• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SW 305/1500 dobson

Started by boka, September 05, 2011, 06:09:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

boka

Prodajem SW 305/1500 syline dobson teleskop BEZ FABRICKIH okullara  teleskop je kupljen od galimpic-a . I meni je prevelik teleskop za svaki put nositi napolje, interesuju me realne ponude za ovaj teleskop. ako resim (za plus pare) mozda prodam i celestron 25mm e-lux  i 5mm planetary okullar. za jedno vreme odustajem od ovog hobyja preskupo je :(

stanko


boka

zdravo Stanko ja sam mislio na 500eu mislim da je to dobra cena za teleskop

gorance81

Obzirom da nov kosta 107.000din na teleskop.rs to je ok cena!!

stanko

razmisljam, dva okulara u teleskop centru kupiti izadje blizu 100e,(na oglasima ih nema,ili ih nevidim) tako  da neznam sta da kazem (bar za sebe) da je cena nesto drugacija pa da razmiljam ozbiljnije.
Prevedeno prelazi moju finansijsku mogucnost....

kruska

305/1500 jeste teleskop za opservatoriju i kombi
ko je bio na letenci i slicnim desavanjima jasno mu je koliko je to cudoviste veliko
dok je bio kod galimpica bio mi je interresantan a sad mu je sasvim ok cena
iako ima odlicne mogucnosti i uvecanje, treba izbegavati kupovinu ovakvog teleskopa gde ima puno LP
(ovo je samo moje misljenje) Za buduceg vlasnika sa super cistim nebom ovo je prava stvar a i za one sa astrofoto pretenzijama (eq-6 preduslov)  ovo je za yagodinca pravo resenje jer je ocigledno prevazisao njegovih 150/750 mm
🌠

Sekula

Quote from: kruska on September 09, 2011, 02:37:22 pm
305/1500 jeste teleskop za opservatoriju i kombi
ko je bio na letenci i slicnim desavanjima jasno mu je koliko je to cudoviste veliko
dok je bio kod galimpica bio mi je interresantan a sad mu je sasvim ok cena
iako ima odlicne mogucnosti i uvecanje, treba izbegavati kupovinu ovakvog teleskopa gde ima puno LP
(ovo je samo moje misljenje) Za buduceg vlasnika sa super cistim nebom ovo je prava stvar a i za one sa astrofoto pretenzijama (eq-6 preduslov)  ovo je za yagodinca pravo resenje jer je ocigledno prevazisao njegovih 150/750 mm



Apsolutno se slažem sa ovim.  Odličan teleskop, mada je na granici da konkuriše za stacionarni instrument tj opservatorijski. Što se Yagodinca i ostalih astrofoto iskrenih zaljubljenika i znalaca tiče, pre bih išao na ulaganje u jedan dobar APO triplet i autoguider tipa Lazerta a postojeći 150/750 bi koristio samo za guide. Mislim da za iskusnog astrofotografa ovo jeste skuplji put, ali mnogo logičniji, nego li da diže aperturu sa većim njutnom i investiranjem u koma korektor.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Quote from: kruska on September 09, 2011, 02:37:22 pm
...ovo je za yagodinca pravo resenje jer je ocigledno prevazisao njegovih 150/750 mm


Buhahaha...  ;D ;D ;D
Prevazišao sam ja EQ6 i eos 20d, teleskop još nisam  :) Mada se ne bih bunio i da imam samo dobsona od 12 cola. To je apertura skoro kao felna od juga!
Ali treba kupovati zimske gume nažalost, podseti me priča sa felnom. A verovatno još nešto u tom stilu.

boka

zdravo u 500eu ulazi i celestron 25mm okular.

boka

Zdravo:) opet ja .... od zamene za teleskop  me interesuje jedino  potpuno ispravan canon550 eos i 500 eos sa objektivom lakse covek nosi sa sobom bilo gde da putuje...:)

boka

 spustam cenu jos malo 480eu za gotovinu teleskop komplet i 25mm okulaír.

boka

prevoz obezbedjuje kupac ako ga ne prodam ovaj mesec povlacim ga iz prodaje

aleksandar


danicic_predrag

nemoj spstati dalje cenu ( cena je stvarno fer ) to ti je moj savet ... .nego jel ima neko 480 eura na zajam :P

mravic

I ja mislim da je to mnooogo ispod cene. Ja da sad imam novaca sigurno bih ga uzeo.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk