• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Prodajem Photo Newtonian

Started by Boki Aristarh, March 22, 2011, 08:21:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Boki Aristarh

Prodajem Photo Newtonian 150/600 mm, f/4.
Proizvođač je Orion UK, Engleska.
Optika je vrhunskog kvaliteta sa sertifikatom, sve je u Hilux varijanti sa najvišim mogućim stepenom refleksije!
Fokuser je Crayford sa redukcijom 1:10 za fino izoštravanje.
Uz teleskop ide i čuveni ,,Celestron" koma korektor MPCC sa odgovarajućim mehaničkim adapterom koji omogućava da korektor bude na idealnom odstojanju od čipa foto aparata (55 mm od njega).
Urađena je i modifikacija nosača sekundara na ,,curved spider" tako da su fotografije bez ružnih krstova oko sjajnih zvezda već je izgleg zvezda apo-like (na slici je originalna nemodifikovana varijanta).
Većina astro-fotografija (ima ih dosta i na ovom sajtu) koja je urađena u AD ,,Aristarh" je urađena upravo sa ovim instrumentom.
Ovaj teleskop se više ne proizvodi, vrlo se retko nalazi u prodaji, ukratko vrhunski instrument i optika za male pare!
NEMA POGAĐANJA OKO CENE (dobro sam odmerio): 400 EUR-a.

Takođe se prodaje i MTO1000, teleobjektiv ruske proizvodnje, Maksutov-Cassegrain 100/1000 mm! Svi koji poznaju rusku optiku znaju kakav je ovo instument! Što bi rekli braća ameri: ,,built like a Staljin tank, perform like champ!". ISPOD SVAKE CENE: 100 EUR-a.

Za dodatna pitanja i informacije, Boki 060/345-0930, popodne, ili na aristarh@sbb.rs

CyberianIce

Verujem da prodajete vrhunski instrument ali ne mogu izdrzati samo malko da ne prokomentarisem:

Quote from: Boki Aristarh on March 22, 2011, 08:21:09 pm
Urađena je i modifikacija nosača sekundara na ,,curved spider" tako da su fotografije bez ružnih krstova oko sjajnih zvezda već je izgleg zvezda apo-like (na slici je originalna nemodifikovana varijanta).

Pitanje ukusa!
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Boki Aristarh

Izvinjavam se ako sam uvredio nekog ponosnog vlasnika "klasičnog" newtoniana, nije mi to bila namera.
Ja ne volim "krstiće" na slikama, stvar ukusa...
Inače posedujem još uvek originalni nosač sekundara pa ako neko želi da ga vrati a time i "krstiće" na fotografijama, nije problem  ;)

Boki Aristarh

Hm, a ja mislio da su ljudi kod nas željni kvalitetnih instrumenata a uglavnom se prodaje ono što je jeftino...
Da vidimo možda ovakav predlog pomogne:
1. Samo teleskop bez koma korektora - 250 EUR-a.
2. Koma korektor (Badder Planetarium MPCC, nije Celestron) - 150 EUR-a.
3. MTO 100/1000 mm - 100 EUR-a.
Važi isto pravilo da nema pogađanja oko cene...
Vedro nebo.

Sekula

QuoteUz teleskop ide i čuveni ,,Celestron" koma korektor MPCC sa odgovarajućim mehaničkim adapterom koji omogućava da korektor bude na idealnom odstojanju od čipa foto aparata (55 mm od njega).
Quote from: Boki Aristarh on May 23, 2011, 09:16:35 pm
2. Koma korektor (Badder Planetarium MPCC, nije Celestron) - 150 EUR-a.


Nije mi jasno da li je reč o grešci u prvoj poruci u kojoj je definisana prva, kompletna ponuda pa se pominje Celestron koma korektor, ili je u pitanju da je prodavac rešio da uz teleskop proda drugi koma korektor (sa ili bez mehaničkog adaptera?)? Pitanje je stoga što su za Celestron koma korektor navedene njegove fizičke prednosti prilikom snimanja.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Boki Aristarh

Nije nikakva greška...
"Badder Planetarium" iz Nemačke je ovaj MPCC korektor prodavao kao svoj brend a isti taj korektor se na američkom tržištu prodavao pod brendom "Celestron".
Radi se o potpuno istom korektoru koji dakle proizvodi Badder.
Što se tiče postavljanja korektora u ispravan položaj u odnosu na senzor fotoaparata najbolje je da se o tome informišete na Badder-ovom sajtu da ja sada o tome ovde ne dužim. Ako nekoga interesuju detalji može mi se obratiti i na PM.

Sekula

Quote from: Boki Aristarh on May 25, 2011, 08:49:03 pm
Nije nikakva greška...
"Badder Planetarium" iz Nemačke je ovaj MPCC korektor prodavao kao svoj brend a isti taj korektor se na američkom tržištu prodavao pod brendom "Celestron".
Radi se o potpuno istom korektoru koji dakle proizvodi Badder.
Što se tiče postavljanja korektora u ispravan položaj u odnosu na senzor fotoaparata najbolje je da se o tome informišete na Badder-ovom sajtu da ja sada o tome ovde ne dužim. Ako nekoga interesuju detalji može mi se obratiti i na PM.


OK, nije potrebno dodatno informisanje jer ja licno znam o cemu se radi. Samo je pitanje da li ovaj koma korektor ide sa tim mehanickim adapterom/dodatkom u kompletu?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Boki Aristarh

MTO-1000 i Badder koma korektor su prodati.
Ostaje na prodaju još samo Orion 150/600 mm.

Boki Aristarh

Moram priznati da sam iznenađen da ovaj teleskop još nije pronašao svog novog vlasnika...
Evo mog poslednjeg pokušaja, CENA JE  SADA 200 EUR-a!
Ako ni ovo ne uspe, ostaviću ga sebi i svojim unucima, leba ne jede  ;D
Pa bre za ove pare nema da se kupi ni kvalitetniji okular a kamoli teleskop...
Odoh da ga malo pogledam i uživam u tom divnom komadu optike, možda i odustanem od prodaje ::)

kruska

Quote from: Boki Aristarh on June 24, 2011, 05:30:38 pm
, leba ne jede  ;D
Odoh da ga malo pogledam i uživam u tom divnom komadu optike, možda i odustanem od prodaje ::)



nema registracije, porez, ne drzis ga u frizideru, ne trosi benzin, ne kvari se, nije potrebno 150 eura godisnje za servis...
🌠

boka

ovo je jako dobra ponuda, imam velikog dobsona 305mm da nisam  prodao eq mehaniku od celestrona150750 bez razmisljanja bi ga kupio ovi teleskopi su zaista jako dobri i jos hilux varijanta. za ove pare  kod orion opticsa  nemozete kupiti ni samo ogledalo 150mm a pogotovo ne f4. tu je i mikrofokuser koji po mom znanju kosta negde oko 20000 dinara  a ovo ide bukvalno gratis i sve ostalo......pozz

Boki Aristarh

TELESKOP JE PRODAT.
NOVOM VLASNIKU ŽELIM DA GA SLUŽI LEPO I DA NJIME URADI MNOGO PRELEPIH ASTRO-FOTOGRAFIJA  :D
Oglas može da se zaključa.
Boki