• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Napad vanzemaljaca

Started by betelgez, August 04, 2011, 03:24:31 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sasa

Ovo je 60-ti put da čujem da je otkrivena voda na Marsu. Aj, videćemo šta će biti.

danicic_predrag

koliko znam zar nisu spirit ili oportunitu dnasli neoboriv dokaz da je NEKADA tekla voda na marsu >???

da li sam u pravu cito sam u astronomiji to ali nisam sitguran da li se posle uspostavilo da je "nasa" digla laznu uzbunu ??

kulevb

Onicno optuzuju nasu da kada im ponestane para objave nekakvo epohalno otkrice od koga na kraju ne bude nista. Moguce je da su istu vest vec nekada objavili. Ja stvarno neznam. Clanak sam stavio zbog SPADEJ-a koji ocekuje neku bakterju i slicno pa mi se clanak ucinio interesantan za njega a nisam ga vidjao na astronomskim sajtovima.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

spadej

Hvala, nije trebalo. Informisem se iz drugih izvora. AM i ovaj forum smatram sasvim dovoljnim i ako nesto nije objavljeno ovde onda nije ni bitno. Nekad vest mozda malo zakasni ali bolje i zakasnela nego pogresna informacija.

Ne bi trebalo da mesamo babe i zabe. Ova tema je zapoceta zbog neceg sasvim drugog. Jeste da bi i bakterije mogle da nas napadnu ali one ne prave svemirske brodove od 300km.
Vanzemaljski zivot je ozbiljna tema. Invazija vanzemaljaca takodje, ali ne u astronomiji. Bar dok Sasa ne objavi u AM-u :)

   

Sasa

Vau, hvala na poverenju :)
Razmatra se ideja da jedan broj AM posvetimo životu van Zemlje. Uskoro će i jedna anketa na tu temu.

sale11472

Quote from: Sasa on August 06, 2011, 01:26:44 am
Ovo je 60-ti put da čujem da je otkrivena voda na Marsu. Aj, videćemo šta će biti.


OK Saša pa u pitanju je ipak nauka što će reći bar jedno stotinjak puta mora to ponovo da se "otkrije" tj potvrdi ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Andromeda

Ovo je još jedna izmišljotina medija.
Pošto je ovo moj prvi post , iskoristio bih ovu priliku da svim članovima foruma poželim sve najbolje.

kruska

Quote from: Andromeda on September 17, 2011, 08:21:54 pm
Ovo je još jedna izmišljotina medija.
Pošto je ovo moj prvi post , iskoristio bih ovu priliku da svim članovima foruma poželim sve najbolje.
mislis posle invazije ;D
🌠

Kizza

Čujem da su Amazonskog oblika te se dobrovoljno prijavljujem da primim prvi udar ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Andromeda

Quote from: kruska on September 17, 2011, 09:34:07 pm
Quote from: Andromeda on September 17, 2011, 08:21:54 pm
Ovo je još jedna izmišljotina medija.
Pošto je ovo moj prvi post , iskoristio bih ovu priliku da svim članovima foruma poželim sve najbolje.
mislis posle invazije ;D


Baš to mislim.

Quote from: Kizza on September 17, 2011, 09:53:38 pm
Čujem da su Amazonskog oblika te se dobrovoljno prijavljujem da primim prvi udar ;D


Amazonskog oblika ? Odlično i u tom slučaju se i ja prijavljujem kao dobrovoljac. 8)

Kizza

He,he znači ima još hrabrih zemljana?Samo da se ne uplaše.......
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Andromeda

Kada su u pitanju vanzemaljci Amazonskog oblika , tu straha nema. Neka navale. ;) ;D

NShappy

Eto ti sada. A gde je iskonski čovekov strah od nepoznatog?  Mislite na pirane, anakonde ili amazonke?!?

;D

Andromeda

Za razliku od Amazonki , pirane i anakonde mi nisu simpatične, :D a sto se tiče iskonskog straha od nepoznatog , on postoji , ali  što više znamo o univerzumu koji nas okružuje , taj strah će biti sve manji.
Ako stvarno liče na Amazonke , straha nema ;) :D

danicic_predrag

a sta ako lice na amazone ko http://gossip.whyfame.com/files/2010/02/justin_bieber2.jpg

znate licicti na nesta je relativan pojam ( morao sam )

kao sto smo videli neke stvari mogu samo da "lice" :P