• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

linkovi u porukama

Started by cola, June 04, 2011, 07:50:14 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cola

Vidim da se u poslednje vreme sve cesce pojavljuju nove teme ili poruke u kojima se nalaze samo linkovi, bez ikakvog teksta ili objasnjenja... Licno smatram da je to veoma pogresno, i da svako treba da bude upoznat sa stranicom na koju mu neko preporucuje da pristupi... Dakle kazete:"na sledecem linku mozete saznati nesto vise o tome i tome" ili "na linku broj 628 se nalazi vest o ..." Npr. novopokrenuta tema sa nekim linkom je mozda i neki spam, mozda vam je neko uzeo nalog i poceo da siba neke gluposti, promocije, viruse.... To je moje vidjenje, ne znaci da sam u pravu, ali mislim da je to osnovna e-kultura! Mozda zvucim kao neka baba, ali idalje mislim da to treba napomenuti.
Isto tako mozda treba pripaziti da se ne salju uvek aktivni linkovi?
Pozdrav,

Filip
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

CyberianIce

Potpisujem! Pored URL-a da se navedu makar osnovni podaci o tome, rec-dve nije tesko otkucati.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Danijel

Točno, osim toga linkove je nemoguće pretraživati, recimo na nekom ste linku vidjeli nešto što vam je kasnije zatrebalo i išli ste ga tražiti. Nemoguća misija. Kada se uz link napiše nekakav kratki opis, tada ga forumska tražilica može pronaći po ključnim riječima, ako opisa nema, zaboravi... ???
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

sasmir

Mislim da sam prozvan, ali u pravu ste. Hteo sam da budem od koristi, a da ne kucam mnogo.Pratim b-92 sajt oni povremeno izbace neku novost ja je prosledim kao zanimljivost, mozda sam trebao da linkove opisem ali me mrzelo da kucam. Vise necu slati suvo.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

cola

@sasmir
nije niko prozvan, niti je bilo takve namere, na ovo sam samo skrenuo paznju da bi i tebi i svima nama neki sadrzaj bio kasnije dostupniji, bezbedniji itd... ;)
Veoma je lepo i plemenito sto zelis biti od koristi i obavezno nastavi u tom pravcu, i hvala ti na tome.

Filip
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

CyberianIce

@sasamir
Zahvaljujem ti se ovom prilikom sto se trudis, medju linkovima koje si postavljao ima stvarno interesantnih.
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

danicic_predrag

zaniljiuv video ( barem mislim trebam ga pogeldati uskoro ) :D http://www.youtube.com/watch?v=HEheh1BH34Q&feature=related

samo da YT downloader odradi posao ( imam flat internet koji je mnogo spor pa da se ne bi nervirao prvoskinem pa posle gledam  )

Danijel

A šta se nalazi na tom linku ???

Mislim, stavio si ga u ovu temu i ignorirao upravo ono o čemu ta tema i govori...
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT