• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Avatari

Started by virtus, September 06, 2005, 05:56:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

virtus

Od sada mozete da koristite avatare

Gugi

:)  JUUU-PI!!!!!!!!

PA NA TO SMO CEKALI 100 GODINA!

Evo mog AVATARA-FACA SA NOVOGODISNJE ZURKE 2004/2005!!!  :P   :lol:

sashastar

UH jos jedno bice sa planete zemlje  :shock:
joj gde su moji  :D

Djorvoz

Što mora da se koristi 100x100 piksela. Jel može animirani jpg?

Skyw@lker

Vidim da su i avatari "napredovali" na sajtu - sve pohvale!!!  :P Ja sam ipak ostavio moju najomiljeniju planeticu u Kosmosu, ako je mi ne sacuvamo niko nece!  :cry:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

virtus

Quote from: "Djorvoz"Što mora da se koristi 100x100 piksela. Jel može animirani jpg?


jesi probao da stavis animirani avatar? trebalo bi da moze kao bilo koja druga slicica. sto se tice 100x100 pixela kontam da je dovoljno.

Gugi

Quote from: "virtus"
Quote from: "Djorvoz"Što mora da se koristi 100x100 piksela. Jel može animirani jpg?


jesi probao da stavis animirani avatar? trebalo bi da moze kao bilo koja druga slicica. sto se tice 100x100 pixela kontam da je dovoljno.


Evo, ja probao: nece program da prihvati sliku ako nije 100X100 i ako je iznad 10kb. PRIHVACA I ANIMACIJU!!! Ponavljam-do 10kb.

Inace, ima li razlike izmedju kb i KB? Stp je BAJT a sto je BIT?

virtus

da to su limiti. 10KB ili 100x100 pixela. ako vam treba nesto vece kazite, mada ja kontam da je 100x100 sasvim dovoljno. mozda je velicina u bajtovima mala za animacije?

Djorvoz

Mala je za animacije stavite 25 KB (kilobajt(Kb kilobit))

virtus


Dule_smor

aa, fali mi 1kb, stavite 25, stoji 24 sad:)

Djorvoz

Mogu samo kvadrati broja dva (i 10 je kvadrat broja dva) tako da bi najbolje bilo da se stavi 48.

wexy

Pre svega može i pola kilobajta tj. 512B, a može i 511B, a može i 11KB, kao i 24KB, a što se tiče kvadrata broja 2, koliko ja znam kvadrat broja 2 je 4 :roll:. Još da mi neko objasni kako je to 10 kvadrat broja 2?

To o čemu ti pričaš su stepeni broja 2, a to su 1 2 4 8 16 32 64 ..., a to nema veze sa veličinom fajlova. Ne znam kako se 10 uklapa tu.

Djorvoz

Šala mala. to da ne bi bio 25 nego 48. (polagao prijemni iz matematike ove godine)