• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 26, 2024, 01:26:38 pm

Nove snage

Started by Yagodinac, June 14, 2011, 05:52:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Kao uzoran stric moram da brinem o novim naraštajima. Jes da su kadrovi malko promašeni ali ajde... Evo nekih detalja sa skorašnje Mihailove edukacije:






Predrag

He he, što si ga zatrpao opremom.
Odlično, tako treba.
Sve za podmladak!  8)

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Kizza

Blago Mihailu kad ima takvog strica  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Quote from: Predrag on June 14, 2011, 06:35:45 pm
He he, što si ga zatrpao opremom.
Odlično, tako treba.
Sve za podmladak!  8)




Sam je hteo, danima već gledamo dvogledom ali kad je zatražio canona... Morao sam da mu udovoljim, makar ga ispustio  ;D

kostur

Ljudi, ako klinci vole astronomiju, onda im kupujte teleskope i dvoglede. Znam ja da ti ne zelis da ti dete bude usedeli ugurcuz zablejan u ekran, ali ljudi, kopajte ako boga znate, i kad iskopate sta vole idite postepeno(ako vole istoriju, neku knjigu, pa enciklopediju, pa ako i dalje voli upoznajte ga sa profesorom npr.). Eh da moji vole astronomiju gde bi mi kraj bio. Mama mrzi... Ja sam poceo izlaziti u 11 da bih posmatrao(kad su oni kao zaklani). Tata se slaze (bolje astronom nego automehanicar ili menadzer) ali ne zeli da se protivi mami zato sto zna da je raspravljati se sa njom na tu temu otprilike jednako raspravljati se sa crvenim  kruzicem i u njemu x na komjuteru. Dobro je da mama ne sme da kaze ne, da mi zabrani astronomiju, ali mislim da zna da bih ja spakovao kofere i otisao. Sa sve optisanom. Inace svaka cast, blago onom malom koji vec moze upravljati time.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kulevb

Slusaj Yagodinac. Gledao sam neka porodicna stabla i izgleda da sam ti i ja neki dalji rod. A mnogo volim astronomiju  ;D.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Sinisa

Quote from: kostur on June 14, 2011, 08:32:11 pm
Ljudi, ako klinci vole astronomiju, onda im kupujte teleskope i dvoglede. Znam ja da ti ne zelis da ti dete bude usedeli ugurcuz zablejan u ekran, ali ljudi, kopajte ako boga znate, i kad iskopate sta vole idite postepeno(ako vole istoriju, neku knjigu, pa enciklopediju, pa ako i dalje voli upoznajte ga sa profesorom npr.). Eh da moji vole astronomiju gde bi mi kraj bio. Mama mrzi... Ja sam poceo izlaziti u 11 da bih posmatrao(kad su oni kao zaklani). Tata se slaze (bolje astronom nego automehanicar ili menadzer) ali ne zeli da se protivi mami zato sto zna da je raspravljati se sa njom na tu temu otprilike jednako raspravljati se sa crvenim  kruzicem i u njemu x na komjuteru. Dobro je da mama ne sme da kaze ne, da mi zabrani astronomiju, ali mislim da zna da bih ja spakovao kofere i otisao. Sa sve optisanom. Inace svaka cast, blago onom malom koji vec moze upravljati time.


Evo,ja imam 13 god i lutam po zvezdama sa 114/900 XD
150/750 EQ3

kostur

pa da, 13 godina. Decko je relativno dete (bez uvrede) i skupio je pare (koliko ja znam), kupio sebi odlican teleskop. Ja, konjina od 16, sam i dalje na optisanu, i planiram uzeti 130/650 cim krene letnji raspust, kad se moji o'lade od svedocanstva. Sad sam nasao. Prvi teleskop sam dobio u 3 razredu, durbin u potpisu i mesec bejase odlican. Samo mesec.
Bice od deteta astronom.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

spadej

Polako bre, deco, tek ste zakoracili po ovoj planeti a vec bi na sam kraj svemira.

Yagodinac

Quote from: kulevb on June 14, 2011, 09:58:12 pm
Slusaj Yagodinac. Gledao sam neka porodicna stabla i izgleda da sam ti i ja neki dalji rod. A mnogo volim astronomiju  ;D.


Yuhuuuuuuuuuu  ;D ;D

Super je ako deca traže teleskope, zeznuto je ako traže Hajabusu.

kruska

koliko vidim mali Mihailo ne moze da se popne do okulara pa mu je zasad dovoljan dvogled.
A i dvogled je bolji, moze se gleda sa oba oka ;D
🌠