• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nedeljni Telegraf

Started by Maxscope, September 19, 2005, 12:53:51 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Maxscope

Da li je jos neko imao (ne)srecu da vidi Nedeljni Telegraf od 06.09. i text u njemu pod naslovom "Magnetne oluje na Suncu i Zemlji izazivaju masovne glavobolje, srcane udare cak i smrt".
Sa podnaslovom:"Upravo smo u vrtlogu koji ce se okoncati tek u junu 2006." ???????

Djorvoz

Imao sam čast da čitam tekst. Sramota.

plandor

Ja nisam bio te ne(srece) da ga procitam, ali sam malo pre video naslovnu stranicu na njihovom sajtu. Tipicna fora za dizanje tiraza, sa onolikim naslovom koji moze da se spazi iz aviona i to golim okom  :twisted:  A tu je jos i u crvenom okviru velikim slovima napisano "KATAKLIZMA", pitam se sto   :roll:  
 
Uverite se sami:




O tekstu necu jer ga nisam citao, ali ako je u duhu naslova onda nemam komentara.

Nego danas je 19. septembar, a juce je sve pocelo, pa da pitam: kako je vreme u Srbiji?  :wink:

Sich

"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Maxscope

Quote from: "plandor"Ja nisam bio te ne(srece) da ga procitam, ali sam malo pre video naslovnu stranicu na njihovom sajtu. Tipicna fora za dizanje tiraza, sa onolikim naslovom koji moze da se spazi iz aviona i to golim okom  :twisted:  A tu je jos i u crvenom okviru velikim slovima napisano "KATAKLIZMA", pitam se sto   :roll:  
 
Plandor, da budem iskren i pored tolikog naslova, i pored reci "kataklizma", meni je ipak Sanja Tigrica prvo zapela za oko...... :P

gucic

Ah, bar su napisali Sunce i Zemlja Velikim Slovom...taj koji je pisao ocigledno je znao sta radi. Sta ocekivati od Nedeljnog telegrafa? Nas kataklizme i kraj Sveta proganjaju vec poslednjih 10 godina, dva puta u godini...

sashastar

I kako onda nas narod da se dozove pameti kada ih bombarduju sa
takvim zutim tekstovima.
Nije ni cudo kada nekom kazem da se zanimam za Astronomiju pa
gledaju u mene kao telad u sarena vrata.
Nije ni cudo sto mesaju Astrologiju sa Astronomijom.
Nije ni cudo sto se pojavljuju Teorijanci.......

plandor

Quote from: "Maxscope"Plandor, da budem iskren i pored tolikog naslova, i pored reci "kataklizma", meni je ipak Sanja Tigrica prvo zapela za oko...... :P


Uopste me ne cudi sto  :D

Skyw@lker

Hahahaha video sam tekst (i to dok sam kupovao hleb i mleko ujutru u prodavnici, posto ne kupujem dnevnu stampu osim "Politike" ponekad), prosto sam navikao na takve gluposti i uopste mi nije privuklo paznju. Ustvari vise mi je bilo "interesantno" ono pri dnu stranice tj. Sanja "Tigrica".  8) By the way sta je sa devojkama na ovom forumu - zar njih astronomija ne interesuje?  :wink:
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."

Dule_smor

ma nema nishta dok ne dovuchemo neke nashe drugarice na forum:)

Gugi

Quote from: "plandor"Ja nisam bio te ne(srece) da ga procitam, ali sam malo pre video naslovnu stranicu na njihovom sajtu. Tipicna fora za dizanje tiraza...  


Tako je! Jos jedna BOMBASTICNA VIJEST koja ce privuci (naivne?) citatelje! Znaju majstori za reklamu kako se privlaci paznja. Evo, i nasu su paznju privukli  :) No, ipak je sramota ako se neistine pruzaju ljudima. Ima ljudi koji ce nepotrebno paniciti i zivjeti u strahu jer nemaju sposobnost kriticizma i olako prihvacaju sto im se servira.

ZATO VAS PITAM: TKO CES SE OD NAS PRIHVATTI da ispravi netocne informacije odn. da da jasne znanstvene cinjenice? Mislim da je to dobra ideja. Pitanje je hoce li to urednik TELEGRAFA htjeti obajviti...

Djorvoz

Ja sam već poslao mail pre par dana ali nema odgovora.

plandor

Quote from: "Gugi"ZATO VAS PITAM: TKO CES SE OD NAS PRIHVATTI da ispravi netocne informacije odn. da da jasne znanstvene cinjenice? Mislim da je to dobra ideja. Pitanje je hoce li to urednik TELEGRAFA htjeti obajviti...


Odlicna ideja! Ja bih rado, ali nisam dovoljno kompetentan jer ima ovde hiljadu puta boljih poznavaoca prilika onoga sto se desava na Suncu pa samim tim i kako tzv. "magnetne bure" uticu na zivot na nasoj planeti, pa da se cinjenicama pobiju sve gluposti u tekstu. Samo, ne verujem da ce oni to objaviti.

Hehe, sad primetih: "Suncev vulkan"  :x
Fantasticno!!

sashastar

Joj ljudi vec sam cuo neke komentare od komsija
A ja probao da objasnim
I dobio odgovor "ma sta ti znas oni to bolje znaju jer ne bi objavili"
Ljudi explodiracu ko magnetna bura

Sich

Quote from: "sashastar"Joj ljudi vec sam cuo neke komentare od komsija
A ja probao da objasnim
I dobio odgovor "ma sta ti znas oni to bolje znaju jer ne bi objavili"
Ljudi explodiracu ko magnetna bura


neces jos eksplodirati, tek ces u junu 2006.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter