• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter 12.09.2011

Started by gilecais, September 28, 2011, 09:35:31 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gilecais

Ovih dana obradjujem materijal (avi-je) njih 57 od 12.09.2011,te Vam dajem na uvid jednu slicicu iz te serije.Do sada sam obradio 29 avi-a koji ce biti sastavljeni u jedan gif.Prozracnost atmosfere je bila dobra kao i mirnoca.Radjeno je na nacin i sa opremom koju uvek koristim te Vas necu sada s tim gnjaviti.Za sada toliko.Pozdrav od Gileta.

Yagodinac

Obećava puno...  ;)
Jel u principu uvek snimaš sa istim podešenjem klip tako da se pojave i Jupiter i sateliti? Pitam zato što ja moram u dve odvojene ekspozicije jer ili je Jupiter izgoreo ili se sateliti ne vide.

gilecais

"Jel u principu uvek snimaš sa istim podešenjem klip tako da se pojave i Jupiter i sateliti?" Odgovor je da radim sa istim podesavanjem video klip s tim da podesavam osetljivost rucno odokativno zbog razlicite prozracnosti atmosfere.Znaci na istom video klipu mi je i Jupiter i njegov doticni mesec. ;D

Toma B

Dobar ti je Jupiter Gile.
...samo lepo bi bilo kad bi napisao ispod ili u potpisu aparaturu kojom si to uradio.

gilecais

Zdravo Tomo u pravu si,ali trenutno nemam bas mnogo vremena.Snimano je sa Celestronovim Naradjzastim Smit Casegrainom od 203 mm/2030 mm afokalno.Iza tubusa je bio Barlow 2x pa okular SW GL od 15 mm pa fotoaparat Canon A-560.Radjeno je u video modu 57 video klipova od kojih cu dobiti 57 finalnih slicica koje cu objediniti u jedan gif poput ovog od 20 slicica,ali on ce imati 57 slicicaznaci bice duzi i prikazivace duzu fazu rotacije Jupitera. ::)

Toma B

Svaka čast Gile. Animacija čini da se i na lošijim slikama unutar animacije vide fini detalji koji bi inače mogli biti previđeni.
Bravo i jedva čekam da vidim celu animaciju.
Jednog dana i ja ću ovako....valjda.  :'( :'( :'(

sale11472

Čudnu orbitu ima ovaj mesec na animaciji ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

gilecais

Ajd da ne bude samo animacija evo samo slicica ali malo drugacija obrada.

mravic

Neverovatno koliko se detalja vidi. Ja mislim da mogu samo da sanjam o ovakvim fotkama Jupitera.
Svaka cast. Skidam kapu.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

gilecais

Veliko hvala Mraviku.Radujem se lepim recima.Pzz Gile.

lajosk

Izuzetno lep Jupiter,mislim da je ovo do sada najbolji snimak koji si odradio...bravo majstore !!! :o

gilecais

Hvala Lajose na pozitivnom misljenju.Raduje me da ti se svidja snimak.Pozdrav od Zoltana.

Sekula

Odlični snimci Jupitera sa jako dobrom oštrinom i vidljivošću detalja. Ovime se samo dokazuje da je jako bitno imati za kvalitetan snimak dobru aperturu. Još jednom se dokazuje da su SCT teleskopi odličan izbor za planetarna snimanja a pre svega fotografiju, upravo zbog količine kontrasta i ujedno količine svetlosti koju daju.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Laci

Gile, poslednje obrade ti izgledaju neverovatno dobro :o i detalji i boje.
Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

gilecais

Hvala ljudi mnogo se trudim... :)