• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NGC i IC objekti

Started by lajosk, October 30, 2011, 06:46:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kruska

taj klaster i nema nekih posebnih karakteristika tako da nisi puno mogao da pogresis ili preteras u obradi.
jednostavno zvezde i zvezde, a prasine nigde...
boja trt mrt, ali to vec treba procitati od strucnjaka kako da napravis zvezde kao na "slici"
🌠

Sima_Strahota

Sa prasinom i nebulama muku mucim...Ne znam da li u pitanju prosto svetlosno zagadjenje iz grada ili moje neznanje.
Po onome sto sam video sa objektivom 200-300mm mogu da uhvatim neke "sarene" objekte, ali izgleda da nemam - ili srece ili znanja...
...

kruska

meni je odnedavno i severno nebo postalo bauk jer su silne reflektore upalili i osvetlili nebo
na srecu ili zalost to je uticalo na beskompromisnu upotrebu filtera za fotografiju.
pitao sam se sto si bas taj klaster slikao, imas nekoliko stepeni nize centar mlecnog puta  a u zenitu ti je sazvezdje labuda i kasiopeje tu imas sta hoces slikati bar deset objekata, cak i za manje zize 200/300mm
🌠

Sima_Strahota

Ovo je jedini objekat od onih koje sam odabrao za sinocne fotkanje, a koji sam uspeo da pronadjem. I to pre svega tako sto sam fotkao, pa gledao, pa pomerao teleskop. Kroz okular se ne vidi previse....
Zato se i pitam, da li je u pitanju grad ili jednostavno treba vise da se potrudim (doduse, covek UVEK treba vise da se potrudi)...
...

Luger

Quote from: Sima_Strahota on August 04, 2013, 04:01:47 pm
Ovo je jedini objekat od onih koje sam odabrao za sinocne fotkanje, a koji sam uspeo da pronadjem. I to pre svega tako sto sam fotkao, pa gledao, pa pomerao teleskop. Kroz okular se ne vidi previse....
Zato se i pitam, da li je u pitanju grad ili jednostavno treba vise da se potrudim (doduse, covek UVEK treba vise da se potrudi)...

Izgleda Simo, da istu muku mucimo. Ti si iz Bg? Mozda da se jednom okupimo mi, komsije, tu negdje oko grada dok je toplo i dok ima komaraca :)

Sima_Strahota

Tako je Bg.
Moze, sto da ne, samo da je vikend :)
...

kruska

August 07, 2013, 04:46:38 pm #261 Last Edit: August 07, 2013, 04:54:48 pm by kruska

IC1396 hydrogen alpha  9x180sec bw verzija hyperstar, f/2, 400 mm. qhy8L, no guiding!
9 frejmova je ipak malo cini mi se, sklopicu sledeci put nadam se i H paletu
nisam nikad toliko dobro useverio montazu(desava se u zivotu) pa cu opaliti i mozda 300 sec

p.s. Garnet star u cosku
Mu Cephei (μ Cep / μ Cephei), Erakis ili Herschel Garnet zvezda
🌠

Luger


Yagodinac

Bravo  ;)
Krop i nagazi kontrast, da vidiš detalja  :)

Yagodinac

Znate da volim da snimam neuobičajene objekte a da preskačem ono što svi snimaju...  ;D
U Strelcu se nalazi jedno malo zbijeno jato i pored njega mala planetarna maglinica. Evo priče o tome:

http://astroblog-yagodinac.blogspot.com/2013/08/mali-dragulj.html




johnny984

Bravo kruska i bravo Yagodinac! Ništa manje nisam ni očekivao od vas  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

kruska

sinoc sam slikao samo cefej constellation ganjao "bezvezne" ngc objekte  verovatno je ostao pokoji od sinoc
i posto je "milan" spominjao planetarne nebule
here it is
ngc7139   bila je u zenitu, i nikako da stane u centar slike ali tu je



rc6 gso f/9 f 1370 mm  41x90 sec crop bez resize!
jedva se na f/9 videla kao senka dok se nakon stekiranja opet jedva ali nazirala kao mali krug
bilo bi bolje da je bilo 141 lajt frejm ali nisam slikao samo taj objekt
ipak volim dalekometnu .....
🌠

Yagodinac


kruska

August 09, 2013, 10:43:15 pm #268 Last Edit: August 09, 2013, 10:56:18 pm by kruska

ngc7129 razvejano jato u bw verziji 7x180 sec sa manjom kolicinom "vrelog" gasa
isti setup, cepheus... mislim da sam uslikao i color star verziju sa 30sec expozicijama ...

p.s. medju svim ovim flekama su i IC 5132,5133,5134, i ngc7133


sa sajta astrometry
🌠

kruska

i poslednji clan ngc7160 jedno obicno jato razvejano u cepheus
22x30sec
🌠