• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PROBLEMI

Started by virtus, September 06, 2005, 04:48:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

virtus

Dakle kao sto ste primetili neko je uhakovao forum. Ne znam kako ali sam za svaki slucaj promenuo sistem na kojem radi forum. Od sada koristimo phpBB zbog toga sto nije komercijalan i brze se pojavljuju security update-ovi.

Nadam se da ce sada biti sve ok.

Ako primetite da jos uvek nesto nije u redu posaljite mi mail direktno na:

virtus@eclipsedminds.org

Sasa

Wow! Malo uzbudjenja.

Kao sto rekoh ranije, ima onih koji grade i onih koji ruse. Ovi zadnji su podvrsta onih koji kradu, otimaju, pljackaju itd.

Vratimo se mi astronomiji.

Djorvoz

Quote from: "Sasa"Kao sto rekoh ranije, ima onih koji grade i onih koji ruse. Ovi zadnji su podvrsta onih koji kradu, otimaju, pljackaju itd.


Ima i onih koji ruše loše stvari.

Nego nekako mi je zamruo forum. Izreklamirajte ga malo u "astronomiji"

sashastar

Treba dobro razmisliti sta se sve desavalo u poslednjih dana
vrsene su prodaje,bilo je i izbacivanja , ulogirali su se svakaki
Mislim da je jako vazno da se to malo preispita koliko je to moguce.

Djorvoz

Nešto ne verujem da je moguće "ispitati" malo. Jedino ako imate IP adresu onda nekako... jako teško. Najbolje je ovako phpBB2 i nema jeda.

Skyw@lker

Dobro je sto je postavljena bolja zastita, nadam se da se ovo vise nece desavati!  :shock:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Dule_smor

ladno nam uhakovali forum...ko bi hteo da hakuje astronomski forum...jebiga, ima raznih

wexy

Pre nego što proslavite stavljanje phpBB-a, nadam se da znate da je phpBB najbušniji forum koji postoji, a IPB najsigurniji. Uostalom, ako je nekom stalo da obori forum, ovom promenom na phpBB ste mu učinili veliku uslugu, recimo da ste 90% posla obavili za njega.

Moj savet, ili stavite vBulletin ili vratite IPB, naravno novi IPB a ne ovaj matori besplatni. Licenca je ja mislim 50$.

Evo šta Google kaže:
Rezultati 1 - 10 od oko 1,010,000 za phpbb exploit. :!:
Rezultati 1 - 10 od oko 443,000 za vbulletin exploit.
Rezultati 1 - 10 od oko 329,000 za invision power board exploit.
Rezultati 1 - 10 od oko 129,000 za ipb exploit. :roll:
a svi znamo da Google-u treba verovati :)

Pozdrav.

Djorvoz

Nadam se da će admini "nešto" od ovoga prihvatiti.

Sich

Trudicemo se da sredimo situaciju.

Znamo sta je phpBB, ali radi...

Kakav bekap postoji jos ne znam i ako saznamo IP adresu napadaca sigurno cemo naleteti na neki proxy server tako da to i nema nekog smisla raditi.

drugo ne znamo pozadinu napada. Da li je to neki script kid,ili nesto drugo... ali prvenstveno ne ocekujeno da se ovakvi napadi nastave
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

Quote...

Nego nekako mi je zamruo forum. Izreklamirajte ga malo u "astronomiji"


To je tako dugo planirano, ali uvek mi se ispreci neki drugi clanci kao vazniji. Evo sad za naredni broj treba da pisem o oortovom oblaku kao nastavak clanka o kajperovom pojasu.
Posle toga clanak o forumu ce da ima prioritet..[/quote]
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

virtus

ajte skupite se za tih $50 pa cemo da kupimo invision power board :)))

Djorvoz

Onda ćemo svi da budemo owner-i

ide poll

Sich

Quote from: "virtus"ajte skupite se za tih $50 pa cemo da kupimo invision power board :)))


treba malo veca implozija (skupljanje). 70$ :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Implozija je nekontrolisano skupljanje. Toliko bogati nismo (još).