• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.

NGC i IC objekti

Started by lajosk, October 30, 2011, 06:46:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

Yagodinac, te tanke vertikalne linije sam i ja dobijao i nekako ih lakse eliminisao. Otkud sad ove deblje, pojma nemam. Ustvari, mozda i znam uzrok. Imam gomilu foldera sa razlicitim fletovima, darkovima i tacno je da ne snimam iste noci darkove, a znam da bi trebalo. Ranije sam hladio kameru, pa sam mogao da uradim darkove kad hocu na istoj temperaturi. Na ovom sesnu nisam hladio, vise sam 'ladio.  :-[

Na ovoj slici je skoro 3h ekspozicije iz Zemuna, sa l-extreme filterom i njutnom ovoga puta. Sad kad gledam, cini mi se da nesto ne stima, mozda fokus, jer je tesko fokusirati sa ovim filterom, jer je jako taman. Trknem do Fomalhauta u ovom slucaju, pa nazad na Helix.

Objekat:  NGC 7293 Helix Nebula
Exp: 2h50min,ISO 800, Optolong L-Extreme dual band filter.
Oprema: SW 150/750 BD, EOS 1000D full spectrum mod, Heq5 Pro belt mod.

Helix 2h52 by Luger, on Flickr
SW 80/600 ED, SW150/750 BD, HEQ5 Pro Synscan,
Canon 550D, Canon 450D full spectrum, Canon 450 Mono, Canon 1000D full spectrum, Canon 1000D Mono.

Yagodinac

Super rezultat  ;)
Upoređujem nešto ove tvoje dve fotke, refraktorsku i reflektorsku, i da me ubiješ - ne mogu da nađem nijednu prednost ogledala. Niti kontrast (logično), ni graničnu magnitudu (nelogično). Pritom se podrazumeva da će njutn malo niže prema horizontu pre da zabrlja zvezde od refraktora, i zbog veće aperture i zbog opstrukcije.

dejravian

Bravo...Svaka čast!
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x , Apo 2,5x ,
Canon EOS 600D . Canon EOS 350d mod , 18-55 
https://www.facebook.com/pages/Astronomsko-drustvo-Antares-Sokobanja/1389724457951585