• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NLO

Started by kulevb, January 29, 2011, 06:14:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Možda su ta svetla izduvni sistemi  ;D Meni je zanimljivo da,prema svedočenju očevidaca te letelice lete ili nestanu ogromnom brzinom ,a da nema probijanja zvučnog zida  ??? Ali ako ih uhvati,naprimer kao u Kini,aerodromski radar onda tu nešto nije u redu  :-\
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kulevb

Ponovo kazem. Na objektima ili na pojavi koju sam ja video nije bilo nikakvih svetala. To sto sam ja video je imalo nekakav GLOW efekat. I to vrlo blag. Ceo dogadjaj mi nikako ne izlazi iz glave. Analizirajuci ceo dogadjaj (bezbroj puta do sada), dosao sam do zakljucka da sam imao srece da ih uocim. Po mojoj proceni, da se (od sada cu to nazivati POJAVA), pojava nije kretala direktno ka meni, verovatno je ne bih ni uocio, ili bar ne bih imao vremena da vidim sta vidim, ili bih je svrstao u neku drugu kategoriju. Jedno je sigurno, ako mi se nekada desi, a nadam se da hoce, da ponovo vidim nesto slicno ili isto, to sigurno necu podeliti ni sa kim. Hvala svima koji su imali toliko pristojnosti i kulture da ovo moje iskustvo prokomentarisu u najboljoj nameri, a onima koji to nisu zelim iz sveg srca da i oni iskuse ovako nesto.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

r2d2

February 01, 2011, 12:27:19 am #32 Last Edit: February 01, 2011, 12:36:59 am by r2d2
Ja zaista nisam posumnjao da si video nesto i da si iskreno opisao vidjeno u skaldu sa secanjem...  ... i mislim da je bas lepo sto si to podelio sa nama. Ja bih isto tako ucinio, a voleo bi da se to i meni desi.
To ne menja cinjenicu da su Amerikanci oboren stelt avion kod Budjanovca satro oznacili kao tehnologiju staru 30 godina (sto naravno ne mora nista znaciti, mnoge "tehnologije" su stare i po pedeset, sezdeset i vise godina pa ih i dalje koristimo).

Da li postoji mogucnost da su to mozda ipak neke ovozemaljske letelice? Ako ne po trajektoriji ono barem po obliku?

Pazi, ni meni nije logicno da nase sunce na zalasku koje je obicno narandzasto ili crveno moze pokazati  zelenu tacku u jednom specificnom trenutku.

Da se razumemo ne ubedjujem te nista, ne kazem da si video iluziju, mada sam svestan da oko i um umeju da zavarju pod odredjenim okolnostima svakog, cak i dobro izvezbane i uvek sabrane,   ,,,samo se pitam...  ...da zivot postoji iskljucivo na zemlji - cisto sumnjam...

kulevb

Nikada nisam ni rekao da nisu ovozemaljske, samo da su meni, a samim tim i ogromnoj vecini populacije nepoznata. Uvek prvo trazim logicno objasnjenje, ili bar mogucnost za logicno objasljenje. U ovom slucaju imam samo jednu mogucnost. Sve ostalo je otpadalo jer nisam nikako mogao da spojim sve tri stvari. Brzina, magla ili gas okolo koja putuje zajedno sa telom a ne menja definiciju i nedostatak zvuka (sto mozda i nije bas tacno, mozda je zvuk postojao, neki sum strujanja vazduha i slicno, ali se nije cuo na zemlji). Jedino sto mi izgleda moguce sa ovim mojim skromnim znanjem je da su to neke letelice koje rade na principu magnetne levitacije, iako je mozda i to neverovatno, nisam expert. Ali u takav neki scenario bih mogao da spojim i neverovatnu brzinu i bezsumnost i taj efekat oko samog tela. Mozda sam lupio nevidjenu glupost, ali sa svojim znanjem nisam moga ni nista pametnije.
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

kulevb

inace  oblik pojave je skoro isti kao slika koju sam poslao, samo sto je zadnji deo bio vise uvucen unutra. i ponavljam, bez sijalica
90/900 EQ2 SkyWatcher Refraktor,
barlow 2x.
okulari 25, 10, 6.

Obersturmfuehrer

Ja sam vise puta imao "Joj" efekat nocu kada sam video jato ptica.
U zavisnosti od uslova mogu da izgledaju skroz neobicno. Par puta mi je trebalo cak par sekundi da se dosetim da su u pitanju obicne ptice.

Danijel

Ja sam isto, ima tome već devet godina, vidio NLO.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Quote from: Stribog on February 01, 2011, 08:20:51 am
Ja sam vise puta imao "Joj" efekat nocu kada sam video jato ptica.
U zavisnosti od uslova mogu da izgledaju skroz neobicno. Par puta mi je trebalo cak par sekundi da se dosetim da su u pitanju obicne ptice.


Svojevremeno, pre verovatno pedesetak godina, desilo se da su divlje patke klopale neke alge koje u sebi sadrže aluminijum. Zatim je jato pataka krenulo sa Pacifika prema Americi i malo je falilo da se pritisne crveno dugmence...

Predrag

Quote from: danijel on January 31, 2011, 10:55:51 pm
Mislim da vanzemaljce uopće nije briga vidimo li mi njih (i njihova svjetla) ili ne. Ako su toliko napredni da prevale međuzvjezdani put do nas, najmanja im je briga hoćemo li ih vidjeti ili ne, ionako im ništa ne možemo, pa čak ni stupiti u kontakt s njima ;)

Naravno, ako ovdje pričamo o vanzemaljcima  ;D


Možda oni ne vide u našem vidljivom delu elektromagnetnog spektra, pa im farovi svetle na drugim talasnim dužinama! ;)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

morea


Obersturmfuehrer

Quote from: Yagodinac on February 01, 2011, 01:13:35 pm
Svojevremeno, pre verovatno pedesetak godina, desilo se da su divlje patke klopale neke alge koje u sebi sadrže aluminijum. Zatim je jato pataka krenulo sa Pacifika prema Americi i malo je falilo da se pritisne crveno dugmence...


Hihi, nije lose :)

Gore sam zaboravio da dodam da je dovoljan neki, pa cak i najslabiji izvor svetla sa zemlje da se dobije iluzija trouglastog objekta (ako je u pitanju jato).

r2d2

Ma `ajte ljudi, ovaj opis ne odgovara patkama. A bio je dan (predpostavljam)....

Sekula

UPOZORENJE MODERATORA:

Član foruma kulevb se opominje zbog prekršaja pravilnika foruma zbog upotrebe neodgovarajućih termina i obesmišljavanja teme koju je sam pokrenuo. Poruka je izbrisana.

Reakcije drugih članova foruma na njegovu poruku su takodje obrisane.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

cenicfilip

Sto ste toliko skepticni na ovu temu?Mislim covej je ralno nesto video.. i naravno da ga je nazvao NLO jer je to njemu neindetifikovano kao bilo sta njemu poznato.
moze da bude avion nove tehnologije kojeg nema u americkim filmovima. znaci totalno nije bitno sto je NLO.
Problem je u tome sto prozivate coveka koji je svoje iskustvo podelio sa vama..bzv.

Isto ko sto je meni toma pametovao na neku moju pricu.
Ljudi budi te fer prema drugima..Pa taman i da je video Itija pokazite neko postavanje coveku..