• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kompletna karta severnog neba

Started by M10Aleksandar, August 28, 2011, 07:18:51 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

M10Aleksandar

Pozdrav svima, nisam siguran da li već postoji tema ovog tipa, ukoliko postoji izvinjavam se.

Imam jedan problem - ne mogu da nađem kartu kompletnog severnog neba koja odgovara našoj geografskoj dužini ili bar 40-50°. U astronomskom društvu "Ruđer Bošković" nisam imao sreće da nađem kartu tek trebaju da štampaju novu turu.

Da li neko od vas zna na internetu gde mogu na nađem tu kartu ili zna gde ima da se kupi(ne pitam šta košta, osim ako nije skupo :D ).

Da malo preciziram, karta koja meni treba je baš onakva kakvu prodaju u Ruđeru ako neko zna konkretan primer. To je karta celog neba, dakle na kojoj nije određeno jedno godišnje doba nego celokupna godina. U suštini to je karta koja se nalazi kao baza planisfere, karta koja nema razvučene asterizme odnosno položaje zvezde pri horizontu.

Ako neko zna gde mogu doći do ovako nečeg, unapred se srdačno zahvaljujem!  :)

stameni

Evo, pokloniću ti ja svoj primerak :) kada se budemo videli na Kuli / Planetarijumu :) Malo je gužvnuta, ali bi trebalo da je upotrebljiva.

sale11472

Jedno glupavo pitanje.
A čemu to služi, sem ako se ne koristi kao baza planisfere ???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

M10Aleksandar

Hvala na žustrom odgovoru. :)

Zahvaljujem Stameni, dogovorićemo se oko detalja, stvarno ti hvala do neba. :D

Sale, treba mi ta karta jer planiram da uradim neku svoju verziju karte čija bi primena bila slična kao primena planisfere.