• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

vuče me ova gravitacija pa totije

Started by power of reason, July 09, 2011, 01:40:53 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Quote from: power of reason on July 11, 2011, 07:15:36 pm
Da ne tupim dalje u prazno....
...Ja nisam u stanju da izvedem naučne dokaze,što je očigledno,jer sam traćio vreme ne učeći fiziku i matmatiku,tako da mi je ostala samo ova moja bolesna logika koja mi nikako neda mira.


Vidiš, i Aristotel je mislio da sve može da se ukapira logikom, da ne mora da se eksperimentiše. I sholastici su mislili da sve može da se pročita, da ne treba ništa probati jer je sve već napisano.
Odavno je jasno da su pogrešili, danas čak neka njihova razmišljanja deluju stupidno. Aristotel je npr mislio da će mladunčetu zeca izrasti nove oči ako mu neko izvadi. Umesto te predpostavke mogao je to u praksi da isproba; ali on je to smatrao nedostojnim naučnika.
Takođe se do renesanse smatralo da muškarac ima jedno rebro manje od žene - to je rebro uzeto od Adama da bi se stvorio ženski rod. I ta činjenica se stotinama godina izučavala na tadašnjim univerzitetima!

Dakle, dragi moj power of reason... Nikome nisu potpuno jasne te stvari koje su tebi nejasne. I nisi jedini koji ne kapira potpuno gravitaciju - ne kapira je ni Hoking  :)
Međutim, odgovor na ključne dileme moderne fizike se ne može dobiti pukim razmišljanjem niti bilo kakvom logikom. Odgovori leže u rezultatima eksperimenata i praktičnih radova koji nas tek očekuju.

Sekula

July 11, 2011, 10:57:36 pm #16 Last Edit: July 11, 2011, 11:04:52 pm by Sekula
Quote from: power of reason on July 11, 2011, 07:15:36 pm
Zašto sila gravitacije navodi tela da se uzajamno privlače?

Pretpostavljam daćete me opet bombardovati istom formulom.Ali mene interesuje konkretno objašnjenje.
Neko je rekao da je svtlost zakrivjena zbog gravitacije.Ali mi znamo da je svtlost talas koji je podložan zakrivljenju naročito u nekim nama nepoznatim okolnostima pod uticajem, po meni ,pre elektromagnetne nego gravitacione sile.Pa i ono da se asteroidi i komete zadržavaju na jupiteru ,i tako nas on štiti.Tu je verovatno isto u pitanju određena magnetna sila koju mi nemožemo da uočimo jer instrument ometa magnetizam pojedinačne plante.

...

Da ne tupim dalje u prazno.Po meni bi bilo logičnije da se naučna javnost usmeri više na magnetizam,pod tim misli na magnEtnu(ili bolje Zajedno Elektromagntnu) silu ,poreklo i uticaj na ostale poznate sile ,umesto što gubi vreme na traženju gravitiona,higsovog bozona itd.Ja nisam u stanju da izvedem naučne dokaze,što je očigledno,jer sam traćio vreme ne učeći fiziku i matmatiku,tako da mi je ostala samo ova moja bolesna logika koja mi nikako neda mira.

...

I OVO -NEĆU STVARI DA PRIHVATAM,KO ŠTO SE KAŽE,ZDRAVO ZA GOTOVO


Ja zaista ne vidim kakve veze ima gravitacija sa magnetizmom osim što se upotrebljava glagol "privlačenje"? Klasično mešanje baba i žaba. Forum jeste mesto gde treba da se ovde vode naučne rasprave ali na validnoj osnovi. Takodje, ne može da nadoknadi kurs fizike niti studiranje iste. Ovo je klasična trol diskusija i ne vidim da ovde treba nastavljati bilo kakvu raspravu.

Power, niti pitaš niti tražiš šta hoćeš tačno da ti se objasni? Ovo je više neko načertanije nego bilo kakva priča sa nekim odredjenim smislom. Da li hoćeš da pobiješ Njutnove zakone koje same po sebi očigledno ne razumeš niti se trudiš da ih razumeš? Forum nije klupa u Hajd parku na koju se bilo ko popne i počne da plasira ono što ga muči, tišti, ili o čemu razmišlja šta god da je u pitanju. Postoje konkretna pitanja, na njih se daju konkretni odgovori. Stav "ne verujem u Njutna, ne verujem u Ajnštajna, ne verujem nikome, verujem samo sebi i u svoje sumnje" nije nešto što treba da gradi ovdašnje diskusije. Dogma ne sme da postoji ali isto tako ne sme da postoji ni nešto što rasplinjava svaki pokušaj normalnog toka diskutovanja i komunikacije. Ljudi pitaju šta želiš konkretno da ti se odgovori, a ti i ne postavljaš pitanje. Tema jeste u "Podrum"-u ali nije pričaonica bez reda i smisla.

Već je poslato upozorenje i na njega nije bilo obaziranja. Slede mere koje su najavljene.

LOCK.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |