• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Novi Rank Title

Started by Sich, September 16, 2005, 05:36:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

iliti pocasna titula

koristice se za sve slucajeve gde se dobije konsenzus clanova foruma

rank je vec u funkciji...

Edited:
Poll by Djorvoz:
"Ovde mozete da se izjasnite povodom ideje etiketiranja clanova. Moje je misljenje da admiistratori i moderatori postoje da bi trazili postove koji nisu u skladu sa poitikom foruma, te postove menjali, premestali i u kranjem slicaju brisali. Bez obzira na to ko je post napisao.
Primer:
Ponekad nekome, kome to nije u prirodi, moze da se omakne da opsuje, iznerviran zbog toga sto se neka sonda srusila umesto sto je sletela. Takav post moderator treba da promeni (obrise psovku) a autora posta da upozori.
Primer drugi:
Pojavi se Vidusa III. Moderator brzom brzinom njegove postove prebacije u neforamlne rasprave pa tamo neka raspravlja ko hoce. Ako Vidusa III ima sve neke teorije koje nemaju neke velike veze sa astronomijom: topic zakljucati a Vidusu III opomenuti.
Etiketiranje je i vise nego neprimereno (ruzno, nevaspinano, nenormalno (nemam rec))."
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Vrlo interesantno samo ako moze malo vise da se razjasni ?

Djorvoz

Ako se primeti da neko smara clanove foruma (koji nisu obavezni da odgovaraju na dosadne postove) njegovi topici se niti (ili retko) zakljucavaju niti premestaju niti se ta osoba upozorava od strane admina. Ostaju gde su a osoba koja je pisala dosadne ili iritirajuce postove dobija status spamera. Ovo je veoma prikladno za forume koji imaju za temu astronomiju (OK je i za naciste).

Dule_smor

kao da je bitno sta ce pisati...

Sich

sad moze da se razjasni

prvo zaista kasno ali svi teorijini topici su ocisceni od stvari koje ne odgovaraju ovom forumu
dva topika su izgubili svaki smisao i kontekst posle ciscenja, te su obrisani

ono sto je interesantno je cinjenica da cu teorijini postovi uglavnom korektni prema drugim clanovima a da su postovi sa losom konotacijom uglavnom usmereni ka Teoriji.
Ja nazalost na vreme nisam obratio paznju da te postove vec sam se usmerio uglavnom na teorijine postove kojima je jedina zamerka sto su vrlo hipoteticni i neodredjeni i nedokazivi.
Ali to nije razlog da se sankcionisu.
Ali dosta clanova su ih na los nacin primili, tako da je ovaj rank znak da postove NE treba uzimati zdravo za gotovo, pogotovo sa tolikim emocijama, ako bas moraju sa se opaze i prokomentarisu.

S druge strane verujem da se vise nece potrebljavati ovaj rank, jer ovo treba resavati na vreme

rec nacista je djorvoz, zaista teska rec i ne treba je upotrebljati u pogresnom kontekstu.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Nacisti su jedini koristili takve etikete. To je samo komparacija (najbliža koja mi je pala na pamet).A i čuo sam da na nazi forumima imaju takve etikete. Posetite neke malo veće (ozbiljije) forume pa vidite kako se to radi.

Bobo

Quote from: "Sich"sad moze da se razjasni

ono sto je interesantno je cinjenica da cu teorijini postovi uglavnom korektni prema drugim clanovima a da su postovi sa losom konotacijom uglavnom usmereni ka Teoriji.


