• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SRBIJA I ESA

Started by Portland, April 26, 2011, 06:58:46 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Da se i ja ukljucim :)
Nije bitno samo kolika je clanarina, to se mozda i moze skrpiti (prodamo 1/4 RV za te pare :P)... ali nije njima bitno da samo imas da platis clanarinu, vec i sta mozes da im ti ponudis... Kadar uopste nije bitan, sve se da nauciti... I ti mozes da ih posaljes van da se dotatno obuce i to... Potrebno je imati samo kadar koji zeli i u tome vidi napredak. Drugo gledaju i koliko ulazes u nauku i slicno... Ja licno, kao osoba koja zaista voli nauku, mislim da treba uloziti u mnogo bitnije stvari, kad je Srbija u pitanju... Ajd da mi lepo prvo napravimo te puteve, vojsku, bolnice, skole... pa kad privreda donese pare onda cemo da pravimo teleskope i sklapamo NA :) Sta ce nama ESA kada nam je posao u nauci deficitaran... pa ja bih prvi sada otisao na astrofiziku da mi se posle toga nude nesto dobro..
"Da,ako ekonomski ojača"
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

danicic_predrag

fora je sto ti kada se uclanjujes u ESA imas garanciju da ce (lupam 80-90%) od onoga sto si dao na ime clanarine biti vraceno u tvoju ekonomiju ( iz tvoje zemlje ce se kupovati delovi za bla bla bla bla ) e sada tvoje industrija mora biti dovoljno dobra da pokrije te zahteve, sto mi mislim da nemamo

P.S. moguce je da sam totoalno pogresio pa me ispravite ako je tako ..

Sasa

Prof. Vesković u intervjuu Astronomiji pre nekoliko godina je tako tvrdio.

danicic_predrag

@Sasa da to je manje vise citat odate znam da sam to citao u AM ranije ...

Sasa

jednog dana će sve to biti aktuelno. Možda :)