• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Eh te Piramide!

Started by Kizza, June 27, 2011, 11:43:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Moramo uzeti u obzir i da materijal bude tu a ne nekoliko stotina kilometara daleko.Na žalost,gledao sam emisiju o ovoj mogućnosti gradnje,i ispalo bi papreno preskupo.Nisu rekli za koliko bi je napravili ali sigurno bi bilo brže.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NShappy

Danas bi uz neograničeni budžet mogli da je naprave za par meseci. Uz još par meseci pripreme potrebne mehanizacije. Sama izrada projekta i predlozi tehničkih rešenja bi pre toga uzeli još par meseci. Moguće da bi se isplatilo izraditi posebnu mehanizaciju samo za tu namenu. I bla. bla. bla.

Naravno, danas nikome ne pada na pamet da se bavi time. Tako posmatrano, u današnje vreme je nemoguće napraviti takav projekat. Tehnički jeste, ali društveno posmatrano, nije.

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Zanimljiva nova teza,meni nejasna: http://news.discovery.com/history/stonehenge-unify-britain-120622.html
Zar im nije bilo lakše da zapale "Lulu Mira" nego da vuku stenčuge 200 km daleko  ???Ceo svet je gradio Piramide a Englezi Krugove  ;)
Zato sad voze pogrešnom stranom  :P
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

orion310591

Nesto sto nisam nikad procitao, a stvarno me cudi pomalo kako, da niko ne pominje klimu i uslove u kojima su ti radnici i sluge pravili te piramide pre 4000, godina... i tesko da ce iko i ista da me uveri da im je reljef i klima bila ista kao danas... a i tehnologija... ja ne znam odakle savremenom coveku smelost da misli da je najnapredniji kad postoji stotine dokaza da nismo jedina civilizacija, jes da nismo pronalazili zakopane laserske puske, ali opet... covek kao civilizovano bice je na zemlji preko 10.000 godina... i za to postoje dokazi...

Starost kamena ili predmeta se odredjuje verujem hemijsko-bioloskim putem.

Kizza

Izgleda da su otkriveni novi lokaliteti Piramida u Egiptu a možda još jedne na poluostrvu Jukatan: http://news.discovery.com/history/lost-egyptian-pyramids-found-120810.html
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Gde god možeš ti pronađi Piramidu: http://news.discovery.com/space/mars-rover-curiosity-has-its-first-target-in-sight-120919.html
Normalno je da će ih biti i na Marsu,samo što je ova mnogo mala  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

skyfly

Quote from: orion310591 on June 23, 2012, 11:50:05 pm
Nesto sto nisam nikad procitao, a stvarno me cudi pomalo kako, da niko ne pominje klimu i uslove u kojima su ti radnici i sluge pravili te piramide pre 4000, godina... i tesko da ce iko i ista da me uveri da im je reljef i klima bila ista kao danas... a i tehnologija... ja ne znam odakle savremenom coveku smelost da misli da je najnapredniji kad postoji stotine dokaza da nismo jedina civilizacija, jes da nismo pronalazili zakopane laserske puske, ali opet... covek kao civilizovano bice je na zemlji preko 10.000 godina... i za to postoje dokazi...

Starost kamena ili predmeta se odredjuje verujem hemijsko-bioloskim putem.



Vrata od zevsovog hrama su se otvarala pomocu motora na paru;)

Ja ne znam cemu se ljudi cude,kako napravise te piramide...
Samo ti treba dobar bic :D

sale11472

Quote from: skyfly on September 21, 2012, 12:14:19 am

Samo ti treba dobar bic :D


Nope, samo ti treba dovoljan broj verskih fanatika (mnooogoooo manje nego robova)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

koči

Na raspolaganju su imali 2628000 minuta i ugradili 2500000 blokova.
Za postavljanje jednog bloka bilo je potrebno 1,05 minuta. Blok je moglo pomjeriti 5-6 ljudi sa pomagalima, od kojih je moglo biti 2 majstora i 4 pomoćna. Ako je bilo 120 majstora i 240 pomoćnih,znači da je bilo 60 timova. Svaki tim za sat ugradi po jedan blok, ako su im oni drugi (49640 radnika, jer rade smjene pola-pola) dopremili blok do mjesta gdje ga treba ugraditi, i eto ti 60 blokova za 60 minuta.
Što se promilske preciznosti tiče to mi se čini još realnijim. Neko reče ljudi znali matematiku. Za ljude kojima matematika nije strana nije teško ostvariti preciznost dužine stranica koje smiju varirati 22,5 cm, koliko zapravo iznosi jedan promil od 225 metara.
Naravno, čak i uz ovu pojednostavljenu računicu, ovo jeste grandiozna građevina.

Kizza

@sale11472
Bilo bi lepo da nam objasniš,verujem da to zanima dosta ljudi,kako je napravljena Keopsova piramida?Ja to nigde nisam pronašao.Postoji nekoliko verzija,ništa konkretno,samo nemoj onu da su je napravili vanzemaljci.Postoji crtež da trideset radnika vuku blok na sankama i to na ravnom delu ali kako su ih dizali na veću visinu meni je nepoznato?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

NShappy

Kizzo, ne provociraj!  ;D

Naravno da to niko ne zna niti će se ikada znati. Možemo samo da nagađamo o metodama kojima bi to bilo moguće uraditi. Pisani opisi ne postoje i ne postoji način da se hipoteze provere, sem ako naučnici ne provale vremeplove...

Koči, odakle podatak da su na raspolaganju imali 2628000 minuta?

koči

NShappi,
Kizza je ovde postavio tezu ili je negdje našao podatak da su radili 20 godina i to svake godine po 3 mjeseca, što je jednako 5 godina a to je jednako 2628000 minuta.

orion310591

Quote from: koči on October 19, 2012, 10:48:35 am
NShappi,
Kizza je ovde postavio tezu ili je negdje našao podatak da su radili 20 godina i to svake godine po 3 mjeseca, što je jednako 5 godina a to je jednako 2628000 minuta.


Ja sam gledao dokumentarac u kome su rekli da je valjda najveca gradjena oko 30 godina svakodnevno...
a da je preciznost postignuta time sto su imali precizne uredjaje i pogodite kako su merili? uz pomoc zvezda... zamisli da meris nesto onakvo nocu samo... 3 piramide stoje kao neke 3 zvezde na nebu...

Kizza

Neverovatna teorija o gradnji Keopsove Piramide!Moram priznati da je ovo najrealnija teorija,čini mi se i da je dokazana,o gradnji "iznutra".Pogledajte film jer je ovaj arhiktekta pravi genije: http://www.youtube.com/watch?v=YTgxGJfXRQ0
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?