• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

NGC i IC objekti

Started by lajosk, October 30, 2011, 06:46:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Pozdrav društvo!
Nako nekog vremena počeo loviti fotoniče po nočnom nebu ali sad sam montirao gore stari APO 130mm da vidim kako radi!

NGC 1973
APO 130/900 +FR x0.80
Moravian G2 4000,sensor -25'C
Pose: 14x600'
Obrada Pixinsight/PS


vlaiv

Koliko ja vidim radi odlicno :D

Super je fotka.

Jedino sto se vidi par krofni sa desne strane. Nisi kalibrisao sa fletovima?
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Polare

Radi on odlično nego ja ne radim baš odlično :(   Koristio sam Flat-ove od RC-a ! Jbg. zaneo se nešto ha ha ha

Luger

Super je to meni.Cak ni krofnice ne smetaju. :)

Polare

Pozdrav društvo :)
...malo očistio staklo ispred senzora na CCD kameri,očistio Focal reducer i nakon toga napravio nove Flat-ove s drugačijim postvkama. Krofnice nestale ! Vrijeme nije nešto naklonjeno onima koji love fotone ali daj da se nešto radi pa makar uz Mjesec od 61.5%
Target je pao na Nebulosu Iris ili NGC 7023...očekivao sam više informacija nakon 7.5 h fotkanja iako su Exp. bile krače 360' da ne skurim centar

NGC 7023
APO 130/900 +FR x0.80
Moravian G2 4000,sensor -25'C
Pose: 76x360'
Obrada Pixinsight/PS

vlaiv

Interesantna slika,

Nadam se da mi neces zameriti, al moram odmah po kritici da raspalim :D

Prvo, sto sad pobogu? Pa Iris je tamo negde za Jul/Avgust? Sad je toliko nisko na horizontu da je cudo da si i ovoliko fotona uhvatio.

Drugo, iako se lepo vidi prasina i maglina, mislim da si malo preterao sa denoise-om. Kad se slika gleda 1:1 slika izgleda kao da si u PS odradio one vodene boje ili neki tako filter - ko da je slikano "na platnu" a ne na nebu :D
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Polare

Pozdrav Vlaiv,volim kad dobijem konstruktivnu kritiku-nemam se zašto ljutiti!
Što se tiče Iris-a je nisko ali RC 10'' je smontiran i čeka put za Italiju(čiščenje i kolimacija) tako da sitni objekti nisu u igri jer i Atik kamera čeka sestru s 8 mjesta ha ha ha (mislio sam na novi kotač za filtere).
Evo zašto je pala Iris,ujedno bio sam i leđima malo okrenut Mjesecu :) Što se tiče PS-a priznajem da sam kemijao jer u jednom momentu sam zapeo u Pixinsight-u oko obrade.Večeras sam ponovo sve kalibrirao i ostale stvari jer mislim da sam imao kvačicu na krivi Patern za senzor :(
....sutra ako stignem poslije posla malo ču se zabavljati oko obrade ....naravno ako ponovno ne zapnem pa traži neki tutorijal po netu  ha ha ha

spadej

Quote from: Polare on March 26, 2018, 05:53:41 pm
...daj da se nešto radi pa makar uz Mjesec od 61.5%

To! Upravo to! Nije bitno da li je fotka savrsena, ni da li su uslovi idelni. Treba raditi, pokusavati...

E sad idem da citam ovaj post jedno 100 puta, da sam sebe ubedim i pocnem nesto da radim ???

Polare

Evo Spadej,nije savršena ali sam pokušao raditi nešto ;)


Polare

Familija u kompletu (napokon) ! Popunio neke prazne rupe u filter kotaču s RGB filterima :)
...pa daj da probamo neke šarene fotone loviti na senzor. Obrada je užasna jer uvijek se gubim u Pixinsight-u slagati kanale  a nisam ni Dark-ove radio.Bilo je dosta igre oko Flat-ova za svaki posebni filter.
Odmakni-približi,smanji-pojačaj intezitet svijetlosti...ma ludnica :(

NGC 4631
APO Triplet 130/900
Atik 414/ -10'C
Poze: filteri LRGB 60+60+60+60 minuta
Obrada Pixinsight/Maxim DL

Yagodinac

Super, samo je možda malo sama galaksija povukla u plavo.

Luger

Rosette nebula,
Canon EOS 1000d debajerizovan senzor, Ha filter 12nm.
Exp. 1h15min iso 1600.
Zemun, 07.03.2018.
Da li sam hladio senzor, pojma nemam. Ne vjerujem.
Po obodu se vide ostaci sloja koji nije ispoliran. No, no...to ne diram ni pod razno. Ocas posla ode senzor. :)
Rosette by Luger, on Flickr

Yagodinac

Fenomenalan signal... Pitam se samo kakva bi bila fotka sa tim H_alpha filterom na nemodifikovanom aparatu? Verovatno bi maglina bila i dalje tamnoljubičasta samo sa mnogo manje signala, odnosno tamnija i šumovitija?

Luger

Ovako izgleda M42 na full spectrum modifikovanom senzoru i sa Ha filterom 12nm. Pretpostavljam da bi na nemodifikovanom  signal bio jos tanji i sa jos vise suma. Ekspozicija bi, takodje bila mnogo duza. Jedan frejm je u pitanju.

dejravian

 :) odličan Rosete...bravo Luger!
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55