neću puno da se nadam  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

zozo83

Opet od mene danasnje sunce oko 14:00, folija, fotoaparata i 250mm



BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Čestitke za dobsona i slike...  ;D

johnny984

Hvala, hvala  :). Sinoć je naravno padala kiša.... Možda večeras  >:(
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

        Cestiteke johnny 984, tesko je sa digitalcem (verovatno iz ruke) napraviti tako dobru fotku sunca.
Mnogo uspeha sa novom spravom. ;)
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Luger

Quote from: johnny984 on October 14, 2013, 04:33:38 pm
Hvala, hvala  :). Sinoć je naravno padala kiša.... Možda večeras  >:(

Veceras !!! Ne odlazi :)
Srecna trgovina !

johnny984

Hvala frugorski i Luger. Imam home-made držač za aparat što naravno olakšava posao. Noćas ista situacija, sa jedne strane delimično oblačno, a sa druge seva i grmi. A celoga dana je bilo lepo i baš sam se ponadao  :). Jedino što sam uspeo je da uslikam mesec u kratkim pauzama između oblaka. Biće dana za megdana. Ionako ide vikend koji nije baš pogodan za posmatranje. Dok se ne pomeri mesec, čekam bar jedno veče bez oblaka da probam da snimim jupiter. Nakon toga se bacam na posmatranje, nije da mi nedostaje meta koje želim da vidim  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Polare

Evo malo Sunca iz Pule pošto Deep (ne postoji) radi vremenskih uslova :(

16.10.2013 (14'07h)
Apo 130/900+Astrosolar ND 3.8+ Filtro Baader neutro ND3
Canon EOS 600D
Iso100,Exp 0'4

http://www.astrobin.com/full/60449/?mod=none


Uploaded with ImageShack.us

zozo83

Odlicno ovo izlgeda polar
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Yagodinac

Sviđa mi se i boja  ;D