Evo zanimljiv i poucan link kad me vec neki i privatno natezu za jezik sto sam se usudio upozoriti na trollanje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll

I mali izvod koji se fino odnosi na naseg Teoriju:

Sophisticated Trolls

More sophisticated trollers will attemp to create situations that will attract large amounts of sustained attention from multiple participants, and ideally
Messages containing an obvious flaw or error -- "I think 2001: A Space Odyssey is Roman Polanski's best movie."
Intentionally naive or politically contentious messages -- "I think George W. Bush is the best/worst President ever."
Deliberately revealing the ending of a recent popular movie or book, such as the latest Harry Potter novel, as a spoiler
Intentionally posting an outrageous argument deliberately constructed around a fundamental but obfuscated flaw or error; often the poster will become defensive when the argument is refuted but may instead continue the thread through the use of further flawed arguments; this is referred to as "feeding" the troll.
A subclass of the above is the flawed proof of an important unsolved mathematical problem or impossibility (e.g. 1 = 2); however these may not always be troll-posts and are sometimes at least mathematically interesting.
Bumping an older discussion, or rehashing a highly controversial past topic, particularly in smaller online communities.
After a flamewar ensues, pretending to be innocent
Off-topic complaints about personal life or threats of suicide; sometimes this is the "cry for help" troll.
Plural or paranoid answers to personal opinions expressed by individuals -- "I don't believe that all of you really believe that, you are teaming against me."
Any combination of the above. For example, a troll will combine inflammatory statements with poor grammar and AIM-speak (which is also known as "netspeak"). "lmfao you fuctard u are so weak minded and predictablei thought i wan iggied i play ya like a card"

..iii, hm, po toj definiciji i ja sam neki tip trolla  :twisted:

Dule_smor

A sto se tiche Teorijinih i slicnih topica mislim da ih treba tolerisati, ali ih prebacivati u astroclub.

Sich

Quote from: "Djorvoz"Nacisti su jedini koristili takve etikete. To je samo komparacija (najbliža koja mi je pala na pamet).A i čuo sam da na nazi forumima imaju takve etikete. Posetite neke malo veće (ozbiljije) forume pa vidite kako se to radi.


Mozda namerno nacinjena, a mozda i nije, ali sve u svemu logicka greska koja zaista nije na mestu.
Ako su nacisti davali etikete, to NE znaci da je svako etiketiranje nacististicko.

Jako, ali jako neukusno uopste porediti ovo sa nacizmom.

No comment
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Quote from: "Sich"
Ako su nacisti davali etikete, to NE znaci da je svako etiketiranje nacististicko.


Bez komentara

Djorvoz

Quote from: "Sich"iliti pocasna titula

koristice se za sve slucajeve gde se dobije konsenzus clanova foruma

rank je vec u funkciji...


A gde Vam je koncenzus? Dajte neki poll pa da vidimo hoće li biti koncenzusa.

Sich

Quote from: "Djorvoz"

A gde Vam je koncenzus? Dajte neki poll pa da vidimo hoće li biti koncenzusa.


koncenzus je iskazan kroz sve teorijine topice
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sasa

Molim vas, nije ovaj forum samoupravno preduzece. A nije ni akcionarsko drustvo. Ovo je forum Astronomskog magazina. Politiku foruma (pa i pravila) odredjuje Astronomski magazin, a sprovode je administratori.

Naravno, ovo ne treba suvise strogo shvatiti sto se vidi i po zbilja velikoj toleranciji koja na forumu vlada. Medjutim, nekad nesto zaista treba preseci, a onda tu nema samoupravljanja.

Mislim da je Sic, koji prakticno sam odrzava red na forumu, uvek do sada imao sluha za sugestije, zelje itd. svih clanova foruma. I to tako treba da bude praksa i dalje. Svi dobronamerni predlozi su dragoceni.

Djorvoz

To je u redu sam ste se tako trebali postaviti od samog pocetka a ne neke demokratije, konsenzusi itd. (konsenzus znaci odluka doneta sa 100% većinom (bez protivnih)).

Sasa

Hajde da budem malo odredjeniji. O skoro svim stvarima mozemo se dogovarati i tako voditi ovaj forum. O gotovo svemu clanovi foruma mogu da donose odluke. Ali ako neko zeli da stavi sliku Gebelsa i isprica  kako su nacisti bas cool tipovi - e to ne moze.

Ako jedan pcelar zeli sa nama da podeli recept za pravljenje meda, po meni to je OK. Ali ako 10 pcelara pocnu da pricaju o medu - onda su nam preoteli forum.

Zato za takve slucajeve mi imamo Sica  :idea: