• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Nedeljni Telegraf

Started by Maxscope, September 19, 2005, 12:53:51 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Gugi

Quote from: "sashastar"...I dobio odgovor "ma sta ti znas oni to bolje znaju jer ne bi objavili"


:D   :P   :lol:  
E COVJEK SVASTA CUJE!!! I MI TAKVI ("oni bolje znaju") BIRAMO SEBI LJUDE KOJI CE VODITI NASU DRZAVU!!!  :lol:  8)  :D  

ZIVIO NAIVNI NAROD!!!  :lol:

Sasa

Ma neee, ne vredi nikakvom Telegrafu i slicnim novinama slati ispravke. Ta taj clanak oni su vec zaboravili. Njih ne interesuje sta se dogodilo vec sta ce prodati novine.

Napisi da proucavas astronomiju i da si dosao do dokaza da su Srbi pali sa Sunca - e to ce ti objaviti, ali ako kazes da nisu - to nece.

Djorvoz

Ma zanm da ste u pravu, ali zamislite pojavi se tekst u domaćem visokotiražnom časopisu o aktivnostima na suncu sa tačnim pretpostavkama i urnebesnim predviđanjima. (to ne morate toliko da zamišljate) A zamislite da na takav tekst niko ne odgovori!!! Da prođe neprimetno!!!

eyej

Mozda sam malo okasnio za ovu raspravu, ali Sunce svakako ume da napravi pometnju na Zemlji, bar sto se tice telekomuniakcija! Svako ko ima wireless mrezu, sigurno je bar nekada imao slabije performanse mreze usled aktivnosti na Suncu! Negde sam procitao da je posle neke eksplozije pege na Suncu, negde, dal` u Kanadi, jedna nuklearna elektrana ispala iz upotrebe! Kao, jedva su sprecili katastrofu (jos jedan bombasticni termin)! E sad, mozda je to objavio neki njihov "Telegraf"! :) Ko ce ga znati!

sashastar

Uparvo to sto si rekao za Kanadu bilo je u jednoj dobroj emisiji na TV Diskaveri i veruj mi ljudi u elektrani su bili otkacili nisu imalu pojma sta ih je zadesilo ali to su zaista retki slucajevi ali veoma opasni .
Delovi grada su bili ostali bez struje a trafo stanice elektro kablovi totalno
pregoreli .............
Samo ovi slucajevi mogu se desiti sto je blize severu to je opasnije.

eyej

Nista mi ne pricaj! Potpuno ih razumem kako su se osecali! Tako i ja otkacim kad mi iz misterioznih razloga padne link izmedju dve wireless stanice! I naravno, posle uzaludnog i mukotrpnog rada dignes ruke, a ono posle par sati proradi samo od sebe! Mozda je sve to povezano! :D

NeLeO

aktivnosti sunca razlicito deluju na telekomunikacije,zavisi od opsega,npr na
frq nizim od 20MHz ako je sunce aktivno stvara smetnje dok na visim frq visim od 20 MHz pogoduje. Evo par lepih primera:
-sredinom godine je bilo par eksplozija na suncu, ja u radio klub ukljucim uredja i odem na 14 MHz i sljusam sta ima od stanica na opsegu kad odjednom nastupi totalna tisina bukvalno ni jedna jedina stanica se nije cula!!
par Dana posle tog dogdjaja na UHF frq 145MHz pojavi se Sporadik i sa malom snagom odradim 20 veza a bukvalno minimalno rastojanje izmedju moje i druge stanice je bilo oko 1000 km(bilo je tu u pocetku rusa,litvanaca,finaca i nakraju se zavrslo sa britancima)