• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PROBLEMI

Started by virtus, September 06, 2005, 04:48:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NShappy

Na forumu ovaj gornji link na natpisu "ASTRONOMSKI MAGAZIN" ne vodi na astronomski magazin već ponovo na forum. Nigde na forumu nema link na home page Astronomskog magazina.

gucic

Quote from: "NShappy"Na forumu ovaj gornji link na natpisu "ASTRONOMSKI MAGAZIN" ne vodi na astronomski magazin već ponovo na forum. Nigde na forumu nema link na home page Astronomskog magazina.


Da...to je mala ali veoma vazna stavka. Reci cu Sasi da to ispravi.

plandor

Sve je dobro sto se dobro zavrsi, pa forum nije pretrpeo vecu ili nikakvu stetu, osim sto su administratori imali malo vise posla. Ja sam bas krenuo da redovno posecujem i citam teme koje postirate ne bi li se posle ukljucio u neku raspravu, pa bi rusenje bilo veliko razocarenje za mene.
Onaj ko je provalio pass, mogao je da napravi dosta vecu stetu, ali mu mozda to nije ni bila namera. Verovatno je neko od hakera  imao za cilj da na ovakav nacin ukaze adminima na neke propuste kako bi povecali bezbednost i onemogucili upad onih ciji je cilj destrukcija iz zadovoljstva. Da je kojim slucajem bio kraker foruma nebi bilo, a ako nije vrsen ni backup podataka neko bi se sigurno pojeo od muke (verujte, znam osecaj). Na zalost tesko je uci u trag tim.. pa Sasa ih je lepo svrstao, te uglavnom ostaju ne kaznjeni za svoja ne(dela), pa samim ti je moguc ponovni upad. Naravno , ako nekog ne mozes spreciti u tom svom rusilackom pohodu, moze se uraditi mnogo da steta bude minimalna. Nadam se da se mozemo osloniti na admine :)

A sada da se vratimo na astronomiju! :D

virtus

Quote from: "NShappy"Na forumu ovaj gornji link na natpisu "ASTRONOMSKI MAGAZIN" ne vodi na astronomski magazin već ponovo na forum. Nigde na forumu nema link na home page Astronomskog magazina.


ispravio sam to...

gucic

Ima jos nesto. Ne znam kako da objasnim jer nisam upoznat sa kompjuterskom terminologijom ali kada stavim kursor preko natpisa pise astronomija.eclipsedminds.org Forum Index  
Kazem, nisam strucnjak ali zar ne treba da pise Astronomski magazin? :P

virtus

jel bolje sada???

nego ajde smislite sta da pise tamo gore u naslovu. ja sam stavio:

"Forum posvecen astronomiji i nauci"

ako imate bolje ideje stavicemo ih umesto ovoga sto je sada. mozda bi bilo bolje:

"Forum posvecen astronomskoj nauci"

gucic

E to sam bas mislio. Samo valjda bi trebalo da pise Astronomski magazin, a nista vezano sa forumom jer taj link vodi na homepage?a?
Ne znam... :D

Gugi

Quote from: "virtus"jel bolje sada???

nego ajde smislite sta da pise tamo gore u naslovu. ja sam stavio:

"Forum posvecen astronomiji i nauci"

ako imate bolje ideje stavicemo ih umesto ovoga sto je sada. mozda bi bilo bolje:

"Forum posvecen astronomskoj nauci"


Imam BOLJU ideju! Ako kazes ASTRONOMIJI i NAUCI, moze se shvatiti da astronomija nije nauka, ali jeste! Predlazem: "Forum posvecen astronomiji i drugim naukama".

Netko bi mene mogao ispraviti: nauka je jedna ali se sastoji od vise naucnih DISCIPLINA: astronomija, biologija...

Ipak sam za ono sto predlazem.
 8)

Skyw@lker

Slazem se sa Gugijem u potpunosti!  :!:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Gugi

Cekaj samo malo: zasto ne bi pisalo: FORUM POSVECEN ASTRONOMIJI i svima ce biti jasno sto moze ici na forumu, a sto ne moze?!

Mislim da je svima nama jasno da astronomija ima dodirnih tocaka sa ostalim naukama. Ako bi ostalo "...i drugim naukama" mogao bi neki astrolog da iznosi svoje stvari na nasem forumu koje nisu plod naucnog razmisljanja iako ce on tvrditi da je ASTROLOGIJA NAUKA (ovo me podsjeca na pijanca: pijan covjek nece reci da je pijan, niti heretik da je heretik...)  :lol:

Sto kazu ostali?  :D

virtus

a sta kazete na "forum posvecen najstarijoj nauci" :))

Sasa

Casopisi AM i Astronomija se obicno definisu kao casopisi

za astronomiju i srodne nauke.

Sto se mene tice moze i samo: za astronomiju.

Gugi

Prijatelji administratori, daj upisite kao NASLOV ove web adrese ASTRONOMSKI FORUM a uklonite ASTRONOMSKI MAGAZIN: INDEX sto je bas neodgovarajuci naslov za web sajt naseg foruma. Ako ne vjerujete da je tako, upisite u google pa cete vidjeti. Kad biste pravilno napisali, onda bi mozda i na yahoo pretrazivacu odmah izbacio vas sajt. Razumjete zar ne?  8)

sashastar

Sta se sad desilo forumu.
Glavni i odgovorni molim da vidite sta se desilo ?
Izgubljeni su 4 dana postova sta se desava?

eyej

A da napravimo do foruma akcionarsko drustvo!? Da se odredi nominalna vrednost akcija pa da ljudi kupuju! Kada skupimo 50$ svi budemo akcionari! :) Sto da ne!? :D