• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pomračenje Meseca 15.6.2011 g

Started by Kizza, June 15, 2011, 09:08:45 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Predivan prizor pomračenja Meseca u 21 h iznad Beograda!Slikano običnim aparatom.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo još jedne fotke.Nadam se da je neko uslikao kroz teleskop?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Igor

June 15, 2011, 10:30:27 pm #2 Last Edit: June 15, 2011, 11:04:15 pm by Igor
Ovako je izgledalo iz Srbobrana, fotoaparatom Canon PowerShot A580, a druga fotka je nastala kroz spektiv 10x50.





Sinisa

a jel sam dobro ovo uradio?
sporiji

brzi
150/750 EQ3

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

spadej

Maksimalno sam uzivao u predstavi, bilo je super. Pokusao sam da napravim nekoliko fotki a ispade ih citava gomila. U RAW-u i JPG-u, sa Canon-om A540 na teleskopu i Eos-om 1000 iz na stativu (nemam jos uvek t ring). Nisu nesto posebno, evo jedne.

stevansan

Nisam bas imao mnogo srece sa posmatranjem, padala je kisa, oblaci, ali sam uspeo da napravim nekoliko fotografija:

Jaro


Sasa

Svaka čast momci. Nadam se da nemate ništa protiv da ove slike objavimo na sajtu AM.

Sekula

June 16, 2011, 03:59:45 am #9 Last Edit: June 16, 2011, 04:21:37 am by Sekula
Evo slika i iz Nisha. Posmatranje je bilo obavljeno sa nishke tvrdjave odnosno njenog bedema. Ukupan broj posetioca je bio negde oko 1000, sto ovu akciju svrstava u red jedne od najuspesnijih u 16.-godisnjoj istoriji AD Alfa!  :) Fotografije nisu nesto posebno, ali mogu koliko toliko da prodju, nadam se... Prosto nije bilo vremena da se licno bavim slikanjem u kvalitativnom smislu jer je poseta bila enormna.

Radili smo sa dva teleskopa, mojim newtnom SW 200/1000 na EQ6. Drugi nam je bio ruski skolski durbin. Na licu mesta je nas predsednik drustva profesor dr Dragan Gajic odrzao i prigodno predavanje.

Vise o slikama sa samog posmatranja i atmosferi mozete videti na mom picasa web albumu:

https://picasaweb.google.com/protomajstor/Totalno_Pomracenje_Meseca_2011_06_15

A, evo i izdvojenih fotografija Meseca:










| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Mgr

Evo i nekoliko slika iz Slovacke, najpre panorame Meseca sa Skorpionom i Strelcom

Mgr

Jos Mesec, sniman preko Borga 77/500

kostur

ja sam ovo iskoristio samo za saturn. Mesec sam posmatrao bez teleskopa.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Charuga77

Ja sam se odvezao na Palić da bi izbegao subotičku rasvetu...ali i Palić su obasjali pa sam se više bavio ujedima komaraca nego opustenim posmatranjem :)
Da, bilo je lepo. Fotke nisam radio! Dozivljaj sam po sebi.

Laci

Quote from: Charuga77 on June 16, 2011, 08:28:23 am
... pa sam se više bavio ujedima komaraca nego opustenim posmatranjem ...


Sve sam ih progutao :-X

Ali je zato noć bila čista 10-ka :D Ovako tamno pomračenje Meseca još nisam video :D Skroz mrka boja jedva vidljivog diska, pravo uživanje je bilo pratiti kako se menjaju konture pre i nakon potpunog pomračenja.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70