• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Novi Rank Title

Started by Sich, September 16, 2005, 05:36:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Djorvoz

Da etiketira jednog clana umesto da se bavi svojm poslom?
Inace moje je misljenje da je sich sam dosao na tu ideju i da je sam i sproveo u delo. Ne verujem da ste se Vi slozili sa tom idejom.

Sich

Quote from: "Djorvoz"Da etiketira jednog clana umesto da se bavi svojm poslom?
Inace moje je misljenje da je sich sam dosao na tu ideju i da je sam i sproveo u delo. Ne verujem da ste se Vi slozili sa tom idejom.


I to je deo posla,
prvo teorijine rasprave nismo prebacili u astroclub jer one ne spadaju tamo. One su pokrenute kao iskazana verovanja jednog clana foruma
o odredjenim naucnim pojavama i teorijama (barem su tako predstavljene). I kao takve one ne ispadaju u neformalnu pricu o astronomiji, vec treba da prerastu u pricu koja ce pokazati ko gresi, da li cela nauka i svi naucnici ili Teorija. Neki clanovi su se prihvatili da pokazu Teoriji da gresi, neki su ostali po strani secajuci besciljnog dokazivanja Vidusi koji nije odgovarao na nasa pitanja vec samo postavljao nove hipoteze. Teorija je pak pokusao da odgovori na neka vasa pitanja sa svog aspekta gledista, ali umesto da se pokaze na naucnu nepismenost Teorije (sto ne kazem da je lako), ta rasprava se pretvorila u, da to nazovem, nekompetentno opisivanje Teorije kao licnosti.
Videci da su clanovi u nemogucnosti da pridju temu bez emocija ja sam sve rasprave okarakrerisao kao spam (sto su i svi ostali kroz svoje postove uradili) cisto kao preventivu da se osigura prekid nastalog toka rasprave i istovremeno poslao Teoriji PM u kojem mu kazem da je potreban laksi i suptilniji nacin predstavljanja ideja ikroz redovno ucestvovanje na forumu preko svih ostalih rasprava ako ako zaista stoji iza svojih stavova i zeli da ih nam predoci. I ako sve ovo nije samo zlonamerno pojavljivanje na forumu. NApisao sam da ce se skinuti rank, ako se slozi da se ukljuci na forum. Do danas odgovor nije stigao.

Etiketa koja je data odgovara pokazanom ucescu Teorije na ovom forumu.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

Nema potrebe otvarati dva topica na istu temu,

otvaram pool ovde, a drugu temu zatvaram
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

o pollu:

ne radi se o pravu da li admini mogu da etketiraju clanove foruma, jer to se radi kad je iznudjeno kao u slucaju sa teroijom gde je iznudjeno raspravom koja krenula gde ne treba i gde je to zamisljeno kao privremeno sredstvo za odrzavanje reda
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Quote from: "Sich"Etiketa koja je data odgovara pokazanom ucescu Teorije na ovom forumu.


Jel ti stvarno mislis da je etiketiranje normalo?

Teorijini postovi (prvi) o crnoj svetlosti i plimi i oseci nemaju neke prevelike veze sa astronomijom. Neformalna prica je za ljude koje vezuje astronomija a u tom trenutku ne pricaju o astronomiji. Tako da ako Teoriju interesuje astronomija ali mu se u om trenutku prica o plimi i oseci to moze da radi u astroclubu.

Takodje pre nekog vremena sam stavio na glasanje neki pravilnik, potrazi ga procitaj i ako ti se svidja stavi ga na forum da se mora procitati prilikom prijavljivanja novih clanova. Izbecicemo neke neprijatne situacije time.

Djorvoz

Quote from: "Sich"o pollu:

ne radi se o pravu da li admini mogu da etketiraju clanove foruma, jer to se radi kad je iznudjeno kao u slucaju sa teroijom gde je iznudjeno raspravom koja krenula gde ne treba i gde je to zamisljeno kao privremeno sredstvo za odrzavanje reda


U pravu si, radi se o tome da admini nisu bogovi, nego su u sluzbi zajednice (foruma). To sto vi morate da radite uposte nije primamljivo.

Radi se o tome da niko (pa ni admin) ne sme nikoga (pa ni Teoriju) da etiketira. Da ga nateras da nosi rec spamer iznad svog imena???? To nije normalno.

Djorvoz

Quote from: "Sich"iliti pocasna titula

koristice se za sve slucajeve gde se dobije konsenzus clanova foruma

rank je vec u funkciji...


Za pocetak nemas konsenzus. (100% vecina)

Sich

Quote from: "Djorvoz"

Za pocetak nemas konsenzus. (100% vecina)



Oces da kazes da i ti nisi nazvao teoriju spamerom

tvoj post: "Ako se primeti da neko smara clanove foruma..."

dakle:
spam - nezeljen sadrzaj (informacija)
smarati -davati nekom nezeljen sadrzaj (informaciju)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

Quote from: "Djorvoz"
Quote from: "Sich"o pollu:

ne radi se o pravu da li admini mogu da etketiraju clanove foruma, jer to se radi kad je iznudjeno kao u slucaju sa teroijom gde je iznudjeno raspravom koja krenula gde ne treba i gde je to zamisljeno kao privremeno sredstvo za odrzavanje reda


U pravu si, radi se o tome da admini nisu bogovi, nego su u sluzbi zajednice (foruma). To sto vi morate da radite uposte nije primamljivo.

Radi se o tome da niko (pa ni admin) ne sme nikoga (pa ni Teoriju) da etiketira. Da ga nateras da nosi rec spamer iznad svog imena???? To nije normalno.


moj odgovor je post http://www.astronomija.co.rs/forum/phpBB2/viewtopic.php?p=5028#5028
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sich

Quote from: "Djorvoz"
...

Takodje pre nekog vremena sam stavio na glasanje neki pravilnik, potrazi ga procitaj i ako ti se svidja stavi ga na forum da se mora procitati prilikom prijavljivanja novih clanova. Izbecicemo neke neprijatne situacije time.


pravilnik postoji, ali zaista je u planu da se prevede (jer je na engleskom) i mozda dopunu odredjenim pravilma
tvoj topic mi je do sada promicao, tek sam ga sad video
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Hajde molim te sve ovo uradis drugacije. Znamo svi sta je tvoj posao. Teoriju upozori a ako nastavi sa svojim glupostima izbaci. Povuci rank title, molim te. Nije tako nesto za astronomski forum. Stvarno, kada VELIKI forumi nisu imali za tako necim potrebe necemo ni nas dvadesetak aktivnih clanova raditi. Preimenuj teorijin rank u on sto je bilo pre toga a teoriju upozori da ne pravi probleme zajednici. Ako odbije izbaci ga sa foruma. Ovako nesto nije u korist zajednice.

Gugi

Quote from: "Djorvoz"Hajde molim te sve ovo uradis drugacije. Znamo svi sta je tvoj posao. Teoriju upozori a ako nastavi sa svojim glupostima izbaci.


MA NEEE!!! A sto i tko ce nas ZASMIJAVATI ako velicanstvenog Teoriju izbacis??? Tko ce nas tjerati na preispitivanje vlastitih stavova?  :lol:   :D   :wink: