• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Torbe za transport

Started by Darchy, October 24, 2011, 03:34:06 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darchy

QuoteDa li je moguće napraviti porudžbinu pouzećem i kako poslati tačne dimenzije za izradu torbe a ne ići čak u mesto odakle ja taj majstor, jer pretpostavljam da torba treba da bude knap napravljena?


Naravno, ja sam porudžbinu torbe odradio putem telefona i mail-a. Nacrtao sam skicu sa dimenzijama i poslao ih čoveku, zatim smo se čuli
telefonom i definisali usmeno detalje. Na kraju mi je torba poslata AKS-om, a platiom sam pouzećem i to je to.
Dužinu i širinu OTA sam skinuo sa Skywatcher oficijalnog sajta, jedino što sam proizvoljno odredio visinu torbe. Mlatnuo sam 35 cm imajući
Crayford i bearings u vidu, mada sam mogao da je napravim malo nižom, ali ništa ne smeta ni ovako.
Evo slike sa tubusom unutar torbe.
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Sekula

Kod mene je tubus dugačak koliko je i njegov deklarisani fokus, ali kako god, nema veze. To upravo zavisi i od konstrukcijskog rešenja unutar teleskopa te ne bi smela da budu velika odstupanja svakako.

@Darchy

Odlično odradjena torba. Za malo duže torbe ne bi bilo loše i dodatni jednu bočnu dršku zbog lakšeg smeštanja u auto.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |