• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Supernova u M51

Started by 5ja, June 07, 2011, 08:58:57 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Popravni ispit:



Crop 100%, mislim da su zvezde bolje.


Laci

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Yagodinac

Evo još jednom i neću više, obećavam  ;D
Zadnja obrada se razlikuje u tome što sam u samom startu stack podelio na luminance (crno-belu verziju) i kolor koje su posebno obrađivane i na kraju spojene. Naravno, sve je rađeno u PS-u. Prednost je u tome što se tako može više napucati fotka a da se ne desi šum ili kojekakva slična brljotina. Uglavnom mislim da je rezultat bolji...


5ja

Uuuu čoveče sjajno! Postuj bar još krop 100% od ove poslednje, izgleda da ti je stvarno najbolje ispala od svih ovih pre.. I ''ruke'' su te ljubičaste nijanse, baš kako i treba da bude, kao na fotkama s Habla...  ;)
Svaka čast!
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

kruska

evo i mene moj prvi stack supernova, sa losom bojom i sasvim dovoljno hotpixels
i naravno supernova je tu! ;D


By ivorr at 2011-06-22
🌠

Jaro

Svaka cast momci na snimcima i posmatranjima. Evo saljem sa lica mesta posmatranja jedan snimak od veceras. Snimak je slozen od 30 expozicija od po 8 sekundi DSI kamera i newton 150/750

morea

Mislim da sam je i ja ulovio malopre. Kao što su prethodno ljudi opisali, istočno od većeg jezgra sa vremena na vreme bi za trenutak zasijala tačkica, prilikom posmatranja skrenutim pogledom, u  okularu od 10mm.

Yagodinac

Bravo, vidim da smo svi sve bolji.

Quote from: 5ja on June 22, 2011, 07:55:11 pm
Postuj bar još krop 100% od ove poslednje,


Aha, bilo bi lepo da se nisam prešao. Nju sam snimio samo u kompresovanom formatu 1200*800 i nisam sačuvao originalni 100% crop. Ali što bi rekli profesori, bitan je način na koji si došao do rezultata.

Laci

Quote from: Jaro on June 23, 2011, 12:03:27 am
Evo saljem sa lica mesta posmatranja jedan snimak od veceras. Snimak je slozen od 30 expozicija od po 8 sekundi DSI kamera i newton 150/750


Samo 8 sekundi ekspozicije a koliko detalja, super je ta DSI CCD kamera
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

kruska


By ivorr at 2011-06-23

evo mene ponoo 8 slika stack , i curves, hotpixels etc,,  ovo je friska slika od veceras od malopre , ljudi supernova je i veceras sa nama ;D
🌠

Sinisa

Videh je i ja...nekako...sa 10mm okularom,mislim,stvarno,nisam znao da se mogu gledati DSO sa 10mm okularom.
150/750 EQ3

Yagodinac

Odlična M51, to već postaje astrofotograf od kruške  ;)
A i teleskop ti je ko stvoren za galaksije.

kruska

jedino mi nije jasno otkud ovaj spajk  na HIP 66004(fora iz stelarijuma pozdrav zrenjanincima)
to obicno bude na newtonima ali ko ce ga znati
🌠

Jaro

Dobar ti je snimak kruska. Cime si snimao. Veceras mi se nije dalo snimati pa saljem jos jedan snimak od sinoc.

gilecais

Sta drugo reci nego "dobbra fotka" Jaro.Pozdrav od Gileta.