• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NGC3184 4.4.11.

Started by Yagodinac, April 05, 2011, 01:07:22 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

April 05, 2011, 01:07:22 pm Last Edit: April 05, 2011, 01:26:07 pm by Yagodinac
Na samoj granici Ursa major i Leo minor (nek' se vidi ko je učio latinski!) nalazi se galaksija iz naslova. Teška za brzinsko snimanje, doživela je upravo to: jurio sam je između naleta oblaka.



18x30sec, eos 20d & BD 150/750. Malo signala i ekspozicije za bolju sliku... Crop oko 100%:



AKo sve bude kako treba neki drugi put pašće još lightova pa da ponovimo...

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2011/04/galaksija-meu-oblacima.html

kulevb

90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Yagodinac

Falla, samo još da napomenem da se vizuelno ova galaksija nije ni videla. Odokativno sam je tražio pomerajući teleskop i snimajući probe na ISO3200 sve dok je nisam našao. Eh, muke moje bez goto...

kulevb

Kod nas je to tako, ne racuna se da si nesto radio ako se nisi namucio  :). Za Vas astrofotografe sigurno je go-to odlicna stvar, sto se mene licno tice, izgubila bi se skoro svaka car posmatranja. Pocev od pripreme za napad, napad, odusevljenje uspelim napadom ili propalim koji te goni dalje i bolje...  :D
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

kruska

zamisli tek mesije maraton sa "go to"..
p.s. zaboravih pohvaliti sliku,
naravno slike yagodincu su vec odavno deluxe
svakako najmanje sto mozes je save as... desktop i gledati povremeno
:D
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Igor


Danijel

Obje su prelijepe, više mi se sviđa ona prva širokokutna, pa oni spajkovi, volim kada se vidi objekt i njegova šira okolica, veliki BRAVO Yagodinče :D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac


Yagodinac

I kao što sam obećao, dodatno sam snimao i ponovo obrađivao. Više filozofije o svemu na mom blogu. Evo početnog stacka (kompresovanog za web) od 55 snimka po 30sec ISO1600:



Tu se jedino vidi da se ništa ne vidi. Nakon obrade u PS:



Uporedite sa slikom sa početka teme. Obeleženi objekti:



Na kraju crop:


Laci

Ona prva mi je naj lepša :)
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Iskreno, prva najviše odgovara pogledu kroz veći amaterski teleskop sa LP filterom. Ostale fotke su poprilično rastegnute da bi dale maksimum detalja.