• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SW 305/1500 dobson

Started by boka, September 05, 2011, 06:09:25 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Hm, šta reći. Teleskop koji vredeo oko 1000 evra nov prodavao se maltene po ceni od 450 evra. Prosto neverovatno da nije bilo zainteresovanih po toj ceni koja je više nego povoljna. Ali, to je činjenjica u kakvoj zemlji živimo i koliko je naša astronomska zajednica ljubitelja zvezdanog neba izuzetno mala, gde hleb i mleko predstavljaju luksuznu robu. A gde su tu ovakvi teleskopi...

Po želji oglašivača, tema se zaključava i može biti otključana ponovo ako se oglašivač ponovo javi.

LOCK
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sekula

Oglas za prodaju teleskopa se ponovo otvara po želji oglašivača.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

boka

 Zdravo i dalje prodajem teleskop ne zato sto hocu nego  nego zato sto moram. Sustigla me velika demokracija nasih privatnika (poslodavaca) i njihovo misljenje bol ku... za radnika nek cr.. gladan i neka se smzne, znaci i dalje prodajem teleskop cena je 470 eura sve vazi kao i pre samo jos dajem i laserski kolimator uz njega .

mravic

Zao mi je sto cujem da si primoran da prodas bud-zasto takav teleskop.  Nikome nije lako u ova krizna vremena.
Nadam se da ce ti to barem malo pomoci da preguras ovu krizu.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Sekula

Quote from: boka on February 13, 2012, 08:02:11 pm
Zdravo i dalje prodajem teleskop ne zato sto hocu nego  nego zato sto moram. Sustigla me velika demokracija nasih privatnika (poslodavaca) i njihovo misljenje bol ku... za radnika nek cr.. gladan i neka se smzne, znaci i dalje prodajem teleskop cena je 470 eura sve vazi kao i pre samo jos dajem i laserski kolimator uz njega .


A ja sam mislio da je razlog unapredjenje i ulaganje u neku novu opremu. Posao i pare nisu problem - nema ni jednog ni drugog.
Tužna je ovo zemlja postala. I to jako...  :(
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kostur

mogu sad da vam pricam o platama u svici koliko hocete... recimo samo da je ovde automehanicaru plata sto evra manja od nekog sa doktoratom, masterom, a tamo je razlika na godisnjem nivou 50 do 100 hiljada chf(zavisi od posla). hocu da kazem da mi je jako zao boke sto za ovako relativno male pare mora da proda ono cudoviste
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

boka

February 14, 2012, 08:59:52 pm #36 Last Edit: February 14, 2012, 09:21:25 pm by boka
Zdravo sta dav kazem ovakvog neozbiljnog neodgovornog poslodavca nikad nisam imao kao ovaj a nadam se da nikad vise necu ni imati.( Ovaj zna da iskoristi cari nase demokratije al bukvalno: radim sta hocu i niko mi nista nemoze mene stiti zakon i covek je resio da se obogati na siromastvu ili propast drugih) Radio sam na dosta mesta ali ovaj se izdize izmedju svih kod ovoga cu da dozim svoj propast ,duzan nam para tu je -20 -10 celzijusovih ugljara skroz prazna ako jos ima 5 kolica uglja 7 radnika ga zove svaki dan (od jene kolege zena zavsila na zivcanom odeljenju ili kako se vec zove u bulnici,zbog dugova i pozajmice) poruke mu pustamo a coveka ko da je progutala zemlja nema ga. Ja imam 35 godina ,zivotna dob kad covek treba da je ponosan da se ozenio da ima decu i da je  pri kraju da je stvorio nesto u zivotu krov nad glavom, ima zenu decu koju hrani ,a ja umesto ovoga stojim bez ijednog dinara ,na zenidbu nesmem ni da mislim  ko da sam juce zavrio srednju skolu pa moram da zaradim nesto. U zivotu nisam doziveo da bukvalno nemam ni prebijeni dinar ali sad jesam.ni prebijeni dinar nemam , poceli smo i mi ozbiljno da se svadjamo  kuci,..... cak smo poceli i teleskop da vredjamo ...Pozdrav

boka

sutr cu skinuti sto sam gore napisao posto nije u vezi sa prodajom teleskopa

Sekula

Quote from: boka on February 14, 2012, 09:05:32 pm
sutr cu skinuti sto sam gore napisao posto nije u vezi sa prodajom teleskopa


Jeste se otišlo sa diskusijom u off, ali nije loše da se vidi zašto se takav teleskop prodaje, za koje pare i pod kakvim okolnostima. A razlozi i okolnosti su slika i prilika ovog društva i pojedinca u njemu, kojem i bavljenje astronomijom biva izbijano iz ruku zarad golog opstanka.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

boka


Sekula

Teleskop je prodat. Više sreće sa njim novom vlasniku...
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |