• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Ima li opasnosti po Zemlju...

Started by Miranda, April 27, 2004, 12:39:06 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Miranda

 A sta mislite da li bi javnost bila odmah obavestena da se neki asteroid uputi ka nama? Ili bi cutali..... :o  

Sich

 Vecina asteroida se otkrije kad vec prodje pored nas, jer dolaze iz pravca sunca i ne vide se. Dobar deo se otkrije nekoliko sati pre prolaza, a tek za jako, jako malo astroida se zna ranije da ce proci pored Zemlje i to jer su vec prolazili pa im se zna orbita.
Ako pricamo o asteroidu za koji bi se znalo ranije da ce da udari, pa mislim da se ne bi obavestila siroka javnost
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Miranda

 Da li bi to uopste i moglo da se sakrije?Procurelo bi negde sigurno....?

Dule_smor

 Pa vrlo je verovatno da bi takva vest izazvala mnogo vecu stetu nego karist.Mislim opsta panika itd, bolje da pokusaju da urade sta mogu bez mesanja javnosti.S druge strane ljudi imaju pravo da zanju takve stvari.

Miranda

 A sta je sa tim asteroidom koji kao 2028. treba da prodje blizu Zemlje...? Ima li opasnosti od njega...?

Dule_smor

 Bila je prica da ce udariti, ali su kasnije naknadno proracunali da ce nas mimoici, znaci nista za sad:).

Miranda

 A da li vam se cini realno da se asteroid unisti kao u filmu ARMAGEDDON....?

Dule_smor

 Kao u armagedonu sigurno ne:).Taj film je toliko pun gluposti da nemam komentara.Mrzi me sad da se prisecam svega, ali mnogo je nerealan.

Miranda

 Pa i meni zvuci nerealno da se salje ljudska posada na asteroid....