• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

UARS satelit

Started by Sinisa, September 23, 2011, 09:20:12 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sinisa

Kada pada UARS? Voleo bi da vidim i da snimim raspad... I da li neko zna kada ce pasti...i da li cemo mi videti to iz srbije...
150/750 EQ3

danicic_predrag



Sale

September 24, 2011, 09:38:39 am #3 Last Edit: September 24, 2011, 09:50:43 am by Sale
Pratio sam od 4 ujutru i jos uvek pratim. Evo potvrde da je UARS pao ali ne zna se jos uvek gde. Kanada verovatno.

http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it/nasa-potvrdila-satelit-je-pao-na-zemlju.html

Mada na Nasinom oficijelnom sajtu nema nista jos. Toliko su bili rezervisani od jutros da nemam reci. I nepojmljivo mi je to da nam sateliti padaju na glavu. Dakle, Nasa ni jedan svoj minut nije posvetila ovome online sem kao obavestenje i njegov update. Uglavnom, nadam se da je negde pao gde je nenaseljeno.

Danijel

Evo kako naši astronomi čekaju pad satelita ;D

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT


danicic_predrag

da je poao negde gde je nastanjeno znali bi smo :P

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

NASA je potvrdila da je satelit UARS ušao u atmosferu i sagoreo, kao i da su njegovi delovi pali na Zemlju. Još uvek se utvrđuje gde su delovi tačno završili. Ulazak u atmosferu Zemlje se desio iznad severnog Tihog okeana na zapadnoj obali Sjedinjenih Američkih Država.

Pad se dogodio 24. septembra između 03:23 GMT i 05:05 GMT i NASA za sada nema informacija da je neko nastradao od delova koji su preživeli prolazak kroz atmosferu.

U NASA-i najavljuju uskoro više informacija.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Andromeda

Quote from: danijel on September 24, 2011, 02:59:44 pm
Evo kako naši astronomi čekaju pad satelita ;D




Baš su im dobri "šlemovi"i mogu da zaštite glavu od predmeta iz svemira. Možda bi mogli takve šlemove da izvozimo. ;D