• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Strašni Mesec 19.03.2011.

Started by Laci, March 20, 2011, 12:58:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Laci

Ko god da se ovih dana informisao o astronomskim događajima iz dnevne štampe (žute, ružičaste, sve jedno) imao je prilike da sazna kako će Mesec večeras biti veličine poput lubenice a da će se osa rotacije Zemlje izvrnuti preko ekvatora sa sve cunamijima i zemljotresima... I tako, Sony i ja smo krenuli u ovu opasnu avanturu da zabeležimo ovaj značajan događaj, on na tronošcu a ja sa kapuljačom na glavi jer je rominjala neka kišica.

I gle! "zlikovac" se promolio kroz oblake...
Prvo sam ga sačekao pod krušku:



a zatim i kroz trešnju:



A evo i konačne demistifikacije o veličini:



Eh, očekivanja su bila velika a ako ništa drugo, ovaj put se Mesec video golim okom ::) Ništa ne obično a jedino što je strašno jeste kvalitet ovih fotografija :-X. Skandalozno...
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Danijel

Haha, izvrsne fotkice, a još bolji komentari Laci ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

kulevb

Nekada sam citao o plinskom talasu u Kini koji ulazi vise kilometara u kopno, jednom godisnje na tacno odredjen datum. Evo uspeo sam da pronadjem video.
http://www.youtube.com/watch?v=4DlqVuNMydk&feature=fvwrel
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Kizza

Eh da je bio ovoliki Mesec........
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Laci

March 20, 2011, 02:49:00 pm #4 Last Edit: March 20, 2011, 03:44:56 pm by Laci
Pozdrav Danijele :) Sve je ovo za mene pre svega jedna dobra zabava i razlog za dobro, pozitivno raspoloženje ;).
Vedro :)!
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Danijel

Ma svaka čast, ipak smo amateri i imamo pravo priuštiti si zabavu u svemu što radimo, pa tako i u astronomiji. :D

Kizzo, evo ti još jedna prikladna, sa današnjeg APOD-a ;D

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

LOŠMI

Danas sam se registrovao.Početnik sam u astrofotografiji ali imam dosta fotografija Meseca.Pa bih hteo da čujem stručnija mišljenja o mojim fotografijama.Evo slike od 19.3.2011.Bilo je oblačno,a i slikao sam iz ruke pa su možda malo mutne.       http://i.imagefra.me/286i4mb9